Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування наркоманії в Рівному

Наркоманія — хронічне захворювання, обумовлене патологічним потягом до наркотиків. Зловживання психоактивними речовинами призводить до розладів функції внутрішніх органів і психічних порушень. Від наслідків наркотичної залежності страждають не тільки хворі, але і їх найближче оточення (співзалежні). Самостійно припинити вживання наркотиків залежні люди не можуть. Домогтися стійкої тривалої ремісії, повернутися до повноцінного життя пацієнтам допоможуть фахівці-наркологи. Для надання допомоги особам, які страждають від згубної пристрасті, в наркологічній клініці в Рівному використовуються тільки науково обгрунтовані апробовані методики, що гарантують позитивний результат.

Чи можна лікувати наркоманію на дому?

Багато пацієнтів і їх рідні вважають, що позбутися від наркотичної залежності можна в домашніх умовах. Однак практика підтверджує відсутність позитивного ефекту від лікування наркоманії на дому. Перебування хворого в стаціонарному відділенні дає можливість провести ретельну діагностику його психічного і фізичного здоров’я, цілодобово контролювати його стан, що дозволяє вчасно здійснювати корекцію лікування.

Крім того, під час перебування залежного в закритій клініці або реабілітаційному центрі виключається ризик зриву (рецидиву), вплив провокуючих чинників (приятелі-наркомани, конфлікти з родичами та ін.).

Як мотивувати наркозалежного на лікування?

Успіх лікування, перш за все, залежить від бажання хворого позбутися від патологічної залежності. З метою формування мотивації наркологи застосовують психологічні інтервенції. Завдання цього методу полягає в усвідомленні пацієнтом своєї проблеми і прийнятті рішення, що стосується лікування та подальшого життя без наркотиків.

Етапи надання наркологічної допомоги

Якість спеціалізованої наркологічної допомоги залежить від дотримання її етапності:

  • детоксикація — спрямована на очищення організму від токсинів і купірування клінічних симптомів наркотичної «ломки»;
  • відновлення функціонування внутрішніх органів, які постраждали від токсичного впливу наркотиків і продуктів їх метаболізму;
  • психотерапія — індивідуальні та групові практики дозволяють з’ясувати першопричину хімічних залежностей та усунути її, змінити світогляд, переосмислити ставлення до життя;
  • реабілітація та ресоціалізація.

Роль реабілітації в терапії наркоманії

Проходження повного курсу реабілітації, згідно зі статистикою, в 95% випадків призводить до повної відмови наркозалежного від вживання наркотиків. Реабілітаційна програма включає в себе не тільки застосування психотерапевтичних методик, а й роботу в групах взаємодопомоги, взаємодію з співзалежними особами.

Реабілітація є завершальним етапом лікування наркотичної залежності і полягає в наступному:

  • у наркозалежного виробляється стійкість до стресів, що запобігає ймовірність зриву;
  • усвідомлюються і опрацьовуються проблеми, що стали причиною наркоманії;
  • створюється грунт для подальшого тверезого життя без допінгу;
  • формується розуміння відповідальності за своє майбутнє.

Постреабілітаційна підтримка наркозалежних має на увазі їх ресоціалізацію, допомогу в працевлаштуванні, відновлення втрачених і формування нових соціальних і професійних навичок.

Робота з співзалежними

У реабілітаційному періоді надзвичайно важливою є участь близьких пацієнта, членів його сім’ї. Підтримка родичів сприятливо впливає на психоемоційний стан хворого і дозволяє йому зберегти душевний баланс.

Для співзалежних осіб створюються спеціальні групи допомоги, проводяться сеанси сімейної психотерапії, різні навчальні семінари і тренінги. Реабілітаційні програми розробляються психотерапевтами та консультантами наркологічної клініки в Рівному індивідуально для кожної сім’ї.

В результаті їх виконання відновлюються взаємини, усуваються сімейні конфлікти, створюються умови, при яких виключається повернення залежного до наркотиків.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!