Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування наркоманії в Тернополі

Про те, що людину, залежну від наркотиків, неможливо змусити примусово пройти лікування, відомо багатьом. Це ж стосується будь-яких інших шкідливих звичок, які приносять шкоду їхньому власникові і нерідко його рідним і близьким. Однак існує особливий напрямок в наркології, який можна умовно назвати методом примусової терапії. У наркологічній клініці Тернополя працюють лікарі вищої категорії, які досконало володіють основними техніками і прийомами купірування стану «ломки», а також застосовують на практиці апробовані інноваційні методики.

Що таке примусова терапія наркозалежності?

Мова не йде про те, як за допомогою медичного фахівця змусити наркомана кинути застосування психотропних речовин. Насправді суть так званого примусового лікування наркоманії полягає в методі інтервенції. Процедура передбачає застосування цілого ряду технік, головною метою яких є перепереконання хворого, не згодного з проходженням курсу терапії. Лікар-нарколог використовує м’які психологічні прийоми, що допомагають залежній людині:

 • усвідомити проблему;
 • визнати факт наявності у неї залежності від наркотиків;
 • зрозуміти необхідність в проходженні лікування наркоманії;
 • погодитися лягти в клініку для отримання кваліфікованої допомоги досвідчених наркологів.

Таким чином, примусове лікування наркоманії таким, власне, і не є.

Коли є необхідність у примусовій терапії?

Рідко людина з наркотичною залежністю визнає наявність у неї проблеми. І вже тим більше можна назвати винятком випадок, коли наркоман сам готовий відмовитися від згубної звички або пройти повноцінну терапію. Саме в цій ситуації і необхідна консультація нарколога, який засвоїв техніку «примусового» лікування наркозалежності.

Головне завдання рідних – переконати пацієнта в необхідності розмови з фахівцем. А далі лікар-нарколог все зробить сам, керуючись своїми знаннями і навичками спілкування з залежними від психоактивних речовин людьми.

Етапи лікування наркоманії

Після згоди пацієнта він направляється в стаціонар, де проходить кілька етапів:

 • детоксикацію, спрямовану на зняття симптомів «ломки», очищення організму від наркотиків і продуктів їх розпаду;
 • медикаментозне лікування, що допомагає відновити роботу органів, які постраждали в результаті тривалого вживання психоактивних речовин;
 • психокоррекцію, що сприяє позбавленню від залежності на психологічному рівні;
 • ресоціалізацію, що допомагає колишньому наркоману повернутися в соціум і уникнути рецидиву.

Переваги лікування наркоманії в наркологічній клініці

Терапія наркозалежності в стаціонарних умовах має цілий ряд переваг. Головні з них полягають в наступному:

 1. Пацієнт отримує можливість безболісно відмовитися від шкідливої ​​звички, по черзі на кожному етапі позбавляючись від фізичної та психологічної залежності.

 2. Лікарі-наркологи підбирають методи лікування суто індивідуально, спираючись на особливості кожного конкретного випадку, ступінь тяжкості залежності, психологічні особливості хворого.

 3. Хворий з наркотичною залежністю не обмежений в контактах з родичами, але у нього не буде можливості комунікувати з особами з сумнівною репутацією.

 4. Всі права, цінності та принципи пацієнта, його особисті свободи повністю дотримані, персонал клініки працює з кожним хворим ненав’язливо і коректно.

 5. Наркозалежному забезпечуються комфортні умови перебування в стаціонарі, завдяки чому сам процес лікування протікає легко і спокійно.

 6. Людина, що проходить стаціонарне лікування, оточена турботою і увагою з боку медперсоналу, їй гарантовано шанобливе ставлення.

 7. Лікарі чергують по змінах, завдяки чому всі пацієнти, які страждають від наркотичної залежності, знаходяться під цілодобовим наглядом. У разі необхідності хворому буде надана невідкладна кваліфікована медична допомога.

Після терапії і реабілітації ризик того, що людина може «зірватися» і повернутися до колишнього способу життя практично виключений.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!