Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Алкогольна інтоксикація: причини та наслідки

Алкоголь є одним з найсильніших сучасних наркотиків. Безпечною для організму вважається доза в 0,4 проміле. Перевищення цієї норми часто призводить до сильного отруєння. Його причиною може стати не тільки кількість випитого спиртного. Реакція організму залежить від вікового показника, статі, маси тіла, стану здоров’я.

Розрізняють три стадії алкогольного сп’яніння. При першій легкого ступеня інтоксикації (алкоголь в крові становить до 2%) людина морально і фізично розкріпачується, у неї спостерігається порушення мови і з’являється відчуття ейфорії. Друга середня стадія отруєння (вміст алкоголю в крові досягає 3%) супроводжується порушенням координації рухів, внутрішньою агресією, загостренням почуття справедливості. Найбільш небезпечною є третя стадія.

Вона досягається внаслідок прийняття 300-400 грамів спирту. У такому стані у людини порушується дихання, може статися зупинка серця.

Алкогольна інтоксикація

Як зрозуміти, що це отруєння алкоголем, ознаки:

 • хворобливий вигляд і загальна слабкість;
 • нудота, блювота;
 • озноб і головний біль;
 • червоні білки очей;
 • посилене пото-і слиновиділення;
 • порушена координація;
 • підвищений тиск.

Як виводять з організму алкоголь

В процесі очищення організму велику роль відіграє час. Чим пізніше почнеться очищення, тим страшніше буде руйнівний процес. Тому, потрібно запам’ятати, що допомагає при алкогольному отруєнні і як позбутися від інтоксикації.

Найголовніше – це свіже повітря і вживання великої кількості води. Кисень дозволяє заробити на повну силу легким, вода – виводить через нирки алкоголь. Пити можна міцний солодкий чай, молоко, воду з лимоном або газовану. При відносно нормальному стані, свіже повітря можна поєднати з фізичними навантаженнями. Це прискорює метаболізм і поліпшує оксигенацію. Якщо самопочуття залишає бажати кращого, можна просто відкрити вікно і провітрити кімнату.

Здоровим людям радять попаритися в сауні або лазні. З потом через шкіру добре виводяться залишки алкоголю. Відновленню після алкогольної інтоксикації також сприяє горезвісний огірковий розсіл або свіжий курячий бульйон. В цей час бажано вживати продукти, що містять велику кількість вітамінів: горіхи, овочі, фрукти, цитрусові, томати. З медичних препаратів хворим показано вживання сорбентів. Хороші засоби від отруєння алкоголем – «Смекта», «Ентеросгель», активоване вугілля.

Коли потрібне втручання доктора

Отруєння алкоголем закінчується інтоксикацією організму. Алкогольна інтоксикація – це сильне отруєння алкоголем, яке має наступні ознаки: збої в серцевій діяльності, посиніння покривів шкіри, порушення дихальної діяльності, мимовільне сечовипускання і дефекація. Якщо в такий момент людині не нададуть першу допомогу, а потім кваліфіковану медичну допомогу, може наступити алкогольна кома і навіть – летальний результат. Крім того, якщо вчасно не викликати лікаря, може наступити інвалідизація хворого.

В результаті інтоксикації можуть відмовити нирки, знизитися зір, постраждати шлунок, печінка, нирки, серцево-судинна система, головний мозок. Якщо у пацієнта виявлений ​​легкий або середній ступінь інтоксикації, швидше за все допомога, буде надана на місці. У цьому випадку проводиться процедура детоксикації, спрямована на очищення організму від продуктів розпаду. Якщо хворий у комі, йому буде потрібно обов’язкова госпіталізація. Після діагностики фахівець з токсикології підбере відповідне лікування, а також призначить спеціальні препарати.

Як надати першу долікарську допомогу

До приїзду медиків хворому не можна залишатися наодинці. Його слід підтримувати в свідомому стані, а навколишні повинні вміти надавати першу допомогу при отруєнні алкоголем.

Варто дотримуватися таких рекомендацій:

 • вживати якомога більше води;
 • забезпечити хворому приплив кисню;
 • постаратися викликати блювоту для видалення з шлунка алкоголю;
 • переконати людину прийняти аспірин, сечогінні препарати, 10-15 таблеток активованого вугілля. Щоб відновити працездатність серця і дихальної системи рекомендується випити таблетку валідолу або прийняти корвалол.

Для відновлення дисбалансу глюкози і води необхідно приготувати пацієнтові гарячий чай з цукром. Якщо людина втратила свідомість, її потрібно укласти на рівну поверхню, під голову підкласти валик. Такі запобіжні заходи не дадуть хворому захлинутися блювотними масами.

До приїзду медиків людину потрібно звільнити від верхнього одягу. На лоб бажано накласти холодний компрес, а тіло періодично обтирати змоченим у воді рушником. Також допомагає приводити до тями хворих нашатир або удари по щоках.

Відновлювальний процес після алкогольної інтоксикації

Після того, як зняти інтоксикацію організму вдалося, хворий ще деякий час буде відчувати її наслідки. У нього виникає відчуття слабкості, його нудить, координація ще злегка порушена.

Щоб остаточно очистити і відновити організм, слід зайнятися детоксикацією організму:

 • за рахунок вживання «Смекти», «Ентеросгелю», активованого вугілля та інших аналогічних засобів від алкогольного отруєння відбувається зв’язування і виведення етилену;
 • вживання в їжу кисломолочних продуктів сприяє відновленню мікрофлори;
 • слід пити багато рідини, щоб відновити водно-сольовий баланс в організмі;
 • сечогінні таблетки при алкогольному отруєнні допомагають уникнути набряклості і прискорять виведення шкідливих речовин;
 • працездатність і нервова система відновлюються завдяки прийому вітамінів В і С;
 • не буде зайвим випити аспірин, який допомагає впоратися з ознобом, головним болем, а також активізує капілярний кровообіг.
Медичні препарати для відновлення організму

Перш ніж застосовувати будь-які медичні препарати, слід уважно прочитати інструкцію і врахувати особливості власного організму.

Сучасна фармацевтика пропонує засоби від алкогольного отруєння, що продаються без рецепта. Серед них:

 • Активоване вугілля, «Смекта», «Полісорб» – дані препарати абсорбують етанол, а також допомагають зупиняти його всмоктування організмом.
 • Вітамін В нормалізує роботу печінки і допомагає відновитися нервовій системі.
 • «Зорекс» – за допомогою даного медичного препарату відбувається очищення крові.
 • Аспірин розріджує кров, активізує капілярний кровообіг, сприяє більш активному виведенню етанолу.
 • Гліцин допомагає відновлювати ослаблену нервову систему.
 • Глутаргін рекомендується вживати для виведення залишків алкоголю через нирки.
 • Янтарна кислота відновлює функціональні можливості організму і прискорює процес очищення. Вживаючи алкоголь, варто пам’ятати про те, що надмірне захоплення алкогольними напоями може привести до руйнування організму.

Алкоголь надає негативний вплив не тільки на людину, яка його вживає, а й на тих, що її оточують.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!