Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Види і принципи лікування алкоголізму

Види і принципи лікування алкоголізму

Сучасна наркологія має в своєму розпорядженні різні методи і види лікування алкоголізму і постійно продовжує розвиватися в цьому напрямку. Обумовлено це тим, що фізичний і психологічний стан людей, які звернулися за допомогою, різне і строго індивідуальне. Тому те, що для лікування одного буде 100% ефективно, для іншого може виявитися абсолютно марним. І, отже, вибираючи курс лікування від алкоголізму , лікар грунтується на конкретних даних конкретного пацієнта або пацієнтки.

З найбільш поширених на сьогоднішній день можна виділити наступні види лікування алкоголізму:

  • Алкоблокада. В основі цього виду лежить кодування свідомості і підсвідомості пацієнта. При цьому медикаментозні препарати не вживаються. В результаті у залежного виробляється стійке неприйняття алкоголю.
  • Медикаментозна терапія. Цей вид лікування застосовується в тому випадку, коли пацієнта необхідно в короткі терміни позбавити від психофізичних наслідків тривалого вживання алкоголю. За допомогою правильно підібраних медикаментів, знімається гостра тяга до алкоголю, організм очищається від токсинів, відновлюється обмін речовин і нормальна робота органів і систем, зникає безсоння, занепокоєння, дратівливість та інші симптоми алкоголізму.
  • Психотерапія. При грамотному психологічний впливі на свідомість і підсвідомість пацієнта, досвідчені психотерапевти виявляють причини, що штовхають людину на вживання алкоголю, і допомагають їх усунути. В даному випадку дуже важливо допомогти пацієнтові побачити і усвідомити різницю між тим життям, яке він веде зараз, і перспективами тверезого життя, виробити у нього мотивацію на лікування алкоголізму.
  • Кодування. Принцип лікування алкоголізму за цим методом полягає в поєднанні певних медикаментів, несумісних з алкоголем, і сеансів психокорекції .
  • Нейроімплантація. Цей вид лікування алкоголізму має на увазі вживлення імплантатів, які позбавляють людину можливості відчувати задоволення від вживання спиртного. Як правило, цей метод використовується, коли подолана фізична тяга до спиртних напоїв, але все ще залишається психологічна прив’язаність до них.
  • Рефлексотерапія. Із самої назви вже зрозуміло, що цей вид лікування спрямований на вироблення певних рефлексів, що купірують фізичну і психологічну тягу до спиртного.
  • Голковколювання. Вплив на біологічно активні точки організму, дозволяє значно поліпшити фізичний стан пацієнта і викликати стійке неприйняття алкоголю

Найчастіше будь-який курс лікування від алкоголізму включає в себе кілька видів, поєднання яких і дає стійкий позитивний ефект.

Принципи лікування алкоголізму

Однак, при всьому різноманітті методів і видів, існують загальні принципи лікування алкоголізму. Їх основу складають:

  • Детоксикація організму. Цей етап передбачає звільнення організму від алкоголю і продуктів його розпаду. А також забезпечує компенсацію серцево-судинної та нервової системи.
  • Становлення ремісії. Цей етап включає відновлювальну терапію, спрямовану на нормалізацію всіх органів і систем, які постраждали від негативного впливу алкоголю. Відбувається відновлення фізичного та психічного здоров’я пацієнта.
  • Стабілізація ремісії. На цьому етапі відбувається закріплення результату. І найчастіше це здійснюється в реабілітаційних центрах лікування алкоголізму, де основний упор робиться на психотерапію і соціалізацію.

Але говорячи про методи, види і принципи лікування алкоголізму, не можна не підкреслити найголовніше – проводити лікування повинні тільки кваліфіковані фахівці, що мають великий досвід роботи в даній сфері.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!