Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування наркоманії в Вінниці

Хімічна залежність (наркоманія) може виникнути у будь-якої людини незалежно від її статусу, статі, віку, рівня освіти, фінансових можливостей. Про формування наркоманії фахівці говорять в тому випадку, коли в результаті систематичного вживання психоактивних речовин розвиваються психічні і поведінкові розлади.

Наркоманія — хронічне прогресуюче захворювання, при якому пацієнти потребують своєчасного грамотного лікування у фахівців, що займаються терапією хімічних залежностей. Наркологічна клініка в Вінниці пропонує наркозалежним спеціальні медикаментозні, психокорекційні, реабілітаційні програми, що зарекомендували себе як ефективний спосіб позбутися від згубної пристрасті.

Основні принципи лікування наркотичної залежності

Лікування наркоманії базується на наступних принципах:

  • добровільна згода хворого на консультацію, огляд, лікування, його усвідомлене бажання позбутися від залежності і прийняти допомогу;
  • індивідуальний підхід до терапії, що враховує вид вживаного наркотику, стадію захворювання, фізіологічні та психологічні особливості пацієнта;
  • надання комплексної наркологічної допомоги, що включає в себе проведення детоксикації, реабілітацію, ресоціалізацію, психотерапевтичні методики, кодування.

Лікування наркоманії в умовах стаціонару

Стаціонарне лікування є найбільш результативним способом впоратися з наркотичною залежністю. До переваг перебування пацієнта в наркологічному стаціонарному відділенні відносяться:

  • проведення лабораторних та інструментальних досліджень, що дозволяють уточнити стан здоров’я наркозалежного в результаті дії токсинів і отрут, наявність супутніх захворювань;
  • консультування пацієнта спеціалістами інших профілів (при необхідності);
  • цілодобове спостереження за хворим, що дає можливість швидко відреагувати на зміни його поточного стану і відкоригувати схему лікування.

Під час перебування пацієнта в стаціонарі проводиться детоксикація. Вона спрямована на ефективне очищення організму від наркотиків і продуктів їх розпаду. З метою детоксикації застосовуються сучасні лікарські препарати з мінімальними побічними діями, а також апаратні методи (плазмаферез, гемосорбція, гемодіаліз).

Індивідуальна і групова психологічна робота, що проводиться з наркозалежними пацієнтами в стаціонарі, допомагає відновити їх психоемоційний стан, усвідомити проблему наркоманії, сформувати у своїй свідомості орієнтир на подальше тверезе життя.

При бажанні хворого проводиться процедура кодування, що дозволяє закріпити позитивний результат від стаціонарного лікування. Завданням кодування є вироблення відрази до вживаного наркотику або відсутність бажаного «кайфу» при його введенні. При виборі методики кодування (метод Довженка, медикаментозна блокування, гіпноз і т.д.) фахівцями наркологічної клініки застосовується індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Реабілітація наркозалежних

Реабілітація пацієнтів неможлива в домашніх умовах. Це пов’язано з можливим ризиком рецидиву, а також складністю контролювати фізичний і психічний стан хворого. Завдання ефективної реабілітаційної програми полягає в тому, щоб:

  • сформувати у пацієнта негативне ставлення до наркотичних речовин;
  • навчити його жити здоровим повноцінним життям, в якому немає місця наркотикам;
  • відновити зруйновані в результаті наркотизації зв’язки з рідними і близькими людьми, налагодити взаємини з оточуючими;
  • сформувати нові і відновити втрачені професійні та соціальні навички, що дозволить залежному інтегруватися в соціум.

Реабілітаційна програма включає індивідуальні та групові психотерапевтичні заняття, роботу в групах взаємодопомоги. Ресоціалізація і психотерапевтична реабілітація відновлюють духовну, соціальну та психологічну сферу хворих, сприяють набуттю здорових цінностей і особистісному зростанню наркозалежних.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!