Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Наркологічний стаціонар в Києві

Наркологічний стаціонар в Києві проводить лікування наркоманії , яка є однією з серйозних медичних і соціальних проблем сучасного суспільства. Тільки офіційно в Україні налічується півмільйона наркоманів, і їх кількість щороку зростає на 8-10%. Також проблемою є зниження середнього віку наркозалежних.

Лікування в наркологічному стаціонарі в Києві проводиться анонімно і за згодою самого пацієнта. Часто в клініку звертаються родичі наркозалежного з побажанням провести його лікування, а сам пацієнт вважає себе здоровим і відмовляється від лікування. В цьому випадку потрібно переконати самого хворого в необдхідності позбутися від проблеми, у чому теж можуть допомогти фахівці наркологічного стаціонару.

Що таке наркоманія?

Наркоманія – це хворобливий потяг до якої-небудь наркотичної речовини, що супроводжується виникненням фізичної та психологічної залежності, а також абстинентного синдрому при припиненні прийому.

Ознаки наркоманії

Лікування покаже кращі результати, якщо звернутися в клініку якомога раніше. Тому діагностувати проблему необхідно на ранніх стадіях. Для цього потрібно чітко знати основні ознаки, за якими визначається наркологічна залежність :

 • червоні очі з розширеними або звуженими зіницями;
 • загальмованість мови;
 • втрата координації рухів;
 • сліди уколів на різних ділянках тіла;
 • часті перепади настрою;
 • підвищена збудливість;
 • збільшення потреби в грошах.

Наслідки наркоманії

Наркозалежність – це серйозне захворювання, яке часто ускладнюється різними патологіями, як у фізичній, так і психічній сфері. Регулярний прийом наркотиків призводить до різних змін пацієнта, які можна розділити на кілька груп:

 • фізичні: втрата ваги, нестача вітамінів і мікроелементів в організмі, пошкодження нервової, серцево-судинної і травної системи;
 • психологічні: виникнення стану депресії, зниження інтелектуальних здібностей, погіршення пам’яті і концентрації уваги;
 • соціальні та духовні: зникнення моральних принципів, погіршення родинних і дружніх відносин, втрата роботи і т.д.

Наркоманія викликає поступову деградацію особистості, а часто і передчасну смерть. Щорічно в Україні від наркотиків помирає близько 10 тисяч осіб. Часто наркозалежні здійснюють різні кримінальні дії, бажаючи дістати гроші на наркотики. Прийом наркотиків ін’єкційно пов’язаний з високим ризиком зараження і поширенням різноманітних інфекційних захворювань.

Лікування наркоманії стаціонарно в Києві

У наркологічному стаціонарі для кожного пацієнта підбирається індивідуальна схема лікування, що дозволяє максимально ефективно домогтися його одужання. Методика і терміни терапії залежать від того, які наркотики і як довго приймає хворий, а також від ступеня деградації його особистості.

Основні етапи лікування наркоманії в стаціонарі:

 • діагностика;
 • зняття ломки;
 • очищення організму (детоксикація);
 • усунення захворювань, викликаних постійним прийомом психотропних речовин;
 • психологічна реабілітація;
 • соціальна адаптація.

Переваги лікування наркоманії в стаціонарі

наркологічний стаціонар в Києві

Стаціонарне лікування наркозалежних дає можливість лікарям якісно і в повному обсязі здійснити діагностику проблеми, а в подальшому провести результативне лікування зі своєчасним коригуванням методик і схем лікування, враховуючи особливості стану хворого.

Лікування проводять висококваліфіковані фахівці , що володіють необхідними теоретичними знаннями і величезним практичним досвідом лікування наркозалежності. Лікування наркоманії в стаціонарі проводиться комплексно. З пацієнтом працюють лікарі-наркологи, психіатри, психотерапевти, психологи, фізіотерапевти, реабілітологи, рефлексотерапевти, масажисти та інші фахівці.

