Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування підліткового алкоголізму в Україні

Лікування підліткового алкоголізмуАлкоголь – найдоступніший і поширений наркотик. Його можна купити практично в будь-якому магазині, а забороною на продаж спиртного дітям до 18 років продавці з легкістю нехтують. До того ж, випивка – обов’язкова частина сімейних застіль і, на жаль, звичайне явище в повсякденності багатьох батьків.

Дитина сприймає алкоголь як органічну частину життя, норму і не відчуває страху або збентеження. Вперше діти, яким в майбутньому буде потрібно лікування підліткового алкоголізму, пробують вино або пиво у віці 10-12 років з дозволу батьків. Потім спиртні напої стають для підлітка способом сказати «я вже дорослий» або «зверніть на мене увагу». Також це спроба впоратися з психологічними проблемами, вагою перехідного віку.

Підлітковий алкоголізм і методи лікування

Лікування дитячого алкоголізму , з точки зору підліткової наркології, вже потрібно тим підліткам, які випивають 3-4 рази на місяць. На цьому етапі впоратися з проблемою ще можна за допомогою методів переконання та інформування, консультацій психолога. Надалі випадки випивки почастішають, і проводити лікування алкогольної залежності у підлітка буде складніше. Але існує багато методів лікування алкоголізму, які допоможуть впоратися з проблемою.

Залежність від алкоголю у підлітків формується в кілька разів швидше, ніж у дорослих людей. Мозок людини до 20 років більш вразливий. Спиртне руйнує хімічні сполуки в мозку, що відповідають за здатність до навчання і мислення, нервові клітини пошкоджуються. Всього існує кілька етапів виникнення залежності: фаза адаптації до алкоголю, фаза стереотипізації алкогольної поведінки, фаза психічної і фаза фізичної залежності. Через 1-3 роки систематичної (кілька разів на місяць) випивки у підлітка формується похмільний синдром. Алкоголь стає необхідним речовиною, яка бере участь в обмінних процесах. Це вже остання фаза – рубіж, після якого повернутися до нормального життя буде все важче.

Обтяжливими лікування алкоголізму у підлітків факторами є: наявність дорослих алкоголіків в сім’ї, спілкування з випиваючими однолітками, неблагополучна сім’я, насильство в сім’ї, помилки виховання (байдуже ставлення до дитини або, навпаки, вседозволеність і відсутність рамок).

Тому лікування підліткового алкоголізму проводиться в видаленні від звичного кола спілкування, а паралельно ведеться
робота з батьками.

Медикаментозне лікування дитячого алкоголізму зводиться до очищення і відновлення організму (налагодження функцій шлунково-кишкового тракту, печінки, серцево-судинної і дихальної систем). Основний упор робиться на психотерапевтичні тренінги в групах. В процесі реабілітації підліток не тільки вчиться справлятися зі спокусою, вирощує в собі силу волі, але і вирішує внутрішні дилеми, які привели його до спиртного.

Найскладнішим кроком в лікуванні завжди є перший – визнання проблеми. Підлітковий нігілізм не дає дитині усвідомити всю складність ситуації і звернутися за допомогою. На додаток до цього характер дитини-алкоголіка деформується. Вона стає грубою, безтурботною, пасивною, агресивною, страждає від перепадів настрою, розумові процеси сповільнюються. Переконати її в необхідності лікування нелегко, а змушувати – безглуздо. Не можна застосовувати жорсткі заходи і підвищувати голос. Краще підключити до процесу переконання наркологів та психологів, які зможуть привести потрібні аргументи і приклади, задіяти лікарський авторитет.

Ще один шлях – розповісти дитині про лікування в реабілітаційному центрі як про пригоду, приємний відпочинок, який подарує їй нових друзів і враження.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!