Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

В нашій клініці:

3500

пацієнтів щорічно

3490

виліковуються

3460

знаходять роботу

Лікування білої гарячки (алкогольного делірію) в Україні

Розлад на тлі використання алкоголю має більш поширена назва «білочка». Він є порушенням роботи психіки, яке найчастіше проявляється у хронічних алкоголіків, коли вони починають виходити із запою. Як вказує статистика, це один з поширених психозів на фоні прийняття спиртного.

Для нього характерні слухові, візуальні, а також тактильні галюцинації. Якщо з латині перевести словосполучення «delirium tremens », то воно означає «тремтячі затьмарення». Подібний термін можна пояснити тим, що у алкоголіка спостерігається помутніння не тільки свідомості. У нього виникає сильне тремтіння по всьому тілу, він не здатний заспокоїтися, сильно порушується сон. Відмітною симптомом даного розладу є висока температура тіла, але в той же час сам алкоголік залишається досить блідим. Наперекір поширеній помилці, даний психоз виникає не в стані сп’яніння, а через пару діб після різкої зупинки прийому спиртовмісних напоїв.

Від чого виникає біла гарячка

З якої причини виникає розлад від спиртного пояснити досить просто. Після того, як звиклий до регулярного прийому алкоголю організм припиняється надходження спиртного, в людському мозку формуються зміни обмінних процесів. Це призводить до того, що в центральній нервовій системі наростають механізми збудливості і загальмування реакцій. В результаті це серйозно позначається на роботі психіки, що формує ряд проблем.

Біла гарячка проявляється через наступні причини:

 • прийом значного обсягу спиртного за один раз – «білочка» може проявитися після застілля, якщо людина не звикнула до випивки;
 • різкий вихід з тривалого запою;
 • прийом сурогатів спиртного або алкоголю занадто низької якості – психоз може бути після пиття настоянки глоду, одеколону і інших рідин, виготовлених не для прийому всередину;
 • тривалий запій, що супроводжується важкою інтоксикацією. У багатьох випадках розлад відноситься до симптому скасування прийому алкоголю.На тлі абстинентного синдрому, людський організм сильно схильний до алкогольного психозу. Цікаво те, що молоді люди в досить рідкісних випадках стикаються з делірієм. Згідно зі статистикою, з психозом після запою стикаються люди віком понад 40 років.

Також до цього схильні алкоголіки зі стажем більше 5 років, також сюди
входять особи, які перенесли травми голови або різноманітні запальні хвороби за типом менінгіту, енцефаліту. Часто стикаються з психозом чоловіки і жінки, у яких раніше він був або люди із загостренням хронічних інфекційних хвороб

 

Біла гарячка: відмітні симптоми

Початкові ознаки «білочки» виникають не раніше, ніж через пару днів після повної заборони спиртного. Перед цим з ранку людина відчуває відразу до спиртного, а ближче до вечора спостерігаються різкі скачки настрою. Сам психоз починається з того, що у хворого з’являється сильна дрож верхніх і нижніх кінцівок. Йому не йде сон і він перезбуджений. Якщо вдасться заснути, то людину дошкуляють кошмари, від яких вона відразу прокидається.

Будь-який психоз від спиртного супроводжується нападами паніки, високою температурою, втратою орієнтації в просторі і часі, тахікардією та високим тиском.

До найбільш виражених ознак розладу зараховані галюцинації:

 • Візуальні. Хворому бачаться різна фауна – павуки, кажани, таргани та інше. Іноді це можуть бути особи або монстри – вампіри, маніяки, привиди та інші. Хворому може здатися, що він застряг в чомусь – в мережах, павутині.
 • Слухові симптоми. Хворий може чути вигуки, невідомий шерех, прохання про порятунок, загрози та інші звуки, які спонукають діяти. У підсумку це провокує алкоголіка бігти від якоїсь небезпеки, намагатися когось врятувати або усунути порушника спокою.
 • Відчутні. Можуть виражатися у відчутті повзання павуків по тілу, жаб та інших комах. Можуть побачитися страшні сцени з фільмів жахів. Людині може вважатися, що її б’ють, ріжуть ножем, дряпають і це може тривати довгий час. Також досить явним проявом розладу вважається зміна міміки. На обличчі можна побачити страх, паніку, розгубленість. Хворий може ганятися по всьому будинку, намагатися виплутатися з пасток, уникати атаки монстрів. Ознаки алкогольного розладу можуть бути дуже різними, але розібрати їх не так складно. Для цього цілком достатньо придивитися до стану п’яниці і його захворювання.

  Відправляйте заявку на лікування і отримайте знижку 10%
  Я ознайомлений (-a) з політикою конфіденційності та згоден на обробку персональних даних

  Надання першої допомоги при алкогольному делірії

  Варто розуміти, що лихоманка прямим чином пов’язана з алкоголізмом, і проявляється вона при тривалому прийнятті спиртних напоїв. Вона виникає виключно у людей, які протягом довгого часу зловживають прийомом великої кількості спиртного. Людині, яка раніше повністю вилікувалася від алкоголізму, не варто переживати з приводу її
  виникнення. Допомога при вираженні розладу психіки ґрунтується на мінімізації можливих збитків, які хворий може завдати собі самому і оточуючим. Страшні галюцинації перетворюють людину в досить буйного хворого, провокують метатися по всьому будинку, вести себе несамовито.

  В такий час, є високий ризик, що він поранить себе або близьких людей. В такому випадку, алкоголіка найкраще укласти, а в ідеальному варіанті – і прив’язати. Коли це вдасться, то в цей час хворому рекомендується давати пити якомога більше рідини. Не варто давати йому седативні засоби, оскільки ці препарати можуть призвести до серйозних ускладнень. У питанні усунення розладу будь-яке самолікування вдома суворо протипоказано. Початкове, що робиться фахівцями при усуненні психозу – внутрішньом’язове введення діазепаму по 10/20 мг. Щоб усунути психічне перезбудження, хворому також дається димедрол і барбаміл , це можна замінити седуксеном в комбінації з натрій оксибутиратом. Після того, як необхідні лікарські речовини були дані, потерпілого негайно перевозять в клініку для проведення повної реабілітації.

  Як запобігається біла гарячка

  Біла гарячка не лікується вдома своїми силами , з цієї причини при будь-яких симптомах психозу необхідно негайно викликати медиків. Подібне неприємне явище може тривати близько 3-5 днів. Якщо є супутні важкі хвороби, то такий стан хворого може розтягнутися на кілька тижнів.

  Але також розлади можна уникнути. Потрібно розуміти, що алкогольний психоз формується тільки після різкої відміни прийняття спиртного. Якщо ж алкоголіка виводити зі стану запою поступово, то ризик виникнення психозу буде досить низьким. Найкраще проводити дану процедуру в спеціальній наркологічній клініці під контролем фахівців.

  Грамотне проведення процедури детоксикації, нормалізація водного балансу, рівня електролітів дозволить привести в норму функціонування всіх органів і усунути розвиток можливих ускладнень.

  Необхідне лікування від алкоголізму в нашій клініці завжди відповідає найвищим професійним якостям. Фахівці-наркологи та психологи завжди допоможуть на місці нашим пацієнтам. Однак, слід пам’ятати про те, що трапляються рецидиви і потрібен постійний зв’язок з фахівцями нашого центру.

  Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
  +38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
  або замовте дзвінок , Вам зателефонують!