Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Що робити при отруєнні алкоголем?

Отруєння алкоголем відноситься до сильної інтоксикації оаганізму людини, що виникла внаслідок вживання великого обсягу спиртного. Лікування при отруєнні алкоголем потрібно провести в найкоротші терміни. Алкоголь для людини є токсичною речовиною, яке завдає шкоди не тільки нервовій системі, але також він здатний викликати різноманітні збої в роботі організму, що в особливо тяжких випадках призводить до смертельного результату. Детоксикація після прийняття алкоголю потрібна не тільки тим людям, які бажають якомога швидше зняти інтоксикацію після спиртного.

Розуміючи, яких заходів необхідно вжити при отруєнні спиртним, можна за короткий період часу очистити організм і вивести токсичні продукти розпаду етанолу людям, які не часто вживають спиртне. Під час прийому алкоголю почуття сп’яніння настає вже через сорок хвилин, тому кількість токсинів в організмі буде зашкалювати.

что делать при отравлении алкоголем

Ознаки алкогольного отруєння

Наскільки вираженими будуть ознаки отруєння алкоголем залежить не тільки від обсягу спожитого спиртного, але і від індивідуальних характеристик кожної окремої людини. Таких як вік, супутні захворювання, чи був раніше досвід вживання спиртовмісних напоїв і інші фактори. Виходячи від рівня етанолу в складі крові, отруєння може класифікуватися за кількома стадіями.

Всього в медицині в залежності від показника проміле їх три:

 • Легка стадія. На даній стадії рівень етанолу в організмі дорівнює 0,5-1,5% проміле. В основному людина спостерігає погіршення психічних функцій – гальмування мови, хитка хода, руки не слухаються, ноги заплітаються, тощо.
 • Середня стадія. Отруєння від спиртного на даній стадії настає при вмісті етанолу в 1,5-2,5% проміле. Тут вже до психічних порушень приєднуються невропатичні проблеми, такі як надмірне психомоторне збудження та інші.
 • Важка стадія. Характерний рівень в 2,5-5,0% проміле. Ця стадія найбільш небезпечна для життя людини, оскільки у неї може порушитися функціонування життєво важливих систем, в тому числі і дихальної, через що виникає ризик летального результату. Чим пізніше почати лікування алкогольної інтоксикації, тим більше проблематично блокувати руйнівні процеси в клітинах, спровокованих впливом алкоголю. Тому, знаючи принцип дії при усуненні отруєння спиртним, вийде за короткий період часу вивести токсичні речовини і уникнути негативних реакцій. Для цього спочатку потрібно вчасно зуміти впізнавати первинні симптоми алкогольного отруєння, до яких відносяться:
 • часті блювотні позиви, непрохідне почуття нудоти;
 • погіршення психічного стану, відсутність реакцій на подразники зовнішнього світу, що в особливо тяжких випадках може спровокувати кому;
 • занадто уповільнені вдихи – проміжки між вдихами можуть становити близько 10 секунд і більше;
 • значне падіння температури тіла – істотно нижче оптимального значення;

виражена синюшність шкірних покривів, блідість. Як зняти інтоксикацію прекрасно інформовані лікарі, тому при сильно важкому отруєнні найкраще викликати швидку медичну допомогу. При першому ступені порушення роботи організму можна використовувати поради, як грамотно зняти інтоксикацію від спиртного на дому без залучення фахівців.

Перша допомога при алкогольному отруєнні

Винятковою при першій стадії отруєння спиртним дозволено самостійно вживати заходів щодо зняття симптомів отруєння на дому. До приїзду фахівців необхідно надати потерпілому наступну першу допомогу:

 • Давати потерпілому велику кількість рідини, щоб зменшити зневоднення, також не завадить додати сечогінні препарати. Але ні в якому разі не можна використовувати фуросемід.

У важкому випадку спробуйте самостійно промити шлунок, викликавши блювоту. Зняття алкогольної інтоксикації особливо складно, коли людина без свідомості. Необхідно якомога швидше викликати бригаду швидкої допомоги і забезпечити доступ кисню, постійно відстежуючи дихання і частоту серцевих ударів. При цьому людину потрібно розмістити на боці, щоб в разі мимовільної блювоти вона не захлинулася і не перекрила дихальні шляхи, також не варто залишати хворого одного. У разі, коли людина перебуває у свідомості, то її слід звільнити від одягу, тим самим забезпечивши безперешкодний доступ до свіжого повітря. Перша допомога при алкогольної інтоксикації також включає виклик блювоти, при цьому хворий повинен рясно пити рідину. Після цього потрібно прийняти ліки при алкогольному отруєнні, які допоможуть усунути інші симптоми отруєння. Ну а після того, як організм очистився, хворий виспався і сп’яніння спало , необхідно вжити заходів щодо усунення абстинентного синдрому, щоб організм отримав належне відновлення після серйозного стресу.

Як зняти алкогольну інтоксикацію медикаментозно

У список препаратів застосовуваних при отруєнні організму спиртним входять медикаменти, які можна вільно купити в будь-якій аптеці. До основного переліку засобів, що пьють при отруєнні алкоголем відносяться такі медикаменти:

 • Таблетки активованого вугілля. Приймати з розрахунком 1 таблетка на 10 кг маси потерпілого. Пити таблетки після вживання спиртного. Вони дозволять позбавити організм від токсинів, але особливого впливу на стан сп’яніння не зроблять.
 • Гліцин п’ється по дві таблетки щогодини, розсмоктуючи під язиком. Препарат використовується протягом 5-6 годин. Він необхідний, щоб зняти алкогольну інтоксикацію. Його дія дозволяє заспокоїти нервову систему.
 • Таблетки бурштинової кислоти. Препарат використовується по одній таблетці тричі на день. Він дозволяє прискорити процес очищення від токсинів. Кислоту не варто приймати людям з хворобами шлунка.
 • Глутаргін стимулює усунення з організму токсичних продуктів.
 • Зорекс досить часто застосовується людьми, які шукають способи зняти алкогольну інтоксикацію в найкоротші терміни. Він виводить з крові токсини і перешкоджає подальшому засвоєнню етанолу.
 • Препарати, що містять вітаміни групи В , які дозволяють налагодити функціонування печінки, відновлюють роботу нервової системи, яка сильно страждає від алкоголю.
 • Аспірин сприяє тому, щоб кров розріджувалась, що дозволяє прискорити виведення етанолу.
 • Ентеросгель налагоджує роботу печінки і знижує засвоєння алкоголю в організмі. Лікування з використанням даних препаратів може цілком проводитися в домашніх умовах, оскільки дані медикаменти  легко застосовувати без допомоги медиків.

Незважаючи на те, що адсорбенти мають не дуже виражений вплив на людину, вони все ж здатні вивести значну частину токсичних речовин з організму. Якщо отруєння етанолом походить від вживання сурогатів спиртного або «паленого» алкоголю, то краще за все взяти підвищену дозу адсорбентів і все ж звернутися до медичних працівників. Лікарі допоможуть швидше і легше зняти алкогольну інтоксикацію.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!