Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування алкоголізму в Житомирі

Приватна наркологічна клініка «Реванш» спеціалізується на лікуванні алкогольної залежності, застосовуючи найсучасніші та ефективні терапевтичні методи. Своїм пацієнтам співробітники клініки пропонують таку послугу, як кодування від алкоголізму. Кодування дозволяє швидко і безпечно усунути хворобливу тягу до вживання спиртних напоїв. Процедура здійснюється за допомогою медикаментозних препаратів, лазерного впливу, психотерапевтичних методик.

Лікування алкоголізму в Житомирі

Способи кодування від алкоголізму

Існує кілька методів кодування від алкогольної залежності. Найбільш популярні з них:

 • медикаментозний;
 • психотерапевтичний.

Кожен спосіб має свої особливості, переваги і недоліки. Оптимальний варіант підбирається фахівцями індивідуально після попереднього огляду пацієнта, вивчення результатів комплексної діагностики та аналізу зібраного анамнезу.

Медикаментозне кодування від пияцтва

При медикаментозному кодуванні в організм пацієнта вводяться препарати, що пригнічують дію алкоголю або забороняють його вживання. У першому випадку спиртне перестає давати звичний ефект алкогольного сп’яніння, викликає ознаки гострої абстиненції. В результаті у пацієнта формується негативне ставлення до алкоголю на рівні фізіології.

У другому випадку при використанні препаратів-алкоблокаторов вживання спиртних напоїв категорично забороняється. Навіть якщо людина прийме мінімальну дозу алкоголю, наслідки для її здоров’я можуть бути дуже несприятливими. Препарати, що застосовуються для кодування фахівцями клініки, проходять кілька етапів перевірок. Це дозволяє гарантувати пацієнту безпеку і досягнення позитивного результату.

Найчастіше при кодуванні використовуються такі медикаменти, як Еспераль , Налтрексон , Торпедо, які довели свою ефективність на практиці. Перед медикаментозним кодуванням обов’язково проводиться детоксикація організму, виведення хворого з запійного стану.

Фахівці наркологічної клініки «Реванш» застосовують різні варіанти медикаментозного кодування від алкоголю:

 1. Краплі, таблетки — призначаються індивідуально після попереднього обстеження хворого. Найкращим чином зарекомендували себе такі препарати для перорального застосування, як Тетурам , Колме . Суть методики полягає в тому, що відповідно до особистого анамнезом пацієнта підбираються медикаменти, що володіють кумулятивною здатністю в організмі.
 2. Вшивання блокади — один з найбільш радикальних і результативних методів медикаментозної кодування. В організм хворого вшивається ампула з препаратом, несумісного з етанолом. Після проведення даної процедури вживати спиртне, навіть в невеликих дозах, категорично забороняється. При попаданні в кров етилового спирту після медикаментозної підшивки висока ймовірність загибелі хворого. Таким чином, вшивання блокади надає і психотерапевтичний ефект, формуючи у людини почуття страху по відношенню до спиртним напоями. Підшивка проводиться виключно в стаціонарних умовах досвідченими фахівцями. Серед найкращих препаратів-алкоблокаторов можна відзначити Еспераль , Налтрексон , Торпедо.
 3. Уколи — найбільш простий і швидкий спосіб медикаментозного кодування при алкогольній залежності. Препарати вводяться ін’єкційним шляхом внутрішньовенно або ж в печінку хворого. Ліки швидко починає діяти, забезпечуючи необхідний позитивний ефект. Процедура проводиться і в клініці, і в домашніх умовах за допомогою таких препаратів, як Тетлонг , Дельфізон , Аквалонг , ВітамерцДепо , Вівітрол .

Медикаментозне кодування дає швидкі і досить тривалі результати. Однак кожен препарат має ряд обмежень, побічних дій. Тому ліки призначаються виключно індивідуальним шляхом. Деяким пацієнтам за станом здоров’я медикаментозне кодування протипоказане.

Психологічне кодування від алкоголізму

Кодування від алкоголізму психотерапевтичним впливом — ефективна методика, що характеризується високими показниками результативності. Суть полягає в створенні алкогольної блокади на підсвідомому рівні пацієнта. Психотерапевтичне кодування на певному етапі виступає як альтернатива психологічної реабілітації, на яку погоджуються далеко не всі алкоголіки.

До переваг методики можна віднести відсутність хімічного впливу на організм і необхідності у вживанні лікарських препаратів. Після процедури людина відмовляється від спиртних напоїв в результаті формування негативного ставлення до алкоголю на рівні підсвідомості.

При психологічному кодуванні від алкогольної залежності фахівці наркоклініки практикують такі методи:

 1. Сеанси гіпнозу – дають стійкі, позитивні результати при достатньому ступені навіюваності пацієнта. Хворий поринає в гіпнотичний стан, після чого фахівець впроваджує в його підсвідомість установку, спрямовану на придушення бажання до вживання спиртних напоїв. Як правило, для досягнення бажаного ефекту достатньо одного гіпнотичного сеансу. В особливо складних, запущених випадках може бути рекомендовано повторне кодування.
 2. Кодування за методом Довженка – ефективна і добре зарекомендовена методика боротьби з патологічними залежностями, що застосовується фахівцями всього світу. Однак для досягнення позитивного результату, стабільної ремісії необхідно, щоб сам пацієнт хотів позбутися від алкогольної залежності і звернувся в клініку за власним бажанням, а не внаслідок тиску з боку родичів.

Психотерапевтичні методи кодування при алкоголізмі дійсно ефективні і більш безпечні, в порівнянні з медикаментозними . Однак для їх застосування потрібен певний рівень сугестивності та особисті мотивації пацієнта.

