Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Сумський обласний наркологічний диспансер

Сумській обласний наркологічний диспансер проводить стаціонарне та амбулаторне лікування наркотичної та алкогольної залежності. Центр оснащений сучасним обладнанням для проведення діагностики, а для лікування використовуються медикаментозні і безмедикаментозні способи: голкотерапія, електрофорез, гідромасаж, психотерапія та інші методи, спрямовані на швидке позбавлення хворого від фізичної та психологічної залежності.

Сумской областной наркологический диспансер

У диспансері проводиться соціальна і трудова реабілітація пацієнтів. Лікування проходить в рамках державної програми або на платній основі, гарантуючи анонімність пацієнта.

Мета і принципи роботи

Мета диспансеру Реванш – надати пацієнтові якісне лікування наркотичної та алкогольної залежності будь-якій стадії, повернувши його в здорову осередок суспільства. Знаючи потреби населення, центр веде свою роботу, дотримуючись таких принципів:

 • Надавати невідкладну медичну допомогу звернулася в клініку клієнту.
 • Зробити лікування хворого максимально комфортним.
 • Надати безкоштовні консультації.
 • На всіх етапах залежно надавати психологічну підтримку пацієнту і його родичам.
 • Провести обстеження і призначити ефективне лікування.
 • Допомогти пацієнту повернутися в соціум.
 • Провести профілактичні заходи щодо усунення рецидиву хвороби.

Пацієнти наркологічного диспансеру Реванш після проходження лікування повністю виліковуються від наркотичної та алкогольної залежності, працевлаштовуються, налагоджують сімейні відносини і відновлюють свої цивільні права. На вимогу клієнта диспансер видає документи, що підтверджують повне позбавлення від залежності.

Лікування

Лікування в наркологічному диспансері в умовах стаціонару триває близько півроку. Період реабілітації складається з чотирьох етапах:

 1. Детоксикація проводиться за допомогою медикаментів під суворим наглядом лікаря. На даному етапі за допомогою препаратів у надійшов пацієнта знімають симптоми ломки, а потім очищують кров від токсинів, що накопичилися в організмі в результаті прийому психотропних речовин і спиртного.
 2. На другому етапі з пацієнтом веде активну роботу психолог, проводячи групові та індивідуальні заняття, мета яких з’ясувати причину розвитку залежності, допомогти пацієнтові розкритися і налаштуватися на повне одужання.
 3. На третьому етапі відбувається відновлення втрачених відносин з близькими людьми, переоцінка життєвих цінностей, придбання впевненості у власних силах, постановка цілей.
 4. Вихід в соціум є дуже важливим і переломним моментом в житті пацієнта, тому щоб проконтролювати процес адаптації в суспільстві хворі живуть три дні в центрі, а чотири будинки, регулярно відвідуючи психолога. На даному етапі пацієнт знаходить себе, працевлаштовується, налагоджує стосунки із рідними, бере на себе відповідальність за його оточення, вчиться справлятися зі стресовими ситуаціями без вживання наркотиків і алкоголю.

Для пацієнта клініки дуже важливо в період адаптації відчувати підтримку близьких людей, тому психолог проводить заняття з хворим і рідними йому людьми з метою навчити підтримки і взаєморозуміння.

В процесі лікування наркотичної залежності обласний наркологічний диспансер в Сумах використовує різні способи лікування:

 • Гіпноз. На підсвідомому рівні лікар встановлює причину розвитку пристрасті до наркотиків і алкоголю, викликаючи огиду до шкідливої ​​звички.
 • Підшивка. Метод добре себе зарекомендував у лікуванні алкоголізму, допомагаючи запобігти розпивання спиртного під час лікування і в період адаптації. Хворому вводиться препарат, миттєво реагує на мінімальну дозу алкоголю, викликаючи найсильніший блювотний рефлекс, таким чином розвиваючи відразу до спиртного.
 • Народна медицина. Сюди входить голковколювання, прийом трав’яних чаїв, ароматерапія , масаж. Також пацієнтові пропонується відвідування басейну, тренажерного залу та сауни.
 • Психотерапія. Крім індивідуальних і групових занять, пацієнт виконує різні завдання, ходить на лекції, вивчає релігію, читає літературу, займається творчістю, що дозволяє йому піти від думок про наркотики і спиртного, знайти своє хобі і навчиться самовираження.

Також в процес лікування входить спілкування з колишніми наркоманами і алкоголіками, які розповідають про те, як змінилося їхнє життя після проходження лікування, пацієнт налаштовується на одужання і початок нового життя без шкідливих звичок. Отримати детальну інформацію про лікування, а також викликати фахівця додому, можна зателефонувавши до нас по вказаному телефону.

Адреса

Сумській обласний наркологічний диспансер знаходиться за адресою: вулиця Іллінська, 52-1, м Суми, Сумська область. Індекс: 40000. Телефон: 0542-22-26-12.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!