Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування ігроманії в Україні

Лікування ігроманіїЧому багатьох приваблює гра? Тому що гра – це завжди задоволення і насолода, це яскраві емоції і сильні враження, це відхід від реальності з її сірими буднями. І не дивно, що цей захоплюючий процес затягує настільки, що багато хто вже не можуть зупинитися. Гра стає їхнім життям, сенсом існування.

Саме так розвивається ігроманія – неконтрольована залежність від гри. І неважливо, що це за гра – на автоматах, в казино або біля комп’ютера. Ігроманіяхвороба, лікування якої має здійснюватися фахівцями-наркологами, що працюють з різними видами залежностей. Адже, по суті, гра – той же наркотик, що викликає викид адреналіну в кров. Що, в свою чергу, посилено стимулює мозок. Поступово гравець настільки звикає до цієї сильної стимуляції, що вже ніякі інші задоволення не приносять йому радість. Він починає відчувати необхідність пережити потужні відчуття знову і знову. Саме так розвивається ігрова залежність у дорослих , лікування якої проводять в реабілітаційних центрах.

Лікування ігрової залежності

Лікування ігрової залежності – процес тривалий і дуже непростий. Ускладнюється лікування ігроманії тим, що вона відноситься до «прихованих хвороб». Адже на відміну від наркоманії або алкоголізму, в початковій стадії немає ніяких фізичних проявів. А самі ігромани , як правило, приховують свою прихильність. Але в загальному розумінні хвороби, лікування ігроманії схоже з лікуванням наркоманії.

Перший час їм навіть здається, що гра знімає втому і напругу, дає сили і заряджає енергією і бадьорістю. Але поступово гра захоплює настільки, що навпаки починає забирати сили, так як гравець присвячує їй весь свій час. Виникають проблеми не тільки фінансового плану, але і в сім’ї, на роботі, в громадському житті.

Тому часто лікування ігрової залежності починається лише тоді, коли вже серйозно порушена психіка пацієнта, коли з людини він вже перетворився на робота. І саме тому абсолютно всі методи лікування ігроманії включають психотерапію. Перш, ніж почати лікування ігрової залежності, лікар визначає її ступінь і з’ясовує причини, що призвели людину до неї. Також враховуються фактори, супутні перебігу хвороби – фізичний стан людини і її психоемоційний рівень. Адже одних ігрова залежність призводить до пригніченого стану, інших, навпаки, робить агресивними.

На підставі всіх отриманих даних складається індивідуальна програма лікування для кожного конкретного пацієнта.

Важливу роль при виборі методу лікування грає і вік залежного. Адже сьогодні до цієї хвороби схильні багато підлітків і навіть дітей. Звісно, що дитяча ігроманія і ігрова залежність у дорослих має свої особливості, навіть, якщо вони грають в одні і ті ж ігри на комп’ютері.

Саме комп’ютерна ігроманія придбала в наші дні небаченого розмаху, захопивши буквально всі верстви населення, незалежно від віку, статі чи соціального становища.

Вільний доступ до комп’ютера та Інтернету в будь-який час доби і в будь-якому місці перебування, дозволяє вдаватися до гри навіть тоді, коли немає грошей і можливості відвідати гральний заклад. І цим пояснюється, що лікування комп’ютерної ігрової залежності сьогодні вкрай популярне, адже ця хвороба вразила вже мільйони людей, і їх число з кожним днем стає все більше і більше. Лікування від комп’ютерної ігроманії в обов’язковому порядку включає в себе когнітивно-поведінкову терапію, яка вчить гравців боротися зі своїм захопленням і вирішувати проблеми, що виникли через нього.

Ще слід особливо підкреслити, що успішне лікування ігроманії багато в чому залежить від поведінки членів сім’ї і близьких залежного. Тому лікарями, в обов’язковому порядку, проводиться лікування співзалежності.

Крім лікування ігрової залежності, в нашій клініці ви зможете пройти лікування від алкоголю в комфортабельних умовах і з індивідуальною програмою реабілітації.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!