Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Житомирський обласний наркологічний диспансер

Проблема наркоманії та алкоголізму на сьогоднішній день стоїть дуже гостро. Можна створювати видимість, що її як такої не існує, але ці люди частина нашого суспільства. І ми стикаємося з ними повсемісно. Особливо гостро проблема наркоманії відчутна в сім’ях, де один з її членів вживає наркотики та алкоголь. Від такої людини не можливо відгородиться. У цьому випадку хворий не тільки наркоман, хвора вся сім’я, страждають усі. Виникає бажання допомогти, але, на жаль, всі спроби виявляються марними. Найчастіше від наркомана можна почути, що він хотів кинути наркотик і навіть безліч, раз намагався, але залежність, все рівно брала верх. І наркоман повертався до свого, звичного для нього способу життя.

Житомирський обласний наркологічний диспансер

Помилковою є думка, що наркотична і алкогольна залежності це фізична залежність від речовини. Фізична залежність це вже наслідок, а причина криється в психологічних факторах, розібратися в яких під силу тільки фахівцям. Допомогти наркоману можна тільки в тому випадку якщо до вирішення проблеми підійти комплексно. Позбавляючи людину від мук фізичної залежності, від наркотичної речовини ми вирішуємо 1% проблеми, а далі вступають в силу зовсім інші чинники і саме з цієї причини велика кількість наркоманів здолавши фізичну ломку знову повертаються в звичне для них середовище, до наркотику. Тут, необхідний, всебічний підхід до вирішення проблеми.

Повинні бути задіяні лікарі, психологи, соціальні працівники та, звичайно ж, сім’я. Саме близькі люди повинні бути готові, що проблема не відступить миттєво і належить планомірна і кропітка робота, яка в кінцевому підсумку буде винагороджена поверненням здорового члена сім’ї. Проблему наркоманії вирішує безліч центрів, клінік і реабілітаційних центрів.

В Житомирському обласному наркологічному диспансері надається послуга анонімного лікування.

І ми вважаємо, що це великий плюс. Людина виходячи з наших стін, не має клема наркоман або алкоголік. У суспільстві побутує стереотип і упередження з приводу цього діагнозу. Вважається, що наркоман рано чи пізно все одно зірветься. І з цієї причини багато хто воліє проходити лікування, анонімно не обтяжуючи свою біографію зайвими нагадуваннями про хвороби і не тягнучи в майбутнє важкий вантаж минулого. У нас з наркоманом працює велика кількість фахівців, в тому числі психологи та волонтери. Волонтерами до нас приходять колишні наркомани, які змогли подолати цю згубну залежність. І зараз живуть нормальним життям.
Вони діляться своїм досвідом одужання і боротьби з недугою. Розповідаючи про життя поза хвороби вони вселяють в серця видужуючих спочатку, надію, а згодом і впевненість, що життя без наркотику не тільки можливе, але воно якісно краще, того до якого звик наркоман.

Лікування в наркологічному центрі в Житомирі застосовує метод реабілітації «12 кроків». Цей метод допомагає наркоману, не тільки позбудеться від згубної залежності, а й постійно працюючи над собою і вдосконалюючись, утвердиться в соціумі. Програма представляє собою комплекс психологічно – соціальних і духовних заходів.

Нижче наведені основні кроки, завдяки яким багато наркоманів вже зараз позбулися наркотичної залежності. Перше що повинна зробити людина з наркотичною залежністю це визнати, що проблема існує і впоратися з нею самостійно вона не в силах. Друге це прийняти рішення діяти, тобто зрозуміти, що рішення є, але від нього вимагається безпосередня участь у вирішенні проблеми. Третє це глибокий самоаналіз і сповідь. Цей крок необхідний для розуміння першопричин, що штовхнули людини на шлях наркоманії.

Розбираючи ситуації з минулого, ми не даємо їх проектувати в майбутнє. Четверте це робота з особистими недоліками їх виявлення, самоаналіз і опрацювання. Це дає розуміння, що світ не ворожий, а іноді проблема криється в самій людині і вирішити її їй цілком під силу. Так само необхідним кроком є робота з новоприбулими наркоманами. Розповідь про свій досвід, одужання і про етапи подолання хвороби.

Ділячись історіями зі свого життя, наркоман і алкоголік може побачити себе з боку і зрозуміти, наскільки хвороба підступна і небезпечна. А слухаючи промовців з великим терміном тверезості прийти до розуміння, що впоратися з цим можливо. І життя без наркотиків може бути якісно краще їх колишнього існування. Цей метод лікування наркоманії зарекомендував себе з позитивно боку по всьому світу.

Кожен випадок індивідуальний і вартість лікування наркоманії буде залежати від конкретного випадку перебігу хвороби.
Звернутися за допомогою ви можете за адресою:

Житомирська область,
Житомирський район,
С. Зарічани,
Бердичівське шосе, 5
Т.(0412)34-55-09

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!