Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Допомога в лікуванні наркоманії в Україні

Допомога в лікуванні наркоманіїПоширеність наркотичної залежності, особливо серед молоді, поява нових синтетичних наркотиків, а також залученість в проблему наркоманії широкого кола осіб (так званих співзалежних) стимулювали появу приватних клінік і реабілітаційних центрів, формування нових підходів, форм і методів лікування наркозалежних. Однак далеко не завжди вдається домогтися стійкої ремісії хвороби, повної відмови пацієнта від наркотичних речовин і повного одужання при лікуванні співзалежності. В чому причина?

Лікування наркоманії – допомога професіоналів

Для досягнення позитивних і довготривалих результатів допомога в лікуванні наркоманії повинна бути: а) своєчасною, б) професійною і в) комплексною. Тільки в цьому випадку звільнення від залежності може стати незворотним. Що ж означають ці три пункти?

  • Ні для кого не секрет, що чим раніше виявлено захворювання і чим швидше розпочато правильне лікування, тим більша ймовірність уникнути ускладнень і небажаних наслідків. Хворобу, яка перейшла в хронічну форму, лікувати набагато складніше і довше. Те ж повною мірою стосується і наркоманії.
  • Лікування наркоманії «на дому», як і лікування народними засобами (травами, замовляннями і ін.), звернення до екстрасенсів і магів може не тільки не допомогти, а й нашкодити людині. Тільки кваліфікована і високопрофесійна підтримка фахівців в умовах закритої клініки або реабілітаційного центру може дати позитивні результати.
  • Оскільки наркоманія – це захворювання, що зачіпає всі основні системи органів, що руйнує нервову систему і травмує психіку, лікування залежності має бути комплексним і поетапним. Поряд з очищенням організму від отруйних метаболітів і відновлення роботи життєво важливих органів, необхідна серйозна психокорекція та психотерапія.

Співробітниками наркологічної клініки дотримуються основні принципи лікування наркоманії:

– анонімність і конфіденційність;

– індивідуальний підхід до хворого;

– комплексний і поетапний характер лікування.

Ефективне лікування наркозалежних включає в себе цілий комплекс заходів медичного, психологічного і соціального характеру, тобто процес оздоровлення відбувається на всіх рівнях: фізіологічному, психологічному, духовному і соціальному. Лікування здійснюється в кілька етапів.

Етапи лікування наркоманії:

– первинна консультація і первинний огляд хворого;

– ліквідація абстинентного синдрому (ломки) і детоксикація організму;

– складання індивідуальної програми лікування;

– відновлення роботи постраждалих систем і органів, перш за все ЦНС;

– психологічна і соціальна реабілітація наркозалежних;

– подальша підтримка і опіка.

Значний, а часом неоціненний внесок, в лікування можуть надати групи взаємодопомоги. Пройшовши всі етапи лікування, і знайшовши позитивний досвід звільнення від залежності, колишні наркозалежні добровільно діляться своїми успіхами і допомагають іншим вирватися з порочного кола. Ступінь довіри і ефективність роботи в таких групах дуже висока. Коли наркоман дивиться на людину, що сцілилася, яка не тільки змогла побороти патологічний потяг, але і знайти своє місце в житті, у нього з’являються сили для боротьби.

Крім того, вирішальну роль в реабілітаційному процесі відіграє правильне ставлення рідних і близьких наркомана до його хвороби і до найболючішого. Разом з сімейним психотерапевтом потрібно сфокусуватися не стільки на самій залежності, скільки на причинах і проблемах, які привели до неї людину. Дуже часто усвідомлення і усунення цих
причин допомагає наркозалежному кардинально поміняти свої колишні звички, погляди і поведінку.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!