Алкоголь є токсичною речовиною, яка впливає на людину і провокує збої в нормальній роботі організму. Алкогольна інтоксикація може виникнути у абсолютно будь-якої людини. Ступінь отруєння алкоголем залежить не тільки від кількості випитого, а й від інших індивідуальних особливостей організму. До них відносяться юний вік, порушення виробництва ферментів, що відповідають за розщеплення продуктів розпаду етанолу, та інше.
Більшою мірою інтоксикація алкоголем залежить від функціонування внутрішніх систем, зокрема це стосується роботи печінки, яка виступає головним «фільтром», який приймає велику частину удару від токсинів. В ідеалі перша допомога при алкогольному отруєнні повинна надаватися при наявності перших симптомів. Якщо цього не зробити, то в організмі виникнуть непоправні зміни, які можуть у важкому випадку привести до смерті.
Усвідомлення того факту, що надмірне прийняття алкогольних напоїв може спровокувати значні порушення здоров’я або навіть смерть, має збільшити відповідальність людей до кількості прийнятого алкоголю під час застілля. Якщо людині стало трохи не по собі – незначне відчуття нездужання, сплутаність свідомості, більшість приписують це ефекту алкоголю – сп’янінню. Але насправді це перші симптоми алкогольного отруєння, і вже в такому випадку необхідно шукати методи лікування отруєння.
Найкраще, щоб допомога при алкогольному отруєнні виявлялася в спеціалізованому медичному закладі під контролем фахівців. Що робити при алкогольної інтоксикації може порадити кваліфікований нарколог. Основним завданням в даному питанні є зменшення тяжкості отруєння, що дозволить організму вийти з шокового стану. У деяких випадках можливо позбутися симптомів інтоксикації самому, якщо у потерпілого спостерігається незначне отруєння. Особлива допомога при алкогольній інтоксикації не буде потрібна.
Організм самостійно може почати позбуватися від етанолу, за допомогою виклику блювотного рефлексу. А далі відновлює витрачені на це ресурси. Для цього хворому дається активоване вугілля. Під час подібного лікування медики рекомендують також провести промивання шлунка. Апоморфін використовується лікарями в тому випадку, коли неможливо викликати блювотний рефлекс звичайними способами. Даний препарат дозволяє відмінно вивести токсичні речовини після вживання спиртного з організму. Також для підтримки стабільного стану потерпілого використовуються інші ліки при алкогольному отруєнні.
Йому вводяться ін’єкції кордіаміну і кофеїну. У комбінації ці засоби дозволяють провести фізичне самопочуття пацієнта в норму, його перестає мутити. Але незважаючи на це, все ж через деякий час доведеться позбавлятися від абстинентного синдрому.
У крайніх ситуаціях, якщо організм потерпілого не може самостійно впоратися з отруєнням, найкраще звернутися за допомогою, а не шукати способи зняття отруєння спиртними напоями самому.
Якщо ж з якихось причин неможливо викликати кваліфіковану допомогу, то рекомендується негайно провести нижченаведені заходи:
Також слід простежити, щоб з потерпілим постійно хтось знаходився поруч, при цьому уникаючи стовпотворіння. Варто враховувати, що концентрація етанолу в крові поступово зростатиме, оскільки печінка в посиленому ритмі буде і далі продовжувати переробляти спиртне, а значить рівень токсичної речовини буде і далі зростати. Через це може виникнути той факт, що людина цілком благополучно засне, перебуваючи у свідомості, але може втратити її вже під час сну. Тому слід постійно контролювати самопочуття хворого, стежити за частотою дихання і серцебиттям. У будь-якому випадку, щоб не виникли різні небажані ознаки інтоксикації від алкоголю, не слід переоцінювати сили свого організму, а ставитися до вживання спиртних напоїв з обережністю!