Україна займає досить високе 43-е місце серед країн за кількістю вживаного алкоголю на одну людину згідно з даними всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Тому лікування алкоголізму в клініці Реванш дуже актуально для українців, які страждають від надмірного вживання алкоголю.
Протягом алкоголізму наркологи виділяють три основних стадії:
Ви опинилися у важкій ситуації і не знаєте, як допомогти близькій людині, яка страждає від цієї залежності? У наркологічні клініки спочатку частіше звертаються друзі і сім’ї алкоголіків, а не самі хворі. Тому без вагань телефонуйте в наш центр наркологічної допомоги. Вас проконсультують, дадуть відповідь на терзаючі питання, підкажуть, які зробити подальші кроки. Найімовірніше, вам запропонують на кілька місяців помістити алкоголіка в клініку. Тут буде проведена терапія з використанням різних методів. Пацієнт пройде через детоксикацію , відновлення організму і лікування алкоголізму психотерапією. А сім’ї алкоголіка, можливо, буде необхідна терапія і лікування співзалежності – почуття постійного гноблення, патологічного страху, дистресу .
Алкогольна залежність близької людини пробуджує тривогу у всіх його рідних. Батьки, чоловіки або дружини, діти алкоголіків постійно задаються питаннями: «Скільки він вип’є сьогодні?», «Прийде чи п’яним додому?», «Як буде вести себе?». Вони не можуть надати адекватну допомогу в лікуванні алкоголізму, тому що їм самим потрібно психотерапія. Співзалежних знаходяться в замішанні, відчувають себе безпорадними, але при цьому прагнуть контролювати кожен крок алкоголіка і брати на себе відповідальність за нього. Такі хворобливі прояви у рідних залежного без належної терапії часто не проходять і після лікування алкоголізму. Це може зробити повернення в суспільство утрудненим або навіть стати причиною повернення до спиртного. Найближче оточення впливає на становлення нової особистості колишнього залежного після реабілітації.
Сама ж реабілітація здійснюється різноспрямовано і комплексно. Пацієнти прослуховують лекції і семінари, проходять тренінги в групах взаємодопомоги. При цьому застосовуються методики арт-терапії , когнітивно-поведінкової терапії, гештальт-терапії , трансактного аналізу, аутогенного тренування і т. д. Стратегія лікування виробляється індивідуально, але спочатку терапія завжди спрямована на боротьбу з запереченням проблеми. Коли пацієнт приймає свою хворобу, він готовий до подальшої реабілітації. Професійний психотерапевт лікування алкоголізму перетворює в глибоке зцілення душі. На тренінгах піднімаються і аналізуються глибинні психологічні проблеми. Реабілітація пробуджує впевненість в собі, силу, спрагу саморозвитку і пізнання. Важливу роль в цьому відіграє груповий формат терапії. Ніхто не в силах зрозуміти бажаючого зцілитися алкоголіка так, як брат по нещастю. Тому навіть після закінчення реабілітації пацієнти клініки продовжують підтримувати один одного і новачків, які тільки надійшли в центр.