Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Особливості консультації нарколога

Консультація нарколога має важливе значення як на догоспітальному етапі роботи з наркозалежним , так і під час перебування його в наркологічній клініці. При лікуванні залежності від хімічних і біологічних видів психотропних речовин неможливо обійтися без висококваліфікованого лікаря-нарколога. У наркоклініці «Реванш» прийом ведуть кращі фахівці в цій галузі медицини.

Завдання консультації

На першій консультації лікар взаємодіє з наркоманом для того, щоб:

  • встановити точний діагноз – вид прийнятої наркотичної речовини, наявність співзалежності, тривалість прийому наркотиків;
  • оцінити наслідки впливу штучних допінгів на фізичне здоров’я і психіку;
  • виявити наявність психічних розладів і оцінити їх тяжкість і можливість медикаментозної корекції;
  • призначити лабораторні та апаратні (при необхідності) дослідження.

На підставі отриманих в результаті досліджень та індивідуальної консультації хворого фахівець розробляє терапевтичний курс, використовуючи найбільш ефективні методи медикаментозного впливу, підтримки організму, а в окремих випадках і кодування.

Фахівці клініки «Реванш», які консультують наркозалежних, мають вищу спеціальну освіту і спеціалізуються в області психіатрії та наркології, так як у більшості наркозалежних відзначаються не тільки проблеми зі здоров’ям, зумовлені тривалим прийомом психотропних засобів, а й порушення психіки у вигляді психозів, тривожних станів, депресій, суїцидальних нахилів. Ці відхилення і розлади можуть існувати спочатку або виникати на тлі синдрому відміни.

Консультації нарколога на дому

Консультація на дому

У більшості випадків ці люди не хочуть визнавати існування проблеми, відмовляються від лікування і візитів в клініку. Тому першу консультацію фахівці можуть проводити вдома – в умовах, звичних хворому. Так він легше йде на контакт.

Консультація лікаря-нарколога можлива тільки за згодою хворого. Отримання згоди – одне з важливих завдань першої консультації наркозалежного. У звичних умовах у пацієнта знижується рівень тривожності, він менш агресивно налаштований на контакт з незнайомою людиною в білому халаті.

Встановлено, що населення нашої країни слабо проінформоване про формування наркотичної залежності, масштаби руйнування, що чиниться наркотиками на здоров’я і психіку. Можливість отримати консультацію фахівця з турбуючих питань важлива не тільки в мотивації лікування, але і для попередження розвитку адикції при епізодичних вживаннях наркотиків.

Значення співпраці

Головними труднощами в консультуванні хворого є установка довірчих відносин між лікарем і хворим. Як правило, наркоман приховує більшу частину інформації, не зізнається в існуванні аддикции , недоговорює про прояви захворювання, тяжкість наслідків, періодичності вживання наркотичних речовин.

Для того щоб отримати повну картину, на консультацію лікар може запросити рідних – чоловіка, дружину, батька. Вони можуть дати об’єктивні відомості про перебіг захворювання і допомогти знайти точки дотику для налагодження довірчого контакту. Перша консультація нарколога має величезне значення в подальшому вибудовуванні відносин з пацієнтом, розробці адекватних методів лікування, індивідуальної програми реабілітації наркозалежного.

Анонімність і конфіденційність

Найчастіше хворий не звертається за професійною медичною допомогою через побоювання розголосу, остракізм знайомих, колег, суспільства. У наркологічній клініці «Реванш» пацієнтам гарантована анонімність і конфіденційність особистих даних, отриманих результатів дослідження і лікування.

Залежно від тяжкості адикції нарколог підбирає відповідну форму лікування – госпіталізацію, примусове або амбулаторне лікування. Якщо хворий епізодично або всього 1-2 рази вживав наркотичні речовини, то можлива амбулаторна форма терапії.

Дуже часто родичі наркомана і сам наркозалежний не знають, куди можна звернутися для того, щоб отримати не тільки кваліфіковану медичну і психологічну допомогу, а й відповіді на хвилюючі їх питання. Кабінет нарколога в клініці «Реванш» надає можливість всім бажаючим безкоштовно поспілкуватися з лікарем, зважитися на тривалий і складний курс лікування, щоб повернутися до нормального, повноцінного життя.

Записатися на прийом можна дистанційно, зайшовши на офіційний сайт клініки, або зателефонувавши по телефону. У телефонному режимі хворому детально розкажуть, як підготуватися до консультації, куди необхідно під’їхати, графік роботи і коротку інформацію про фахівця. Анонімність і конфіденційність дотримуються з першого моменту спілкування.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!