Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Програма 12 кроків для співзалежних, наркозалежних та алкоголіків

Переваги програми 12 кроків

Програма 12 кроків, лікування наркоманії 12 кроків
Пізніше, коли Білл був на межі нового зриву в алкогольну прірву, йому спало на думку, що побороти тягу буде легше в компанії з таким самим алкоголіком, як і він сам. Він познайомився зі страждаючим від пристрасті до спиртного Бобом, і вони проговорили багато годин. Психокорекційна програма 12 кроків дає надію на одужання залежним людям в усьому світі вже майже 80 років, а в нашій країні – близько 30 років. Її засновник – американець Білл Уілсон – довгий час сам не міг подолати залежність від алкоголю. Коли він проходив вже четвертий курс лікування від алкоголізму, в лікарні його став відвідувати друг дитинства Едвін. Едвін був алкоголіком, який зміг зав’язати. Він розповів Біллу про те, як йому це вдалося і, сам того не відаючи, заклав основу програми 12 кроків.

Через пару років після того, в 1937 році Уілсон з товаришами заснував товариство Анонімних Алкоголіків, яке вперше сформулювало і впровадило принципи «Міннесотської» моделі програми 12 кроків.

Лікування алкоголізму за програмою 12 кроків

Лікування алкоголізму 12 кроків стало настільки дієвою методикою, що вона незабаром поширилася і на інші види залежності. Сьогодні здійснюють лікування наркоманії 12 кроків, реабілітація алкоголіків і співзалежних за цією схемою і т. Д. З точки зору психоаналізу, програма 12 кроків апелює до нашого « Супер-Его » ( « Над-Я ») –моралі, сорому, совісті, уявленням про ідеал.

На практиці це відбувається за допомогою звернення до «Вищої Сили». Спочатку програма 12 кроків була релігійною, і під «Вищою Силою» мався на увазі Бог. Але зараз в цій ролі може виступати і колектив, і природа, і будь-яка інша «Сила», в яку вірить залежна людина. «Передоручення» власного життя в руки «Вищої Сили» допомагає відсторонитися і подивитися на себе справжнього, розкритися, стати чесним. Розтин і опрацювання неусвідомлюваних, прихованих раніше почуттів і проблем призводить до катарсису – психологічного звільнення від негативних емоцій, очищення.

Головне в системі 12 кроків – робота в групі. Вона дозволяє не тільки вирішити індивідуальні проблеми, а й підготувати алкоголіка або наркомана до життя в зовнішньому світі. Залежний відчуває підтримку, бачить позитивний приклад тих, хто вже зміг подолати хворобливу тягу. Він розуміє, що його проблеми – не унікальні, позбавляється від відчуття самотності і безнадії, сам прагне допомагати і бути альтруїстом.

При цьому група стає для нього колективом, в якому алкоголік або наркоман вчиться взаємодії з іншими людьми в родині або на роботі. Деякі залежні абсолютно втратили навички спілкування. Їм, як дітям, доводиться дізнаватися все заново. Спочатку вони імітують поведінку інших членів програми. Потім набувають знання про те, як правильно висловлювати свої думки, як будувати діалог. У групі алкоголіки і наркомани поводяться так само, як у власній родині. Це дає можливість психотерапевту допомогти залежним, проаналізувати і оцінити свою манеру спілкування, виправити помилки. Заняття в колективі стають безцінним досвідом для налагодження відносин з родичами, друзями, колегами в подальшому житті.

Важливу роль в лікуванні наркоманії і алкоголізму «12 кроків» грає поступовість. Поетапне проходження програми допомагає ні заплутатися, ні збитися. Залежний отримує інформацію дозовано – рівно тими порціями, які в силах засвоїти. Головне завдання для нього – не брати хімічні речовини сьогодні. З кожним днем зробити це стає все простіше і простіше.

Алкоголік або наркоман вчиться справлятися зі своєю хворобою, змінюючи своє ставлення до життя і самого себе.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!