Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікуванні наркоманії в Луцьку

Наркотична залежність — це смертельно небезпечне захворювання, яке виникає в результаті зловживання психотропними речовинами. Наркотики руйнують організм людини, призводять до деградації особистості. Соціальні та юридичні наслідки наркотизації позначаються і на оточуючих наркозалежного людях. Найбільш часто пагубній пристрасті піддаються підлітки і молоді люди, що негативно впливає на генофонд нації.

Як впоратися з наркоманією?

Самостійно позбутися від наркоманії практично неможливо. Перш за все, це пов’язано з психологічною залежністю і непереборним бажанням отримати наступну дозу. Своєчасне звернення до кваліфікованих наркологів, психологів і психотерапевтів наркологічної клініки в Луцьку гарантує зцілення пацієнтів і оздоровлення його сім’ї.

Основні види лікування наркотичної залежності

Кожен наркозалежний в клініці проходить комплексне лікування:

  1. Медикаментозне – полягає в очищенні організму від психоактивних речовин і продуктів їх метаболізму. Крім того, існують лікарські препарати, які блокують певні клітинні рецептори, через що клітини стають несприйнятливими до дії наркотиків (відсутній «кайф» при їх вживанні). В результаті блокування у залежного пригнічується бажання знову брати наркотичні речовини. Довгостроковий ефект від медикаментозного лікування безпосередньо залежить від допомоги психотерапевтів, так як невирішені психологічні проблеми можуть спровокувати подальший зрив.

  2. Психотерапія – спрямована на «переформатування» свідомості пацієнта, рішення його особистісних проблем, які стали причиною наркозалежності. Психотерапевт допомагає сформувати нові життєві установки, переорієнтувати хворого на здоровий спосіб життя, в якому немає місця наркотикам.

  3. Соціальна корекція – сприяє відновленню втрачених соціальних зв’язків, відносин з членами сім’ї, друзями, в колективі на роботі, зруйнованих в результаті зловживання наркотиками.

  4. Оздоровлення навколишнього суспільства (средовое лікування) – є важливим в терапії хімічної залежності, так як від факторів соціального середовища залежить як формування наркоманії, так і позбавлення від неї.

Комплексна терапія хімічних залежностей: етапи лікування

Позитивний і довгостроковий результат в лікуванні наркоманії в наркологічній клініці Луцька досягається шляхом виконання всього комплексу терапевтичних заходів — медичних, соціальних, психологічних. У лікуванні наркозалежних дотримується наступна етапність:

  1. Первинна консультація пацієнта і його огляд. Щоб розробити ефективну індивідуальну програму лікування і реабілітації, нарколог повинен оцінити фізичний стан хворого, визначити стадію залежності і наявність супутньої патології. З цією метою пацієнтам призначаються лабораторні та інструментальні дослідження, при необхідності вони консультуються фахівцями інших профілів (невропатолог, кардіолог, реабілітолог і т.д.).

  2. Купірування проявів «ломки» (абстиненції) і детоксикація. На цьому етапі відбувається медикаментозне виведення з організму психоактивних речовин, нормалізація самопочуття хворого, відновлення функції постраждалих від дії наркотиків органів і систем організму. Ефективним способом для очищення крові є такі апаратні методики, як гемодіаліз, гемосорбція, лазерне опромінення крові.

  3. Інтенсивна терапія з урахуванням індивідуальних особистісних особливостей пацієнта, стадії і виду його залежності, загального стану здоров’я. На цьому етапі активно застосовуються різноманітні сучасні методики лікування наркоманії, включаючи психотерапевтичні. Комплексний вплив забезпечує максимально стійку ремісію.

  4. Психологічна та соціальна реабілітація наркозалежних. Індивідуальна і групова робота з психотерапевтом, участь в групах взаємодопомоги допомагають пацієнтам позбутися хворобливої ​​пристрасті і знайти своє місце в суспільстві.

Своєчасна професійна допомога, ефективна реабілітація і подальший супровід дають шанс залежним зцілитися і повернутися до здорового повноцінного життя.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!