Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Перша допомога при алкогольній інтоксикації

Алкоголізм – одна з головних і масштабних проблем нашого часу. Крім алкогольної залежності, багато людей стикаються з отруєннями алкогольними напоями, що здатні привести до поганого самопочуття і навіть смерті. Ознаки алкогольного отруєння проявляються внаслідок розпаду в організмі спирту форми етил, метаболіти якого відносяться до ацетальдегіду і викликають сильну інтоксикацію.

Отруєння алкоголем, симптоми якого з урахуванням процентного вмісту алкоголю в людському організмі:

 • 0,3% до 1% – проявляється почуття ейфорії, знижується уважність, мова стає невиразною.
 • 1% до 1,5% – з’являється млявість, порушується чіткість руху, хода стає хиткою, посилюється збудливість.
 • 1,5% до 2,2% – у людини проявляються ознаки дезорієнтації, запаморочення, уповільнення мови і роздвоєння в очах.
 • 2,2% до 3% – відсутня реакція на зовнішні подразники, виявляється нестійкість на ногах, нетримання.
 • 3% до 4% – рефлекси відсутні, порушується дихання, кровообіг, людина може впасти в кому.

4% вмісту алкоголю в організмі призводить до паралічу дихальної системи і смерті. Найчастіше алкогольне отруєння спостерігається на третій стадії, четверта – зустрічається рідко. Зазвичай до інтоксикації схильні молоді люди, які не вміють вчасно зупинитися, що призводить до поганого самопочуття і отруєння.

Перша допомога при алкогольній інтоксикації Київ

Алкогольне отруєння: як попередити

Для мінімізації ризику розвитку інтоксикації, перед застіллям необхідно виконати кілька правил:

 • Прийняти адсорбент в розрахунку одна таблетка на десять кілограм ваги.
 • Випити свіжого молока або поїсти молочну кашу.
 • Прийняти вітаміни.
 • Не вживати спиртні напої на голодний шлунок.

Під час застілля пити більше рідини (мінеральну воду, компот, сік). Дотримуючись простих правил, можна допомогти організму швидше вивести токсини і відновити водний баланс.

Лікування алкогольного отруєння

Чим зняти інтоксикацію вдома? Зняти симптоми отруєння алкоголем вдома можна тільки при невеликому ступені інтоксикації, в важких випадках необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою лікарів.

При легкому отруєнні зазвичай нічого робити не потрібно. При поганому самопочутті людині досить відпочити, поїсти легкого бульйону і попити мінеральної води без газу, трав’яного чаю, також можна прийняти адсорбент для більш швидкого виведення токсинів з організму. Дуже важливо пити багато рідини, так як алкоголь сприяє виведенню води з організму.

При сильному головному болі рекомендується прийняти аспірин або цитрамон, а для зняття набряклості – сечогінний засіб. При середньому отруєнні зняття інтоксикації відбувається таким чином. Спочатку необхідно спустошити шлунок від залишків алкоголю, який не встиг перетравитися і потрапити в організм, для цього потрібно засунути два пальці в рот і викликати блювоту.

Протверезити сп’янілу людини допоможе пару крапель нашатирного спирту на склянку води. Після спустошення шлунка, можна розвести слабкий розчин марганцю і випити, що також спровокує блювоту. Промивати шлунок потрібно, поки в ньому не залишиться слизу і залишків їжі. Потім рекомендується випити солодкий чай з молоком, щоб нейтралізувати дію спирту, що всмоктався в шлунок. Дуже добре випити відвар з насіння моркви або подорожника. Для підтримки організму і швидкого його відновлення рекомендується приймати відвари з лікарських трав з додаванням в них меду, для таких цілей можна використовувати м’яту, ромашку і шипшина.

Лікування отруєння алкоголем в медустанові

При отруєнні алкоголем важкого ступеня життя потерпілого можуть врятувати тільки медики, своєчасно надавши необхідну допомогу, провівши заходи:

 • Запобігають задуха внаслідок попадання залишків їжі в дихальні шляхи при блювотному рефлексі.
 • Забезпечують киснем дихальну систему, щоб уникнути кисневого голодування і відновити роботу мозку.
 • Внутрішньовенно вводять глюкозу для підвищення в крові цукру і попередження зневоднення.
 • Вводять вітаміни для підтримки організму в результаті отруєння алкоголем.
 • Контролюють життєві показники.

Для виведення токсинів і підтримки нирок використовують діаліз. Своєчасне надання кваліфікованої допомоги при важкому отруєнні алкоголем дозволяє врятувати життя пацієнтові.

Лікуємо отруєння за допомогою медикаментів

Щоб полегшити стан потерпілого можна використовувати ліки при алкогольному отруєнні. Найчастіше застосовують адсорбенти, які пов’язують між собою токсини та виводять їх з організму. При цьому засіб всмоктується в кров швидко, що дозволяє в короткий термін поліпшити самопочуття. До переліку адсорбентів відносять: карболонг, смекта, поліфепан, ентеросгель, неосмектін, біле і активоване вугілля. Також для лікування отруєння можна використовувати:

 • Біотредину нормалізує метаболізм, сприяє підвищенню працездатності, прибирає стрес і усуває похмільний симптом.
 • Зорекс . До складу медикаменту входить унітол , який зв’язує токсини і виводить їх з організму, а також очищає печінку.
 • Лімонтар на основі лимонної і бурштинової кислот дозволяє нормалізувати метаболізм, знизити згубний вплив токсинів, поліпшити апетит, підвищити працездатність, прибрати симптоми інтоксикації.
 • Метадоксил . До складу препарату входить магній, натрій, що прискорюють розпад етанолу і виводять токсини з організму, одночасно купируя абстинентний синдром.
 • Янтавіт є добавку, в складі якої міститься глюкоза і бурштинова кислота. Добавка знімає похмільний синдром, покращує метаболізм, зміцнює імунітет, додає сили, виводить токсини, а також знімає тягу до алкоголю.
 • Гліцин володіє ноотропним ефектом на людський організм, покращує сон, знижує агресію, активує розумову активність, знімає стрес.
 • Алка Зельтцер , на основі лимонної кислоти і карбонату натрію. Препарат очищає печінку, нирки, знімає больовий синдром, усуває абстиненцію, має протизапальний ефект. Зазначені вище препарати роблять незаперечну допомогу при алкогольної інтоксикації, але краще їх використовувати комплексно. Протизапальні нестероїдні препарати, а також спазмолітики добре знімають головний біль, а також прибирають печію і біль в шлунково-кишковому тракті.

Сечогінні препарати допомагають швидше вивести токсини з організму і зняти набряклість, однак при їх прийомі потрібно стежити за водним балансом і пити багато рідини, щоб не допустити зневоднення. Відзначимо, що швидко усунути нудоту допоможе вода з лимоном або зелений чай з додаванням м’яти, останні нормалізують сон і знімають почуття тривожності. Одна чайна ложка соку селери швидко відновить сили, а мінеральна вода допоможе вивести токсини і відновити водний баланс.

Також не варто відмовлятися від настою шипшини, який покращує загальний стан організму і сприятливо впливає на імунітет і роботу серцевого м’яза. При отруєнні алкоголем рекомендується більше перебувати на свіжому повітрі, здійснюючи піші прогулянки, що дозволяє наситити організм киснем і швидше привести себе в норму.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!