Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Ефективність кодування наркозалежних

Психотропні речовини надають руйнівну дію на особистість і вищу нервову діяльність людини. Хворий втрачає можливість приймати рішення, відповідати за вчинки, свідомо діяти в складних ситуаціях. Наркозалежний вдається до різних хитрощів, щоб отримати чергову дозу, стикаючись з труднощами, він навіть після лікування ризикує зірватися, щоб піти від проблем. У наркологічній клініці «Реванш» використовуються психологічні методики для мотивації пацієнта, зняття психічної залежності, закріплення результату лікування. Але в окремих випадках потрібен більш сильний вплив, щоб утримати пацієнта від рецидиву. Таким способом є кодування.

Методи кодування

Сучасна наркологія використовує різні методи кодування:

  • гіпнотичне навіювання;
  • вплив на нервову систему лазерного випромінювання, магнітного поля і електричних струмів;
  • медикаментозне кодування.

Найбільш ефективним і надійним методом кодування є медикаментозне.

Механізм дії кодування

Кодування від наркотиків
Пацієнту вводять лікарські речовини, які є антагоністами опіоїдних рецепторів. Ці сполуки зв’язуються з рецепторами і витісняють наркотики, блокуючи отримання задоволення від їх вживання. Навіть зірвавшись, наркоман не отримає очікуваного ефекту від штучних допінгів, і поступово тяга до їх вживання зникне.

Крім того, препарат викликає сенсибілізацію, яка проходить з симптомами, схожими зі станом ломки. Зірвавшись, хворий боїться повторення неприємних симптомів і остерігається повторного прийому наркотиків. Медикаментозне кодування може викликати:

  • алергічну реакцію;
  • загострення хронічних захворювань;
  • порушення функції основних систем організму.

Тому кодування проводиться після етапу детоксикації , стабілізації фізичного стану та поглибленої діагностики.

Ще одним способом кодування є «підшивка». Хворому під шкіру або в м’яз вшивається капсула з наркоблокатором, як правило, це налтрексон. Його імплантують під лопатку або в інше місце, до якого хворому неможливо дістати самостійно. Навіть якщо пацієнту вдається витягти капсулу, ефект кодування зберігається ще якийсь час.

Умови підкріплення

Для того щоб уникнути рецидиву, необхідно підкріпити медикаментозне кодування психотерапевтичним впливом. Без такого комплексного підходу зрив – це тільки питання часу. Навіть переставши вживати наркотики, боячись наслідків зриву, хворий не перестає думати про них. Психотерапевти клініки «Реванш» працюють з пацієнтами, закріплюючи бажання позбутися від наркотичної залежності, навчаючи долати проблеми, отримувати задоволення від життя без штучних допінгів.

В якості допомоги при кодуванні від наркозалежності застосовують також методи фізіотерапії. Вони сприяють прискоренню детоксикації організму, полегшують симптоми синдрому відмови, зміцнюють імунітет. Процес кодування проходить поетапно та під контролем фахівців клініки. Дія препаратів триває від 3 до 6 місяців в залежності від стажу наркомана і виду наркотичних речовин. За цей час пацієнт відвикає від наркотиків.

Кодування від наркотиків

Ефективність кодування

Встановлено, що кодування, як самостійний, ізольований метод, має тимчасову ефективність. Без комплексного лікування в умовах стаціонару він не працює. Тому кодування – це один з елементів комплексного повноцінного лікування наркозалежності . Висока вартість процедури, тимчасовий ефект, ризик рецидиву – це результат кодування хворого нефахівцями і поза програмою лікування.

У клініці «Реванш» кодування проводять фахівці високого рівня і тільки в комплексі з іншими методами лікування, що гарантують тривалу ремісію і підвищують шанси хворого назавжди відмовитися від вживання наркотичних речовин. Пацієнт не сам вибирає спосіб кодування. Перед процедурою фахівці клініки проводять обстеження і встановлюють ступінь сприйнятливості хворого до того чи іншого методу кодування.

Ефективність кодування доведена, особливо у випадках одиничного прийому наркотиків, при слабкій мотивації пацієнта, в складні моменти життя хворого, коли ризик рецидиву особливо високий. У клініці «Реванш» є така послуга, як кодування пацієнта на дому. Якщо хворий побоюється зриву і відчуває, що не може самостійно впоратися зі спокусою, то до нього виїжджає психолог і лікар.

Психолог проводить з хворим бесіду, мотивуючи його на збереження «тверезості», а лікар робить підшивку. Хворому рекомендується повторно пройти курс психологічної реабілітації на базі клініки. Хворого попереджають, що кодування – лише тимчасовий захід, а для повноцінного лікування необхідна госпіталізація.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!