Кодування від алкоголізму «подвійний блок»

Кодування від алкоголю «подвійна блокада» поєднує в собі психотерапевтичні та медикаментозні методи. В організм пацієнта вводиться препарат – алкоблокатор , а також з ним проводиться сеанс психотерапії з впровадженням в підсвідомість негативних установок щодо спиртних напоїв. Дана методика особливо рекомендується при лікуванні хворих, які страждають на хронічну форму алкоголізму.

Кодування лазером

Лазерне кодування – сучасний, результативний і безпечний метод лікування алкогольної залежності. В ході процедури здійснюється лазерний вплив на певні ділянки головного мозку пацієнта, який пригнічує патологічну тягу до вживання спиртних напоїв.

Як підготуватися до кодування?

Перед процедурою кодування обов’язково потрібно провести комплексну детоксикацію організму. Для досягнення позитивних результатів необхідно, щоб хворий був хімічно чистий і не вживав спиртного протягом як мінімум 5 діб. Проконсультувати більш детально щодо правил підготовки до процедури зможе в індивідуальному порядку лікар-нарколог.

Плюси і мінуси кодування від алкоголю

Кодування від алкоголізму – метод лікування, який має свої переваги і недоліки. Про них потрібно дізнатися детальніше у лікаря перш, ніж погоджуватися на процедуру.

Переваги кодування

Лікування алкогольної залежності за допомогою кодування характеризується наявністю наступних переваг:

 1. Індивідуальний підбір оптимального варіанту кодування, здійснюваний лікарем-наркологом після комплексної діагностики та оцінки стану здоров’я пацієнта.
 2. Досягнення швидкого результату. Середня тривалість процедури становить від 1 до 3 годин.
 3. Стабільні, позитивні результати, що зберігаються протягом тривалого часу.
 4. Можливість самостійно визначити тривалість дії кодування (3 місяці, півроку або ж рік).

Про недоліки лікування алкоголізму кодуванням

Методика кодування при боротьбі з алкогольною залежністю, незважаючи на свої численні гідності, має і ряд недоліків:

 1. Тимчасовий терапевтичний ефект. Для підтримки позитивних результатів і стану ремісії процедуру необхідно проводити повторно через певну кількість часу.
 2. Відсутність можливості повного позбавлення пацієнта від алкогольної залежності.
 3. Усунення тільки наслідків алкоголізму (придушення тяги до вживання спиртних напоїв), але не першопричин, що спровокували розвиток захворювання.

Як довго зберігаються результати кодування?

Терміни дії кодування залежать від цілого ряду чинників:

 • способу;
 • обраних термінів;
 • препаратів, що застосовуються для проведення процедури;
 • стадії розвитку алкогольної залежності;
 • рівня мотивацій пацієнта;
 • індивідуальних фізіологічних та психологічних особливостей залежного пацієнта.

Різні варіанти кодування мають свою специфіку, плюси і мінуси. Як показує практика, якщо людина дійсно хоче кинути пити і дотримується всіх рекомендації фахівця (на стадії підготовки і після проведення процедури), результати кодування зберігаються протягом тривалого часу. Середня тривалість стану ремісії варіюється в проміжку від півроку до 2 років.

При медикаментозному способі кодування на тривалість результатів впливає і обраний препарат:

 • Тетлонг – до 3 місяців;
 • Алкоблокатор – до 3 місяців;
 • Еспераль – півроку;
 • Торпедо – від півроку і більше.

Психотерапевтичне кодування за методом Довженка пригнічує тягу до вживання спиртних напоїв на термін від 6 місяців.

Фахівці відзначають, що кодування не є панацеєю при алкоголізмі. Даний метод лікування відноситься до категорії короткострокових. Тому застосовувати кодування рекомендується в якості допоміжної терапевтичної методики при комплексній реабілітації.

У більшості випадків процедура проводиться після стадії детоксикації , перед початком курсу психологічної реабілітації. Якщо обмежитися одним лише кодуванням, рецидиву уникнути не вдасться. Однак стан ремісії можна підтримувати, проводячи повторне кодування після закінчення дії препарату або психологічної установки.

Скільки коштує кодування від алкоголізму?

Однією з важливих переваг методу кодування є його прийнятна вартість у поєднанні з високими показниками ефективності. Кінцева ціна процедури буде залежати від обраного способу кодування, якості препаратів, кількості необхідних сеансів, рівня кваліфікації фахівців.

Співробітники наркологічної клініки «Реванш» намагаються завжди знайти компроміс зі своїми пацієнтами, підбираючи кілька оптимальних варіантів кодування, що мають різну вартість. Завдяки такому підходу люди з різним рівнем матеріального достатку можуть вибрати найбільш підходящий для себе спосіб кодування.

Кодування від алкоголізму сучасними методами – це швидкий спосіб, що дозволяє на тривалий час позбутися від патологічної тяги до спиртних напоїв, домогтися стану тверезості, необхідного для проведення ефективної психологічної реабілітації. Однак навіть якщо хворий вирішив обмежитися одним лише кодуванням, йому гарантується анонімність і дотримання лікарської таємниці.

Отримати більш детальну інформацію про методи кодування від алкоголізму, їх вартості, записатися на консультацію або запросити лікаря-нарколога на будинок можна в телефонному режимі або ж заповнивши форму зворотного зв’язку на офіційному сайті наркологічної клініки «Реванш». Установа працює в цілодобовому режимі, без перерв, вихідних і святкових днів.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!