Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Допомога в лікуванні алкоголізму

 Допомога в лікуванні алкоголізму

Україна займає досить високе 43-е місце серед країн за кількістю вживаного алкоголю на одну людину згідно з даними всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Тому лікування алкоголізму в клініці Реванш дуже актуально для українців, які страждають від надмірного вживання алкоголю.

Протягом алкоголізму наркологи виділяють три основних стадії:

  • Перша стадія характеризується надмірним споживанням спиртних напоїв. Людина просто нездатна зупинитися. З’являються прогалини в пам’яті, дратівливість, агресивність. Формується толерантність до спиртного: для сп’яніння потрібно все більше випивки.
  • Друга стадія загрожує фізіологічними порушеннями. Залежного мучить безсоння, у нього відсутній апетит, виникає проблема хворобливого похмілля. Гострий абстинентний синдром стає причиною запоїв. При похмілля людина п’є спиртне, щоб позбутися від неприємних відчуттів. Це замкнене коло складно розірвати. Залежний споживає все більше спиртних напоїв. Якщо на цьому етапі йому не буде надано допомогу в лікуванні алкоголізму, то хвороба почне прогресувати і дійде до останньої стадії.
  • На третій стадії сенсом життя алкоголіка стає спирт, повністю опанувавши його свідомістю. Заради жаданої склянки хворий може пограбувати, побити чи навіть убити іншу людину. Часто результатом такої поведінки стає в’язниця або власна смерть. Необоротні процеси в головному мозку призводять до галюцинацій, відсутності самоконтролю, психозів, неврозів, депресій. Сп’яніння настає буквально після першої ж випитої чарки. На третій стадії алкоголізму лікування здійснити вкрай складно. Важливо не упустити момент і почати терапію до того, як хвороба дійде до точки неповернення .

Лікування алкогольної залежності в реабілітаціойному центрі Реванш

Ви опинилися у важкій ситуації і не знаєте, як допомогти близькій людині, яка страждає від цієї залежності? У наркологічні клініки спочатку частіше звертаються друзі і сім’ї алкоголіків, а не самі хворі. Тому без вагань телефонуйте в наш центр наркологічної допомоги. Вас проконсультують, дадуть відповідь на терзаючі питання, підкажуть, які зробити подальші кроки. Найімовірніше, вам запропонують на кілька місяців помістити алкоголіка в клініку. Тут буде проведена терапія з використанням різних методів. Пацієнт пройде через детоксикацію , відновлення організму і лікування алкоголізму психотерапією. А сім’ї алкоголіка, можливо, буде необхідна терапія і лікування співзалежності – почуття постійного гноблення, патологічного страху, дистресу .

Алкогольна залежність близької людини пробуджує тривогу у всіх його рідних. Батьки, чоловіки або дружини, діти алкоголіків постійно задаються питаннями: «Скільки він вип’є сьогодні?», «Прийде чи п’яним додому?», «Як буде вести себе?». Вони не можуть надати адекватну допомогу в лікуванні алкоголізму, тому що їм самим потрібно психотерапія. Співзалежних знаходяться в замішанні, відчувають себе безпорадними, але при цьому прагнуть контролювати кожен крок алкоголіка і брати на себе відповідальність за нього. Такі хворобливі прояви у рідних залежного без належної терапії часто не проходять і після лікування алкоголізму. Це може зробити повернення в суспільство утрудненим або навіть стати причиною повернення до спиртного. Найближче оточення впливає на становлення нової особистості колишнього залежного після реабілітації.

Сама ж реабілітація здійснюється різноспрямовано і комплексно. Пацієнти прослуховують лекції і семінари, проходять тренінги в групах взаємодопомоги. При цьому застосовуються методики арт-терапії , когнітивно-поведінкової терапії, гештальт-терапії , трансактного аналізу, аутогенного тренування і т. д. Стратегія лікування виробляється індивідуально, але спочатку терапія завжди спрямована на боротьбу з запереченням проблеми. Коли пацієнт приймає свою хворобу, він готовий до подальшої реабілітації. Професійний психотерапевт лікування алкоголізму перетворює в глибоке зцілення душі. На тренінгах піднімаються і аналізуються глибинні психологічні проблеми. Реабілітація пробуджує впевненість в собі, силу, спрагу саморозвитку і пізнання. Важливу роль в цьому відіграє груповий формат терапії. Ніхто не в силах зрозуміти бажаючого зцілитися алкоголіка так, як брат по нещастю. Тому навіть після закінчення реабілітації пацієнти клініки продовжують підтримувати один одного і новачків, які тільки надійшли в центр.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!