Наркоманія — захворювання, при якому страждають психіка і фізичний стан залежної від наркотиків людини. Від руйнівного впливу отрути, якою добровільно «травлять» себе пацієнти, уражаються внутрішні органи, розвивається деградація особистості. Нерідко при відсутності лікування наркозалежні вмирають, в тому числі в результаті самогубства. У надії врятувати близьку людину родичі пацієнтів вдаються до різноманітних видів лікування, включаючи нетрадиційні. Справитися з захворюванням, домогтися стійкої тривалої ремісії допоможуть професіонали наркологічної клініки в Херсоні.
Про зловживання наркотиками можуть свідчити такі ознаки:
Для наркозалежних характерні зміни зовнішнього вигляду. Про наркотизацію можуть сигналізувати безпричинне схуднення, виражена слабкість, блідість шкіри, порушення мови і координації рухів. Залежно від виду вживаної речовини зіниці або різко звужені, або розширені.
Родичі людини, яка вводить наркотики внутрішньовенно, можуть звернути увагу на наявність у неї по ходу судин слідів, схожих на проколи. Нерідко пацієнти намагаються приховати «наркодоріжки» за допомогою довгих рукавів, татуювань і шрамів.
Проблема наркоманії полягає в тому, що хворі не вважають себе залежними від наркотиків. Часто вони не погоджуються добровільно відмовитися від допінгу і звернутися за допомогою до фахівців, і примусове лікування лише посилює негативне ставлення залежних до терапії.
Завдання лікаря полягає в формуванні у пацієнта мотивації до лікування, що досягається шляхом проведення психологічних інтервенцій. Коли щодо наркозалежних застосовується примусова госпіталізація в наркологічний центр? Для цього існують певні показання:
Ефективний результат надання наркологічної допомоги обумовлений комплексним підходом до терапії, що включає в себе детоксикацію, реабілітацію та ресоціалізацію. Наркологічна клініка в Херсоні пропонує всі послуги з надання спеціалізованої допомоги.
При проведенні первинної консультації і огляду наркологом оцінюється стан пацієнта. Спеціаліст визначає стадію і вид наркоманії, наявність супутніх захворювань, призначає проведення необхідних лабораторних та апаратних досліджень. За підсумками проведеного обстеження розробляється індивідуальна програма терапії.
Мета детоксикації — купірування клінічних симптомів наркотичної інтоксикації і абстиненції (синдром відміни, або «ломка»). Оптимальним рішенням є госпіталізація пацієнта в наркологічний стаціонар, де йому буде забезпечено цілодобове спостереження.
Медикаментозна терапія спрямована на відновлення функцій ураженого організму, а також на стабілізацію психоемоційного стану наркозалежного.
Завдання реабілітаційної програми полягає у формуванні нового світогляду, усвідомленні хворим психологічних проблем, які привели до розвитку наркоманії. Значне місце в процесі реабілітації пацієнтів займає робота з співзалежними (близьким оточенням хворих). Їх участь в терапії грає важливу роль у відновленні психічного і фізичного здоров’я наркозалежних.
Ресоціалізація пацієнтів направлена на їх адаптацію в соціумі, відновлення зруйнованих через наркотизацію соціальних зв’язків. Техніки самоконтролю дозволяють зберегти душевний баланс і запобігти можливий рецидив.