Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Реабілітаційні програми для наркоманів та алкоголіків

Реабілітаційні програми для наркоманів і алкоголіків

Програма реабілітації залежних

Сучасні методи лікування залежності від наркотичних та алкогольних продуктів засновані на використанні комплексного підходу до вирішення даної проблеми на фізичному, біологічному, духовному, соціальному і психологічному рівні.

Реабілітаційний центр для наркозалежних «Реванш» використовує саме таку комплексну методику. Так як традиційний підхід лікування залежностей спрямований виключно на позбавлення від фізичної залежності, тобто усувається ломка або переривається запій, проте абсолютно не приділяється увага іншим сферам. Нова програма реабілітації залежних має на увазі перехід до інших, більш тонким областям, відразу після усунення фізичної залежності.

Програма реабілітації «12 кроків» наркологічного центру «Реванш» включає в себе 4 етапи:

1-й етап. Передреабілітаційний період тривалістю від 2-х тижнів і медичний період терміном від 1-го тижня.

  • медичне втручання, виведення з запою, детоксикація ;
  • мотивація пацієнта на прийняття участі в реабілітаційній програмі;
  • консультування близьких і опрацювання всіх виникаючих питань.

Даний етап може тривати до тих пір, поки залежний не виявляє бажання пройти повний курс реабілітації в наркологічному центрі.

Також, так як кожен пацієнт по своєму унікальний, фахівці нашого центру вважають, що складання плану реабілітації та постреабілітаційного відновлення з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта є особливо важливим на початковому етапі.

2-й етап. Реабілітаційний період тривалістю більше 6-ти місяців.

  • проводиться ознайомлення пацієнта з усіма правилами перебування в центрі;
  • залежному надається необхідна підтримка;
  • пацієнту допомагають усвідомити свою проблему, яка виникла в результаті залежності від гри або психоактивних речовин;
  • пацієнта навчають справлятися зі стресовими ситуаціями без прийому психоактивних речовин.

На даному етапі фахівці реабілітаційного центру «Реванш» намагаються виявити і подолати особистісні проблеми, які згодом можуть перешкодити пацієнтові повернутися до життя без алкоголю або наркотику.

3-й етап. Соціальна реабілітація ( ресоціалізація ) залежного, тобто повернення його в суспільство. Термін від 6-ти місяців.

Здійснюється переїзд учасників програми реабілітації в квартири, які розташовані в межах міста і в яких буде проводитися психосоціальна адаптація. Учасники програми освоюють абсолютно нову професію. Наприклад, дівчата можуть навчитися майстерності перукаря-стиліста і майстра манікюру/педикюру, також кожен може пройти навчання професійної фотографії, web дизайну, створення сайтів або навчиться на консультанта з хімічної залежності.

4-й етап. Амбулаторний період, тобто курирування випускника курсу.

  • допомога в оформленні необхідних документів;
  • допомога в працевлаштуванні або отриманні освіти;
  • консультація у фахівців з метою відновлення сім’ї або вирішення житлових питань.

Центр «Реванш» також привертає близьких і рідних пацієнта до участі в програмі реабілітації , проводячи спеціальні заняття і створюючи групи взаємодопомоги.

Лікування наркоманії без програми реабілітації неможливо, так як потрібний системний програмний підхід. Тому ефективність лікування в нашому реабілітаційному центрі вище, ніж в інших центрах по Україні.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!