Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Похмілля як симптом отруєння алкоголем

Алкоголізм – одне з найпоширеніших психічних захворювань в світі. Може здатися, що немає на землі людей, які ніколи не вживали спиртне, а відсоток непитущих людей – дуже низький. Насправді це не так. Як показали дослідження ВООЗ, близько 40% населення планети Земля ніколи не вживали спиртне, а значить, не стикалися з алкогольною інтоксикацією. Але з іншого боку, кількість померлих людей від алкогольного отруєння щорічно складає 4%. Це величезна цифра і становить приблизно 2,5 мільйона людей.

лікування алкогольного похмілля Київ

Немає панацеї від алкогольної інтоксикації, так що ж робити

Спочатку варто розібратися, що ж полягає в понятті «інтоксикація алкоголем», і яке лікування необхідно при наявності симптомів отруєння алкоголем. Сам по собі етанол є отрутою, при попаданні всередину починається розпад на згубні кислоти і жири. Під час цього процесу страждають в першу чергу шлунок, кишечник і печінка. Давно відомо наскільки сильно алкоголь впливає на організм, але більшість людей не знають, що похмільний синдром – це ознака отруєння алкоголем. Просторова дезорієнтація і біль голови – це лише кілька пунктів, які відносяться до симптомів отруєння алкоголем. Залишати стан отруєння на самоплив не можна ні в якому разі. Алкоголь виводиться досить повільно з тіла людини і поки він повністю не буде виведений, триватиме алкогольне отруєння, а навантаження на печінку не зменшиться.

Алкогольне отруєння симптоматика

Отруєння може наступити не тільки через велику кількість алкоголю, але і при розпиванні неякісного продукту. Іноді бувають ситуації, коли при сильному бажанні випити, використовуються зовсім не призначені для цього спиртовмісні рідини, але не напої на основі етанолу. Попадання в організм таких рідин, як одеколон, розчинник, машинні рідини, неминуче викличе алкогольне отруєння, а лікування потрібно почати негайно. Найперше, що потрібно робити при інтоксикації алкоголем – це виклик швидкої допомоги. Гостре отруєння супроводжується поганим самопочуттям, помутнінням свідомості, аж до її втрати.

Допомога при алкогольної інтоксикації

Поняття першої допомоги при алкогольному отруєнні найчастіше вдаються до гострої формі інтоксикації алкоголем. Випиваючи, ми приймаємо за норму веселість, відчуття свободи після перших ковтків алкогольного напою. Якщо випити ще один келих, то розслаблений стан може змінитися погіршенням самопочуття, наприклад запамороченням. Це перші симптоми підвищення рівня алкоголю в крові і найкраще більше не пити, інакше буде потрібне зняття алкогольної інтоксикації. При наявності ознак сп’яніння більшість людей все-таки зупиняться і не будуть продовжувати пити спиртне. Адже для розслаблення необхідна зовсім невелика доза вина або більш міцного алкогольного напою.

Як допомогти при алкогольної інтоксикації вдома

Зняти легку алкогольну інтоксикацію в домашніх умовах можна не докладаючи великих зусиль і без використання медикаментів. Напідпитку можна порадити відправитися додому і гарненько виспатися. Найчастіше цього достатньо, і мова не йде про лікування алкогольної інтоксикації. Сон є основним методом, який знімає симптоми інтоксикації алкоголем легкого ступеню. Не секрет, що для зняття інтоксикації необхідно більше пити. Легкий чай, в який ви можете додати трохи лимона, імбиру, меду, або чиста вода, збагачена мінеральними речовинами, зможуть полегшити самопочуття. Існує кілька заборон після отруєння алкоголем: рекомендується відмовитися від кави, солодких напоїв з газом. У домашніх умовах лікування отруєння алкоголем полягає в заповненні дефіциту води в людському тілі, виведенні продуктів розпаду алкоголю, відпочинку. Кисломолочні продукти, фрукти, овочі, легкий суп – відмінні способи лікування інтоксикації алкоголем без звернення за медичною допомогою.

Гостре алкогольне отруєння: як надати першу допомогу

Не покидайте людину до моменту прибуття швидкої, розташуйте її на боці на будь-якої рівної поверхні, щоб уникнути западання язика або можливості задихнутися від попадання блювоти в дихальні шляхи. Нудота і діарея – одні з основних ознак гострої форми отруєння алкоголем, що робити тоді? Незважаючи на малоприємні відчуття від блювоти, як симптому алкогольного отруєння, саме вона виступає фізіологічним методом самостійного очищення організму від продуктів розпаду етанолу. Тим людям, які втратили свідомість, знадобиться зняти алкогольну інтоксикацію медикаментозно. Своєчасний виклик бригади медиків допоможе врятувати життя.

Лікування після отруєння алкоголем потрібно людям, які отримали отруєння внаслідок розпивання рідин на інший спиртовій основі. Запам’ятайте, що і від мінімальної кількості спиртного, яке потрапило в організм, може наступити отруєння. Бувають, навпаки, запої, медики говорять про наявність алкогольної залежності. Не варто говорити з алкоголіками про можливість зняти в домашніх умовах алкогольну інтоксикацію. Бажаючи добра, ви можете нашкодити йому. Не ставайте співзалежним.

Фахівці численних професійних клінік знають методи, як можна зняти інтоксикацію швидше. На сьогоднішній день не важко буде знайти в інтернеті безліч порад про те, як в домашніх умовах зняти інтоксикацію алкоголем. На жаль, не завжди поради дієві і застосовні до кожного конкретного випадку. Часто стан потерпілого настільки поганий, що тільки перша допомога, надана вчасно, і детоксикація , що проводиться в режимі стаціонарного лікування в клініці, допоможе зберегти життя. Що випити при отруєнні алкоголем? До вживання ліків при отруєнні алкоголем постарайтеся викликати блювоту. Це можна зробити, натиснувши на дальню частину язика. Після цього ви можете використовувати будь-який сорбент, який є у вас вдома.

Активоване вугілля – це ліки, які майже завжди є в домашній аптечці. Слідкуйте за вживанням рідини. З блювотою і проносом, організм хоч і очищається, але втрачає рідину. Будьте уважні до того, що ви п’єте, до цілісності і наявності акцизної марки. Ціна не важлива, коли мова йде про ваше здоров’я. Краще трохи переплатити, ніж пізніше займатися пошуком того, що зробити при отруєнні алкоголем. Цінуйте своє здоров’я, і вже якщо не виходить жити зовсім без вживання алкоголю, то робіть це з розумом і не зловживайте.

Ефективне лікування від алкоголізму фахівцями-наркологами і психологами нашого центру практикується по всій території України.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!