Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування алкогольного отруєння в Україні

Алкоголь є токсичною речовиною, яка впливає на людину і провокує збої в нормальній роботі організму. Алкогольна інтоксикація може виникнути у абсолютно будь-якої людини. Ступінь отруєння алкоголем залежить не тільки від кількості випитого, а й від інших індивідуальних особливостей організму. До них відносяться юний вік, порушення виробництва ферментів, що відповідають за розщеплення продуктів розпаду етанолу, та інше.

Більшою мірою інтоксикація алкоголем залежить від функціонування внутрішніх систем, зокрема це стосується роботи печінки, яка виступає головним «фільтром», який приймає велику частину удару від токсинів. В ідеалі перша допомога при алкогольному отруєнні повинна надаватися при наявності перших симптомів. Якщо цього не зробити, то в організмі виникнуть непоправні зміни, які можуть у важкому випадку привести до смерті.

Ознаки алкогольного отруєння

Усвідомлення того факту, що надмірне прийняття алкогольних напоїв може спровокувати значні порушення здоров’я або навіть смерть, має збільшити відповідальність людей до кількості прийнятого алкоголю під час застілля. Якщо людині стало трохи не по собі – незначне відчуття нездужання, сплутаність свідомості, більшість приписують це ефекту алкоголю – сп’янінню. Але насправді це перші симптоми алкогольного отруєння, і вже в такому випадку необхідно шукати методи лікування отруєння.

Ознаки отруєння алкоголем виражаються в формі:

 • Почуття запаморочення і сильний головний біль. Під час розширення судин формується певний дисбаланс в роботі організму, в результаті етанол у великій кількості надходить в мозок. Впливаючи безпосередньо на мозочок, який виступає центром координації та контролює просторову орієнтацію і рухи тіла, спиртне призводить до нападів запаморочення. Також страждає моторика – руки і ноги перестають слухатися, корпус качає, мова сповільнюється.
 • Почуття сильної спраги. Алкогольне отруєння провокує сильну втрату рідини через те, що спиртне зменшує виробництво антидіуретиків. У підсумку, людина часто ходить в туалет, сильно потіє. Через що її і мучить спрага.
 • Напади нудоти, блювоти. Дана реакція є природною протидією організму потрапляння в нього отрути. Не варто терпіти нудоту, так організму вдається позбутися деякої частини токсинів.
 • Помутніння в очах. Все пливе перед очима, а з цілої картинки те, що відбувається сприймається тільки уривками і шматками. Також при цьому спостерігається сильне звуження зіниць. Дані симптоми вказують на значний ступінь отруєння спиртовмісними напоями, саме при їх наявності потрібно терміново починати лікування алкогольної інтоксикації. Якщо спостерігається сильна алкогольна інтоксикація, лікування вдома – не найкращий варіант. Якщо хворого безупинно нудить або він втратив свідомість, його пробиває сильне тремтіння або він весь у холодному піту, то не варто зволікати – потрібно скоріше викликати швидку.

  Відправляйте заявку на лікування і отримайте знижку 10%
  Я ознайомлений (-a) з політикою конфіденційності та згоден на обробку персональних даних

  Що робити при алкогольному отруєнні

  Найкраще, щоб допомога при алкогольному отруєнні виявлялася в спеціалізованому медичному закладі під контролем фахівців. Що робити при алкогольної інтоксикації може порадити кваліфікований нарколог. Основним завданням в даному питанні є зменшення тяжкості отруєння, що дозволить організму вийти з шокового стану. У деяких випадках можливо позбутися симптомів інтоксикації самому, якщо у потерпілого спостерігається незначне отруєння. Особлива допомога при алкогольній інтоксикації не буде потрібна.

  Організм самостійно може почати позбуватися від етанолу, за допомогою виклику блювотного рефлексу. А далі відновлює витрачені на це ресурси. Для цього хворому дається активоване вугілля. Під час подібного лікування медики рекомендують також провести промивання шлунка. Апоморфін використовується лікарями в тому випадку, коли неможливо викликати блювотний рефлекс звичайними способами. Даний препарат дозволяє відмінно вивести токсичні речовини після вживання спиртного з організму. Також для підтримки стабільного стану потерпілого використовуються інші ліки при алкогольному отруєнні.

  Йому вводяться ін’єкції кордіаміну і кофеїну. У комбінації ці засоби дозволяють провести фізичне самопочуття пацієнта в норму, його перестає мутити. Але незважаючи на це, все ж через деякий час доведеться позбавлятися від абстинентного синдрому.

  Як зняти інтоксикацію

  У крайніх ситуаціях, якщо організм потерпілого не може самостійно впоратися з отруєнням, найкраще звернутися за допомогою, а не шукати способи зняття отруєння спиртними напоями самому.

  Якщо ж з якихось причин неможливо викликати кваліфіковану допомогу, то рекомендується негайно провести нижченаведені заходи:

  • забезпечте потерпілому доступ до свіжого повітря – провітріть кімнату або зовсім залиште вікно відкритим, якщо дозволяє фізичний стан хворого, то виведіть його на вулицю, також не завадить трохи позбавити потерпілого від одягу – щоб комір не передавлював шию;
  • оптимальним варіантом усунення токсичних речовин з організму є виклик блювоти, якщо не виходить звичайним способом (надавивши пальцями або ложкою на корінь язика), то зробіть напій з 200 мл чистої води з додаванням ложки гірчиці у вигляді порошку і потерпілий повинен це випити;
  • потерпілому потрібно дати відчути запах нашатирю або ж можна додавати йому його в питво – на півсклянки води за 10 крапель, давати напій кожні 15 хвилин;
  • постійно давати пити хворому міцний чай зелений або чорний з невеликим додаванням цукру. Коли потерпілий знаходиться в свідомості, то йому необхідно давати якомога більшу кількість рідини. Це дозволить уникнути зневоднення, це стосується особливо тих випадків, коли у хворого часте блювання. Зняття алкогольної інтоксикації і надання першої допомоги хворому, якщо він знаходиться без свідомості, необхідно проводити, перевернувши людину на бік. Краще це зробити, повернувши її обличчям до себе і не давши голові завалитися назад або на груди, щоб блювотні маси не змогли перекрити дихальні шляхи.

  Також слід простежити, щоб з потерпілим постійно хтось знаходився поруч, при цьому уникаючи стовпотворіння. Варто враховувати, що концентрація етанолу в крові поступово зростатиме, оскільки печінка в посиленому ритмі буде і далі продовжувати переробляти спиртне, а значить рівень токсичної речовини буде і далі зростати. Через це може виникнути той факт, що людина цілком благополучно засне, перебуваючи у свідомості, але може втратити її вже під час сну. Тому слід постійно контролювати самопочуття хворого, стежити за частотою дихання і серцебиттям. У будь-якому випадку, щоб не виникли різні небажані ознаки інтоксикації від алкоголю, не слід переоцінювати сили свого організму, а ставитися до вживання спиртних напоїв з обережністю!

  Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
  +38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
  або замовте дзвінок , Вам зателефонують!