Лицензия МОЗ Украины №493/1/12-02

Енциклопедія наркотиків: псилоцибін і його вплив на організм

Основним «постачальником» псилоцибіну є гриби з роду Psilocybe. Крім цього є ряд інших грибів, які теж містять даний компонент. На даний період більшість грибів, що містять псилоцибін вважаються наркотиками і заборонені в більшості країн.

Історія псилоцибіну, сучасне використання і поширення

наркотик псилоцибінВикористання псилоцибіну, зокрема галюциногенних грибівналічує сторіччя, якщо не тисячоліття. Зокрема такі гриби активно споживалися в цивілізаціях, які існували раніше на території сучасної Мексики і Латинської Америки. До слова сказати, такі гриби ростуть і в середній смузі Росії і в цілому поширені практично по всьому світу в тій чи іншій мірі.

Деякі дослідники пов’язували розвиток свідомості первісної людини, появу мови і культури саме з епізодичним вживанням галюциногенних грибів. Далі в культурі більш розвинених цивілізацій псилоцибін мав культово-релігійне значення, використовувався духовенством, шаманами і в різних обрядах.

Спецслужби різних країн хотіли використовувати псилоцибін для прихованого впливу на людей, але дослідник Альберт Хоффман в 1958 році виділив препарат з грибів і зробив наркотик доступним для вивчення і дослідження вченими.

Ефекти псилоцибіну, залежність від галюциногенів

До сих пір вплив псилоцибина на психіку повністю не вивчено. Наркотик є галюциногеном, рідко викликає залежність та істотну тягу. Наркомани, які приймають псилоцибін не відчувають синдрому відміни, хоча вплив на психіку може бути досить відчутним і приводити до негативних наслідків.

Можливі ефекти псилоцибіну:

  • неадекватна поведінка;
  • явне спотворення зорового та іноді слухового сприйняття;
  • підвищена сприйнятливість до навколишнього оточення, неприродні реакції;
  • сплутаність свідомості;
  • невиразна мова, нечіткі і сплутані рухи, хода.

ефекти псилоцибінуЛюдину, що прийняла псилоцибін легко відрізнити за збільшеними зіницям і реакції надмірного подиву по відношенню до простих предметів і явищ. Під дією псилоцибіну людина може виглядати як дитина, яка тільки вивчає цей світ, або як той хто виявився в абсолютно новій і незвичній обстановці.

Вплив псилоцибіну і, відповідно, поведінку людини, що прийняла цей наркотик істотно розрізняється залежно від обстановки і індивідуальних особливостей психіки. Іноді наркоман під впливом цього наркотику веде себе цілком спокійно і може нічим (крім збільшених зіниць і трохи неприродною міміки) себе не видавати.

Тим не менш, не рідкісними бувають і ситуації, коли під впливом псилоцибіну фіксується неадекватна поведінка, хоча здебільшого мова йде не стільки про агресію або якісь порушення соціальних норм, скільки про випробовуваних наркоманом неприємних і лякаючих вражень, які змушують вести себе надмірним чином. Звернувшись в реабілітаційний центр Реванш, Ви забудете про свою залежність назавжди.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!