Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Наркологічний центр в Підгірцях

Наркотична залежність – смертельне захворювання

Всі ми знаємо про таке серйозний і небезпечне захворювання, як наркоманія. Щорічно ця недуга стає причиною смертей, злочинів, поширення важких інфекційних хвороб і т.д. Вилікуватися, як правило, самостійно практично неможливо, особливо на останніх стадіях залежності. Єдиний порятунок хворого – це наркологічний диспансер та своєчасна кваліфікована допомога.

Наркоманія – це залежність від вживання наркотичних речовин на психологічному і фізичному рівні, яка призводить до тяжких наслідків у вигляді порушення нормальної діяльності організму і абсолютної деградації.

Наркологічний центр в Підгірцях

Найбільш поширені речовини, що викликають наркоманію

Розглянемо основні препарати, що викликають наркотичну залежність:

  • Опіоїди. Промедол, кодеїн, героїн, морфін – речовини, які відносяться до цієї групи. Дані препарати характерні болезаспокійливим ефектом. Вживаючи їх, наркоман відчуває ейфорію. Летальний результат частіше за все настає через параліч дихальних шляхів.
  • Стимулятори. Кокаїн і амфетамін – головні представники цієї групи. Стимулятори сприяють кращій фізичній діяльності і активізують роботу мозку. До речі, як стверджують наркологи, саме залежність від кокаїну є однією з найбільш сильних в психологічному плані. Причиною смертельних випадків від стимуляторів стає інфаркт, інсульт і гіпертонія.
  • Снодійні та транквілізатори. Сюди відносяться барбітурати та бензодіазепіни. Перші, при регулярному вживанні, викликають у наркомана припадки істерії і боязнь суспільства. Залежність від даних препаратів розвивається дуже стрімко. Смерть в основному настає через зупинку дихання.
  • Галюциногенні речовини змінюють у хворого сприйняття дійсності. Саме тому причиною смерті від галюциногенів часто стає сам препарат, а те, що наркоман під впливом речовини перестає контролювати реальність і робить необдумані вчинки. Психоделіки впливають на процес мислення хворого, деліріанти викликають психоз, втрату пам’яті і дивні видіння, а ось діссоціатівние анестетики часто застосовують в медичних маніпуляціях, так як вони порушують сприйняття власного тіла і простору.
  • Продукти канабісу. До цієї групи можна віднести марихуану і гашиш. Ці досить доступні рослинні препарати часто стають першою сходинкою до вже більш серйозних доз. Травка розслабляє і заспокоює, дарує відчуття легкого «кайфу». Фізична залежність від таких наркотиків зазвичай не проявляється.

Як розпізнати наркомана за зовнішніми ознаками?

Точний діагноз може поставити тільки фахівець, але все ж розпізнати наркотичну залежність можна неозброєним поглядом за такими ознаками, як:

  • Зіниці, що не реагують на світло.
  • Загальмованість або навпаки – надмірна активність.
  • Істерики, агресивність, перепади настрою.
  • Недолік ваги.
  • Суха і бліда шкіра.

Більш специфічні ознаки залежать безпосередньо від препарату, які вживає наркоман.

Як допомогти хворому?

Якщо ви помітили дивні зміни в поведінці близької людини і підозрюєте наркотичну залежність – не зволікайте і терміново телефонуйте в реабілітаційний центр. Клініка «Реванш» надає кваліфіковане лікування наркоманії і ефективну психологічну підтримку. Наша мета – це повернути пацієнта до нормального життя і допомогти повністю відмовитися від згубної звички.

Наш наркологічний центр в Підгірцях – це професійний підхід до кожного пацієнта!

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!