У стаціонарі є необхідне сучасне медичне обладнання для проведення діагностики і подальшого лікування пацієнта, а також всі необхідні медикаменти.

Пацієнти цілодобово перебувають під медичним наглядом, що виключає отримання пацієнтом доступу до наркотиків і можливість рецидиву. Також цілодобове спостереження дозволяє вчасно реагувати на найменші зміни стану хворого, і в разі потреби вносити зміни в схему терапії для підвищення ефективності лікування.

Для більш результативного лікування краще змінити обстановку , в якій знаходиться наркозалежний. Перебування пацієнта в наркологічному стаціонарі в процесі лікування і реабілітації не дасть йому зіткнутися з тими проблемами, які викликали схильність до наркотиків. Також важливо відірвати хворого від компанії, в якій він брав наркотики.

В палатах створені комфортні умови для проживання і лікування пацієнтів, які дають можливість, не відволікаючись на побутові проблеми, сконцентруватися на процесі лікування, а також відчути всі переваги здорового способу життя без наркотиків.

Проведення діагностики наркозалежних

Кваліфікована діагностика дає можливість грамотно і ефективно підібрати терапію з урахуванням всіх можливих протипоказань. Діагностика включає:

 • зовнішній огляд пацієнта;
 • бесіда з ним і по можливості з його близькими;
 • проведення різних тестів на наявність психотропних речовин в організмі;
 • всебічне обстеження: аналізи крові і сечі, ультразвукове дослідження внутрішніх органів, електрокардіограма, енцефалограма головного мозку, рентгенографія і т.д.

Крім безпосередньо діагностики фахівці наркологічного центру проводять бесіду з пацієнтом, щоб з’ясувати, наскільки він мотивований на позбавлення від наркозалежності. Адже без достатнього бажання наркозалежного і його налаштованості на подолання проблеми лікування не дасть належного ефекту і можливі подальші рецидиви.

Усунення фізичної залежності за допомогою медикаментозної терапії

Медикаментозна терапія спрямована на зняття абстинентного синдрому (ломки), детоксикацію організму і усунення отруєнь і захворювань, що виникли в результаті прийому наркотичних препаратів.

Детоксикація – це виведення з організму токсичних речовин. Для очищення організму хворому призначають інфузійну терапію, ноотропні препарати, вітаміни, транквілізатори. Основна увага в процесі терапевтичного лікування приділяється відновленню нормального функціонування печінки, яка найбільше страждає від прийому наркотичних речовин.

При необхідності також застосовують антидепресанти, нейролептики та протисудомні препарати, покликані відновити нервову систему пацієнта.

Реабілітація та соціальна адаптація пацієнтів

Для усунення психологічної залежності від наркотиків використовують різні психотерапевтичні методи, які допомагають відновити роботу мозку пацієнта і зняти у нього тривожний і депресивний стан:

 • гіпноз;
 • фітотерапію;
 • електротерапію;
 • арт-терапію;
 • соляну терапію;
 • фізіотерапію;
 • ксенонотерапію.

При цьому проводять і індивідуальні, і групові заняття з психологами і психотерапевтами, спрямовані на зникнення у пацієнта потреби в наркотиках, зниження рівня його запальності і дратівливості, поліпшення пам’яті і концентрації уваги.

За бажанням пацієнта фахівці клініки можуть провести противорецидивну терапію – так зване медикаментозне кодування. Воно полягає в установці під шкіру імплантатів з ліками, що блокують дію наркотиків.

У процесі соціальної адаптації фахівці наркологічного стаціонару в Києві намагаються залучити пацієнта в соціальне і суспільне життя, допомагають відновити його відносини з родичами і друзями, знайти новий сенс і мету життя.

Лікування наркоманії стаціонарно дає найбільший позитивний ефект, так як при інших способах лікування існує велика ймовірність постійних зривів і рецидивів. Комплексне лікування , проведене в наркологічному стаціонарі, дає можливість повністю вилікуватися від наркотичної залежності і в подальшому вести здорове і повноцінне життя.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!