Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування жіночого алкоголізму в Україні

Лікування жіночого алкоголізмуВчені, проаналізувавши дані всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), прийшли до висновку, що жінки майже зрівнялися з чоловіками за кількістю вживаного алкоголю. Наша клініка пропонує лікування алкогольної залежності в Україні, в тому числі лікування жіночого алкоголізму.

Безумовно, алкоголізм – потворне явище. Але жіночий алкоголізм огидніше подвійно. Адже жінка самою природою покликана виконувати роль берегині домашнього вогнища і турботливої матері. А у дами, що спилася природні інстинкти стираються геть. Алкоголь руйнує не тільки красу і здоров’я – він безжально спотворює внутрішній світ жінки. Алкоголічці нічого не варто купити на останні гроші пляшку, залишивши дітей голодними. Або вигнати малюків на мороз, якщо вони дратують.

Нерідко доводиться чути, що перед жіночим алкоголізмом медицина безсила. Це не так. Однак , існують психологічні фактори, які можуть значно ускладнити лікування алкогольної залежності у жінок.

В першу чергу мова йде про громадську думку. Якщо до чоловіків-п’яниць багато хто ставиться цілком терпимо, то до питущих дам ставлення зовсім інше. Їх різко засуджують і беззастережно засуджують, тому жінка приховує свою згубну пристрасть до останнього – до того моменту, поки це не стане очевидним. Адже вживання спиртного разюче міняє зовнішність жінки: червонуватий відтінок шкіри, синюшні або багряні набряки під очима, нездоровий блиск колись променистих очей. Тобто недуга прогресує, але жінка не звертається до фахівців. А швидке і ефективне лікування алкоголізму відбувається тоді, коли хвороба не запущена.

Другий фактор – особливості жіночої психології. Представниці слабкої статі більше, ніж чоловіки, потребують підтримки. А цієї підтримки вони часто не отримують. Від питущих жінок відвертається кращі подруги – немов від прокаженою. Чоловікові-алкоголіку допомогти намагається вся сім’я, дружина всіма доступними засобами намагається достукатися до його розуму, майже насильно веде до нарколога. З жінками нерідко все по-іншому – чоловік просто розлучається з нею, залишаючи наодинці з пляшкою.

Як впоратися з алкоголізмом жінці

жіночий алкоголізм лікуванняЛікування алкоголізму у жінок здійснюється за тією ж методикою, що і у чоловіків – лікування алкоголізму 12 кроків . Перш за все, проводиться всебічна діагностика, з допомогою якої визначаються:

– причини, що призвели до систематичного пияцтва;

– ступінь ураження органів і систем, а також порушення психічних процесів;

– стадія захворювання.

Ці дані лягають в основу комплексного лікування алкогольної залежності:

– очищення організму від токсинів;

– медикаментозна терапія, спрямована на усунення соматичних уражень (печінки, нирок, серця, головного мозку та ін.) І нормалізацію обміну речовин;

– придушення фізіологічного потягу до спиртного за допомогою препаратів.

Цей період не такий тривалий і складний. А ось лікування жіночого алгоголізму і купірування нездорової тяги до алкоголю на психологічному рівні вимагає набагато більше часу і, звичайно, неабиякої мужності від самої пацієнтки. Завдання психотерапевта – сформувати у хворої свідому і мотивовану установку на тверезість, навчити отримувати насолоду від
життя без звичної чарки, знаходити раціональні способи вирішення проблем і виходу з стресових ситуацій.

Без цього важливого етапу неможливо перемогти жіночий алкоголізм, лікування якого грунтується на беззастережній відмові від спиртного і відродження духовності, що досягається за допомогою переорієнтування свідомості. Один з важливих стимулів в боротьбі з недугою – усвідомлення жінкою своєї «потрібності», необхідності, а також активне
сприяння з боку сім’ї і друзів.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!