Лицензия МОЗ Украины №493/1/12-02

Види наркоманії

Види наркоманії: Героиновая наркоманія

Наркоманія – не тільки небезпечне, але і багатолике захворювання. Види цієї недуги прийнято поділяти на кшталт наркотичної речовини. Їх відрізняють за певними клінічними проявами: швидкості розвитку хвороби і тяжкості наслідків. Вихід, якщо не зупинити наркотичне безумство, – завжди жахливий. А небилиці про «легкі» наркотики, які нібито не викликають звикання і абсолютно нешкідливих – самообман, яким втішають себе наркомани.

Розглянемо найпоширеніші види наркотичної залежності

Героїнова наркоманія

Героїнова залежність – одна з сильніших та що стрімко розвивається. Лікування героїнової наркоманії – найскладніше і тривале. Але щоб стати вічним рабом цього смертоносного зілля, достатньо кількох доз. Заради наркотику, який дарує штучний “гормон задоволення”, наркоман готовий на все. І хоча багато хто починає не з уколів – на перших порах вони нюхають або курять героїн, врешті-решт, практично всі переходять на внутрішньовенні ін’єкції. І тим самим виявляються на краю, відійти від якого неймовірно важко. Героїнова ломка приносить страшні муки. Саме тому лікування героїнової наркоманії пов’язане зі страхом пацієнта перед неминучим болем, яким він розплачується за швидкоплинну ейфорію. Лікування героїнової наркоманії необхідно здійснювати тільки в стаціонарі.

Опійна наркоманіяВиди наркоманії: опійна наркоманія

Хвороба розвивається при регулярному вживанні наркотиків, які отримують з маку снодійного. Потрапляючи в організм, опійні препарати перетворюються в морфін. Він збуджує барвисті емоції, впливаючи на рецептори головного мозку. У наркомана після прийому дози звужуються зіниці, блідне шкіра, спостерігається пригнічення дихання. Лікування опійної наркоманії, як і лікування героїнової наркоманії, неможливо без госпіталізації. Крім того, результативним лікування опійної наркоманії стане тільки після одномоментного позбавлення хворого звичного “допінгу.

Гашишизм

Це один з найбільш поширених видів наркотичної залежності, заснований на пристрасті до препаратів різних сортів конопель. Найчастіше їх курять, рідше – жують або додають в напої або їжу. І хоча гашишизм розвивається повільніше, ніж героїнова і опійна наркоманія, наслідки незмінно плачевні: астенічний синдром, погіршення пам’яті, соціальна деградація.

Кокаїнова наркоманія

Кокаїнізм, як і всі види наркоманії , починається з ілюзії блаженства, а закінчується фізичними і душевними стражданнями. Хронічний нежить, втрата нюху, кровотечі з носа – це тільки перші “дзвіночки”. Далі йдуть незрозумілі страхи, психози і параноя.

Спайс-наркоманія

Види наркоманії: Спайс-наркоманіяНа жаль, останнім часом серед молоді набувають популярності спайс-наркотики – синтетичні курильні суміші. Синтетична природа підсилює дію наркотику в кілька разів, відповідно і шкоду для організму теж. Тривале вживання тягне за собою галюцинації, психічні розлади і слабоумство. Лікування спайс-наркоманії потрібно починати якомога раніше, для цього необхідне усвідомлення залежності і мотивоване прагнення перемогти хворобу.

В останні десятиліття наркоманія поширюється у всіх шарах суспільства зі швидкістю чуми. Тому профілактика і лікування наркоманії стало одним з пріоритетних напрямків діяльності не тільки лікарів і психологів, а й широкої громадськості. Сьогодні наркологічні центри проводять успішне лікування наркоманії і токсикоманії, відроджуючи до життя, здавалося б, безнадійних пацієнтів.

Залишилися питання? Дзвоніть прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!