Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Методи лікування наркоманії

Методи лікування наркоманіїВперше пробуючи наркотик, людина, як правило, не думає про наслідки. Початківець наркоман впевнений, що хто завгодно може перетворитися в істоту, що опустилася – тільки не він.

Але залежність виникає неймовірно швидко, і в результаті дурманне зілля повністю опановує тілом і розумом хворого. Зупинити наркотичне безумство можливо – існують досить ефективні методи лікування наркоманії . Однак повернення до повноцінного життя можливо лише за однієї умови: визнання залежності самим хворим і його готовність пройти важкий і довгий шлях лікування. Адже не існує чудодійної таблетки, яка зцілює миттєво і безболісно. Методи лікування наркоманії різні, але слід враховувати, що далеко не всі вони безпечні. Сьогодні медики використовують такі методи лікування наркоманії:

1. Лікування наркоманії за допомогою коми

Технологія така: людину вводять в несвідомий стан за допомогою атропіну (сильного судинорозширювальної препарату), який покликаний послабити абстинентний синдром. Це ризикована процедура – смертельні дози атропіну майже тотожні з дозами, що викликають кому. До того ж таке затьмарення свідомості погіршує стан мозку наркомана, психічні процеси якого і так значно порушені. Та й результативність цього методу досить низька.

  1. Застосування сильнодіючих психотропних препаратів

Подібні методи лікування наркоманії і токсикоманії найчастіше невиправдані. Вони розглядають наркомана як психічно хворого, що не завжди відповідає істині. До того ж психотропні ліки також володіють наркотичним ефектом, тому можуть привести до заміни залежності. Для досягнення звичного “кайфу” хворий стане застосовувати препарати, вводяться для лікування.

  1. Гіпноз

Гіпноз іноді допомагає людям, що піддаються впливу. Однак неможливо спрогнозувати кінцевий результат і те, як сеанси позначаться на пацієнті. Тим більше що в цій області не так багато справжніх професіоналів. А довіряти власне здоров’я або здоров’я рідної людини сумнівному фахівця не варто ні при яких обставинах.

  1. Кодування

Кодування засноване на навіюванні пацієнтові почуття страху. Бажанням тимчасової ейфорії протиставляється страх летального результату. Трапляється, що через сильно розвинений інстинкт самозбереження у хворого формується стійка внутрішня заборона на вживання наркотиків. Однак неможливо закодувати від всіх видів наркотиків, та й далеко не всі піддаються подібній дії.

Найефективніші методи лікування наркоманії припускають комплексний підхід.

При цьому враховуються всі фактори: стан здоров’я, вид прийнятих наркотиків, збиток, нанесений організму отруйним дурманом, особистісні та психічні особливості пацієнта. Лікування починається з медикаментозної детоксикації та м’якого купірування “ломки”. Потім слід терапія, спрямована на нормалізацію процесів в організмі і придушення тяги до наркотиків на фізичному рівні. Далі починається довготривалий процес реабілітації наркозалежних, під час якого хворому допомагають переосмислити минуле життя, усвідомити причини, які штовхнули до наркотиків, докорінно змінити мислення і моральні орієнтири.

Не менш важлива і ресоціалізація – в цей період пацієнт заново вчиться будувати відносини з соціумом, працювати, піклуватися про сім’ю. Поступово людина набуває віру в свої сили, яка і стане основою вміння боротися з життєвими проблемами, не вдаючись до наркотиків.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!