Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Алкогольна інтоксикація: як очистити організм на дому

Алкогольне отруєння або інтоксикація виникає після перевищення допустимих для людського організму доз спиртного. Отруєння алкоголем характеризується порушенням фізіологічних, психологічних, поведінкових функцій.

Серед причин, які призводять до алкогольної інтоксикації, найбільш частими є: вживання неякісного алкоголю, надмірне вживання алкоголю, розпивання спиртних напоїв на порожній шлунок, вживання медичного спирту, одеколонів, лосьйонів.

Фахівці виділяють три стадії алкогольного сп’яніння:

● Перша – найбільш легка стадія і найменш небезпечна для організму. Їй характерні приємні відчуття тепла, фізичного розслаблення, підвищення настрою, розкутість рухів та мови.

● Друга – середня ступінь сп’яніння характеризується різкою зміною настрою – від любові до агресії, притуплення почуття небезпеки і больових відчуттів, зниженням уваги.

● Третя – важка стадія. Для неї характерний сильний неврологічний розлад в результаті токсичного ураження центральної нервової системи. При цьому виникають наступні ознаки алкогольної інтоксикації: помітне звуження зіниць, прискорене серцебиття і дихання, погана координація, блювотні позиви. Якщо наступила алкогольна інтоксикація, симптоми якої важке дихання, блювота, неадекватна поведінка, не залишайте людини одну. Не можна укладати її спати, оскільки вона може захлинутися блювотною масою.

Наслідки споживання алкоголю

Непомірне вживання алкоголю має серйозні наслідки, як для здоров’я організму людини, так і для її психічного статусу. Найбільш страждає центральна нервова система і клітини мозку. Крім того, порушується робота судинної, серцевої, кровоносної, сечостатевої системи, страждає печінка, підшлункова залоза, апарат травлення. У людини, організм якої піддається частій алкогольній інтоксикації, розвивається імунодефіцит, погіршується пам’ять, працездатність, зростає ризик онкологічних захворювань.

Як допомогти при алкогольної інтоксикації

Третя ступінь алкогольного сп’яніння є найбільш небезпечною. В такому стані хворому часто потрібна професійна допомога медиків.

Викликавши лікарів, без діла сидіти не можна, слід надати хворому першу допомогу. Звичайно, не всі знають, що робити при алкогольному сп’янінні, тому, часто губляться.

В першу чергу, необхідно зосередитися на наступних заходах:

● викликати блювоту у хворого, щоб прочистити йому шлунок;

● переконати людину прийняти 10-15 таблеток активованого вугілля;

● забезпечити доступ свіжого повітря або вивести людину на вулицю;

● забезпечити рясне пиття звичайної води, що зменшить кількість спирту в крові;

● якщо в приміщенні або на вулиці холодно, людину потрібно укутати, щоб захистити її від переохолодження;

● покласти потерпілого, підклавши йому під голову валик і забезпечивши безперешкодний рух головою. Крім цього, необхідно подбати про доступ медиків до місця знаходження хворого.

При необхідності, слід пересунути меблі і розпрощатися з іншими нетверезими людьми, які є в приміщенні. Якщо зупинилося дихання, потрібно очистити горло хворого і зробити штучне дихання. У разі ознак алкогольної коми, всі маніпуляції слід припинити і чекати лікаря-реаніматолога.

лікування алкогольної інтоксикації в Києві

У чому полягає медичне лікування

При надходженні пацієнта з алкогольним отруєнням до медичного закладу лікарі роблять все можливе, щоб звести до мінімуму наслідки інтоксикація. Для цього проводиться ряд маніпуляцій та заходів.

В першу чергу лікарі звільняють горло людини від блювотного слизу, щоб не допустити закупорки дихальних шляхів. Якщо спостерігається порушення дихальних функцій, може виникнути необхідність інтубації трахеї. Щоб не допустити подальшого блокування дихальної системи, вводять препарати, які зупиняють виділення слизу і слини.

Потім проводяться процедури для якнайшвидшого виведення алкоголю: промивається шлунок і вводяться сольові проносні. У разі пошкодження мозкових центрів можливе підключення до систем штучного дихання. При отруєнні алкоголем, ліки також знадобляться. Хворому, що має гостре отруєння алкоголем, внутрішньовенно вводять глюкозу, інсулін, вітамін В і гідрокарбонат натрію, який активно бореться з підвищеною кислотністю крові.

Як лікувати алкогольне отруєння самостійно

Не завжди виникає необхідність госпіталізації хворого до медичного закладу.

Щоб надати допомогу при алкогольному отруєнні в домашніх умовах, перші свої дії необхідно направити на виведення токсинів:

● забезпечити людині вільне надходження повітря;

● постійно давати хворому воду, щоб викликати нудоту;

● викликати блювоту для виведення з організму токсичних речовин;

● прийняти ліки від алкогольного отруєння.

Після того, як минула небезпека етанолового отруєння, знадобиться час на виведення залишків етанолу і відновлення. З цим допоможуть впоратися ентеросорбенти («Ентеросгель», « Смекта »,« Фільтрум », активоване вугілля і т.д.). Ці ліки від інтоксикації всмоктують розщеплені продукти і токсини, а потім виводять їх з організму.

Розрив між прийомом препаратів повинен становити не менше години, а краще – двох. Під час використання ентеросорбентів, не варто вживати інші лікарські засоби. У зворотньому випадку ентеросорбенти втратять свою ефективність. Коли людині стане легше, потрібно давати їй, солодкий чай.

Можна погодувати її курячим бульйоном або приготувати овочевий суп. Відмінно лікує сон. Часті сечовипускання і блювота – наслідки алкогольного отруєння. Зупинити блювоту вдасться за допомогою чаю меліси, напою, що складається з лимона, мінеральної води та м’яти, а також рекомендується пити настій з насіння кропу (2 ч. Ложки на 100 мл кип’яченої води), який слід вжити в 2 прийоми.

Алкогольне отруєння вимагає спеціальної дієти

Щоб організм швидше і легше відновився, варто дотримуватися певного харчування.

Фахівці рекомендують дотримуватися дієти протягом двох-трьох тижнів. Отже, як правильно харчуватися і що можна їсти після алкогольного отруєння:

● перевагу варто віддавати вареній, тушкованій і паровій їжі;

● слід уникати солі, масла і жиру;

● потрібно дотримуватися балансу білків, жирів, вуглеводів;

● їжу рекомендують приймати часто і потроху, щоб уникнути навантажень на організм;

● пити, як можна більше;

● включити в раціон більше свіжих овочів та фруктів.

Як уникнути алкогольного отруєння

Найбільш простим способом уникнути алкогольного отруєння є відмова від прийняття спиртного.

Коли уникнути застілля не можна, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

● перед вживанням алкоголю варто добре поїсти;

● не пити більше своєї норми;

● не купувати спиртні напої в сумнівних точках продажу;

● не можна запивати алкоголь газованими напоями;

● не знижуйте градус під час вживання алкоголю.

Анонімне лікування алкоголізму в нашому центрі за спеціальною програмою одужання має на увазі собою комплекс дій, який призводить до вирішення алкогольної проблеми.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!