Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Чернівецький обласний наркологічний диспансер

Чернівецький обласний наркологічний диспансер спеціалізується на наданні якісної медичної допомоги людям, що страждають від алкогольної та наркотичної залежності будь-якій стадії.

Центр оснащений сучасним обладнанням, токсикологічною та біохімічною лабораторією, що дозволяє проводити якісне обстеження пацієнтів. Також в клініці передбачена реанімація, терапевтичне відділення, цілодобова психотерапевтична і медикаментозна служба, кабінет фізіотерапії. Комфортні палати з усіма зручностями і уважне ставлення персоналу до пацієнтів, дозволяє хворим відчувати себе як вдома, що прискорює процес одужання.

Черновицкий областной наркологический диспансер

Наркологічний диспансер проводить лікування пацієнтів стаціонарно і амбулаторно , а також займається постановкою на облік, людей з наркотичною та алкогольною залежністю. Центр проводить профілактичні заходи з метою недопущення рецидиву хвороби, а також заходи, спрямовані на мотивацію молоді вести правильний спосіб життя, розповідаючи про шкоду наркотичних речовин і спиртного.

Мета і принципи роботи

Мета чернівецького обласного наркологічного диспансеру – ефективне лікування залежних людей, а також недопущення пандемії в здоровому суспільстві. Грунтуючись на величезному досвіді роботи, диспансер надає послуги, дотримуючись принципів:

 • Надання термінової допомоги на стаціонарі і амбулаторно.
 • Негайне усунення симптомів ломки в разі звернення хворого або його родичів.
 • При необхідності направляємо пацієнта в іншу клініку для подальшого проходження лікування.
 • Надання безкоштовної консультації.
 • Надання психологічної допомоги пацієнту і його родичам.
 • Мотивувати хворого пройти лікування на стаціонарі.
 • Використовувати сучасні методи лікування для боротьби з хворобою.
 • Допомогти хворому адаптуватися в соціумі і почати вести здоровий спосіб життя.

Лікування проводиться на платній основі або безкоштовно, згідно з чинною державною програмою.

Програма лікування

Чернівецький обласний наркологічний диспансер дотримується дванадцяти ступінчастої програми лікування:

 1. Терапія: нарколог і психолог переконують пацієнта пройти лікування, мотивуючи сімейними і життєвими цінностями.
 2. Діагностика. Після надходження на стаціонар, хворому надають медикаментозну допомогу при знятті ломки. Проводять клінічне, біохімічне, психологічне і соматичне дослідження для призначення індивідуального лікування.
 3. Медичне. В рамках позбавлення від наркотичної залежності і відновлення фізичного та психологічного стану пацієнта використовують: фармакотерапію, фізіотерапію, народну медицину (прийом трав’яних чаїв, голкорефлексотерапії, відвідування сауни, масажного кабінету), гідротерапію, лікувальну фізкультуру, ароматерапію, апітерапію, фітотерапію і дієтотерапію.
 4. Психотерапевтичне. Використовують психодинамику, сімейні цінності, біхевіо-когнітивно-ральний і гуманістичний, екзистенційн напрям. А також застосовують психодраму, гештальттерапії, психотерапію, НЛП і інші психотерапевтичні методи для корекції свідомості пацієнта.
 5. Зайнятість. Терапія заснована на самообслуговуванні, спорті, навчанні, працетерапії та хобі.
 6. Дозвілля. Хворі ведуть щоденник, виконують домашні завдання, читають літературу, гуляють на свіжому повітрі, переглядають фільми і грають в спортивні ігри.
 7. Самовираження. Пацієнти займаються живописом, різьбленням, ліпленням, танцями, та іншою художньою самодіяльністю.
 8. Соціальне. Хворим надається юридична допомога в разі відновлення цивільних прав, допомагають працевлаштуватися і надають психологічну допомогу родині пацієнта.
 9. Духовність. Пацієнти вивчають релігію, відвідують храм, моляться, навчаються етикету.
 10. Самоконтроль. Хворих вчать контролювати свої бажання, проводять з ними медитації і дихальну гімнастику, виховують любов до себе, навчають самомасажу і акупрессурі.
 11. Патронаж. Проводиться психологічна підтримка пацієнта в процесі його адаптації в сучасному суспільстві, а також мотивація на ведення здорового способу життя.
 12. Оцінка ефективності лікування. Відбувається оцінка психологічного і фізичного стану пацієнта після лікування.

Після лікування наркоманії і алкоголізму в обласному наркологічному диспансері в Чернівцях ризик розвитку рецидиву хвороби мінімальний. Звернутися за допомогою, отримати безкоштовну консультацію або викликати нарколога на будинок, можна скориставшись нижченаведеними контактними даними.

Чернівецький обласний наркологічний диспансер знаходиться за адресою: вулиця Федьковича, 29, м. Чернівці, Чернівецька область. Індекс: 58000. Телефон: 0372-23-32-24.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!