У світі дуже багато людей, які п’ють або хоча б один раз у своєму житті вживали спиртне. За статистикою більше 2 мільйонів людей щорічно вмирає від алкогольного отруєння. Незважаючи на плачевну статистику, людство продовжує знищувати себе алкоголем, часто наражаючись інтоксикації алкоголем.
Кількість людей, які вживають спиртне, різниться від країни до країни. Також відрізняються і обсяги випитого спиртного на душу населення. Так, скажімо, в мусульманських країнах, де немає доступу до вільної купівлі та продажу алкоголю, рівень смертності від алкогольної інтоксикації і обсяг споживаного спиртного значно нижче, ніж в інших «вільних» країн. Звучить парадоксально, але в розвинених країнах безліч «залежних». Пристрасть до розпивання алкогольних напоїв саме по собі є початком на шляху до недугів, отруєнь алкоголем, але лікування не всіх захворювань можливо.
Мас медіа рясніє величезним обсягами інформації про шкоду, яку завдає спиртне не тільки фізичному, але і психічному здоров’ю. Але найстрашніше, що людина після інтоксикації алкоголем може померти. Що ж робити при алкогольному отруєнні, щоб уникнути важких наслідків впливу отрут на органи людини? Єдиною вірною відповіддю буде не вживати алкоголь зовсім. Якщо такий варіант вас не влаштовує, тоді будьте уважні до того, що ви п’єте.
Часто отруєння алкоголем викликано напоями, які є сурогатом і виготовлені з порушенням норм або з використанням інших видів спирту. Якщо ви придбали неякісний алкогольний напій, після розпивання якого ви відчули головний біль або нудоту, варто негайно припинити його вживання і замінити водою.
Перед завзятими алкоголіками, які перебувають на третій стадії залежності від алкоголю, при інтоксикації алкоголем питання, що пити, не стоїть, і вони задовольняються одеколоном та іншими речовинами, непридатними для вживання всередину. На п’яних на вулиці просто не звертають уваги, вважаючи, що це їх життєвий вибір, і їм нема кому надати допомогу. Похмілля і безпам’ятство, порушення просторового сприйняття вважається нормою після великої кількості випитого. Але це є симптомами інтоксикації алкоголем, лікування необхідно почати негайно. Незнання прийомів надання допомоги при алкогольному отруєнні може позбавити вашого близького шансу на порятунок життя.
Несвідомий стан вважається одним з найнебезпечніших симптомів отруєння алкоголем, насамперед викличте швидку допомогу. Ознайомтеся з подальшими діями для надання першої допомоги при алкогольної інтоксикації. Після виклику медиків перевірте дихання і пульс людини. Щоб уникнути порушень дихальної функції, прийміть заходи, щоб уникнути попадання блювотних мас в носоглотку. Від них потерпілий захлинеться, не дочекавшись викликаної швидкої допомоги при отруєнні алкоголем. Іншими симптомами отруєння алкоголем є ознаки, які з’являються через вплив алкоголю на мозок людини. До них можна віднести не тільки втрату свідомості, що може призвести до коматозного стану, а й порушення пам’яті. Люди, які йдуть, хитаючись, часто викликають сміх або гидливість. Але зміни в просторової орієнтації є ознакою отруєння алкоголем.
Інтоксикацію алкоголем в гострій формі нічого не залишається, як зняти медикаментозно. У домашніх умовах зняття інтоксикації алкоголем в гострій формі просто неможливо, тут потрібні медичні знання і спеціальні медикаменти, що в комплексі очистять шлунок від отрут і відновлять баланс електролітів. Перше, що потрібно робити після отруєння алкоголем, це вирішити більше ніколи не пити і дотримуватися свого слова. Такий простий прийом вбереже вас в подальшому від багатьох неприємностей, і вам не доведеться думати, що робити при отруєнні алкоголем.
Всі прийоми, які покликані, щоб зняти інтоксикацію алкоголем вдома, складно назвати лікуванням. При отруєнні алкоголем швидше вони допомагають зробити вірні, правильні кроки в домашніх умовах. Перш ніж знімати інтоксикацію, упевніться, що стан потерпілого не критичний. Тобто потерпілий знаходиться при пам’яті, немає галюцинацій та іншої симптоматики гострого алкогольного отруєння. А головне під час домашнього лікування інтоксикації спиртним не упустити погіршення стану і викликати фахівця, який грамотно і правильно зміг би поставити діагноз, визначити причину отруєння алкоголем, призначити і провести необхідне лікування.
Блювота супроводжує алкогольне отруєння. Протягом блювотних позивів людина одночасно звільняється від шкідливих речовин, що отруюють організм, але і втрачає запаси рідини. Як ми знаємо, тіло людини складається з води, її запаси вкрай важливі для нормального функціонування життєвих систем в людському тілі. Тобто можна сказати, що пити рідину при алкогольному отруєнні вкрай важливо для виведення спиртного та продуктів його розпаду, а й для правильного функціонування систем, які відповідають за переробку і нейтралізацію шкідливих речовин. Зняття похмілля повторним розпиванням спиртного вкрай не рекомендується. Кава і будь-які газовані напої не рекомендується приймати при алкогольному отруєнні, ліки, які можна прийняти самостійно, – активоване вугілля або смекта.
Знімати алкогольну інтоксикацію вдома найкраще сорбентом – препаратом, який виконує функцію абсорбування речовин, що завдають шкоди організму. Пийте більше теплої рідини. Сміливо можна використовувати підсолоджувачі або вітамін С.
Якщо ви використовуєте чай, то не робіть його міцним і додайте корінь імбиру. Попросіть зробити вам свіжовичавлений сік цитрусових або яблук. Всі ці напої допоможуть відновити водний баланс і швидше вивести алкоголь.
В якості їжі використовуйте кисломолочні продукти, такі як кефір, йогурт, сир, сироватка. Часто при алкогольному отруєнні людям не хочеться їсти, але поживна їжа також полегшить стан після бурхливої вечірки, перебору з випитим. Якщо інтоксикація – це звичайне явище для людини, яку ви любите, і ви помічаєте відповідні ознаки, задумайтеся про наявність алкогольної залежності. Лікування на ранніх стадіях досить ефективне!