Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування алкогольної інтоксикації в Україні

Алкогольне отруєння – це ураження організму метаболітами етанолу. Воно виникає через вживання значної дози алкоголю, що істотно перевищує можливі значення.

Лікування алкогольної інтоксикації в Україні

При перших ознаках інтоксикації необхідно негайно почати лікування при отруєнні алкоголем. Незважаючи на те, що основна складова алкогольних напоїв (етанол) в усьому світі визнаний отруйною речовиною, багато людей продовжують вживати спиртне, що в деяких випадках може спровокувати отруєння алкоголем.

Якщо говорити мовою медичних показників, то інтоксикація алкоголем починається при збільшенні граничної норми алкоголю в організмі людини – 0,4 проміле.

Гранична дозування може призвести навіть до летального результату. Але перед тим, як починати лікування алкогольної інтоксикації, потрібно знати про основні ознаки отруєння і ступені його тяжкості.

Симптоми алкогольного отруєння

Ступінь тяжкості отруєння алкоголем впливає на способи лікування інтоксикації. Вказуючі на алкогольне отруєння симптоми також можуть залежати від концентрації проміле – так вимірюється рівень етанолу в організмі.

Від їх числа проявляються такі ознаки отруєння алкоголем:

 • при рівні 0,3-1% проміле людина відчуває збільшення впевненості в собі, ейфорію, у неї знижується концентрація уваги, нерідко цей стан супроводжується несуттєвим уповільненням мови;
 • якщо в крові спостерігається 1,0-1,5%, то у людини зменшується реакція на подразники зовнішнього світу, порушується координація у вигляді хиткої ходи, сповільнюється світосприйняття, виявляється млявість або надмірна психологічна збудливість;
 • можуть вказувати на те, що виникло отруєння алкоголем симптоми при 1,5-2,2% проміле – втрата просторової орієнтації, роздвоєння в очах, відчуття запаморочення, значне порушення мови;
 • перша медикаментозна допомога обов’язково повинна надаватися негайно при рівні 2,2-3,0% проміле – людина не в змозі самостійно пересуватися, не реагує на зовнішні подразники, не контролює фізіологію – виникає нетримання;
 • симптоми інтоксикації при 3,0-4,0% проміле виникають у вигляді відсутності рефлексів, при цьому порушується дихання і суттєво змінюється кровообіг, спостерігається високий ризик впадання в кому, в такому випадку необхідно негайно почати зняття алкогольної інтоксикації;
 • при 4,0% проміле і більше виникає параліч дихання і можливий летальний результат. Найкраще при отруєнні алкоголем лікування проводити в спеціалізованому медичному центрі, оскільки там допоможуть і підкажуть, як зняти алкогольну інтоксикацію медикаментозно. Медики використовують певні ліки при алкогольному отруєнні, що дозволяють мінімізувати згубний вплив етанолу і відновити всі функції організму.

Як зняти інтоксикацію

Що робити при алкогольному отруєнні і як уникнути його?

Перед самим гулянням можна вдатися до кількох хитрощів, щоб потім не турбуватися про те, як позбутися від алкогольного отруєння:

 • перед вживанням алкоголю потрібно вжити адсорбенти в розрахунку на 10 кг ваги одна таблетка, приймати препарати варто протягом застілля;
 • незадовго до вживання алкоголю випийте склянку молока або з’їжте молочну кашу;
 • не варто поєднувати різні за міцністю напої – вино з бренді, горілку з пивом;
 • випийте вітамінні комплекси – вітаміни групи В і С. Щоб не проводити при алкогольному отруєнні лікування, не варто пити спиртне на голодний шлунок. Крім того, варто пам’ятати про велике вживання рідини під час застілля.

Якщо ж сильно виражені симптоми отруєння людського організму, то негайно потрібно надати допомогу при алкогольної інтоксикації. Перед тим, як вирішити, що пити при отруєнні алкоголем, виведіть людину на вулицю або відкрийте вікно, щоб забезпечити їй доступ до свіжого повітря. Не завадить послабити йому комір, щоб було легше дихати.

Що робити при алкогольному отруєнні в домашніх умовах

Не всі постраждалі від великого спиртного готові звернутися за допомогою до медиків. Як правило, перша допомога при алкогольної інтоксикації починається ще вдома.

Зняття алкогольної інтоксикації в домашніх умовах відбувається за рахунок використання таких рекомендацій:

 • Спочатку потрібно укласти «потерпілого» на бік, при цьому його голова не повинна закидати назад або ж завалюватися на груди. Зняття інтоксикації ні в якому разі не проводитися, якщо людина лежить на животі, оскільки в цьому стані вона може відчувати сильну нудоту і в неосудному стані людина може просто захлинутися власною блювотою.
 • Якщо отруєння не супроводжується нападами блювоти, то варто напоїти хворого теплою водою в обсязі не менше літра, а далі необхідно спровокувати блювання, щоб частково зняти інтоксикацію, так вдасться вивести певну кількість етанолу, не давши речовини в повній мірі всмоктатися в кров. Даний метод це оптимальна відповідь на питання – «отруївся алкоголем що робити». Поки що не потрібно шукати, що пити при алкогольному отруєнні, а покладіть ложку або пальці на корінь язика і викличте блювоту.
 • Далі при діагнозі алкогольна інтоксикація перша допомога надається у вигляді провітрювання приміщення і забезпечення доступу свіжого повітря. Допомога при алкогольному отруєнні не повинна проводитися у великому натовпі, прослідкуйте, щоб біля хворого не товпилися люди.
 • Після варто подбати про те, що випити при алкогольному отруєнні. Хворий повинен пити багато води – міцний чай без додавання цукру, проста очищена вода – відмінні в помічники в питанні, ніж зняти алкогольну інтоксикацію. Шукаючи способи як зняти алкогольну інтоксикацію вдома, ні в якому разі не давайте потерпілому воду з газом або кави.
 • Часто шукаючи, що допомагає від алкогольного отруєння, багато хто використовує засоби, які підходять для звичайних харчових отруєнь. Але інтоксикація алкоголем лікування ні в якому разі не проводиться із застосуванням даних медикаментів.

При алкогольній інтоксикації лікування вдома має успіх при незначній мірі отруєння. В іншому випадку, що робити при алкогольної інтоксикації підкажуть медичні працівники. При сильному сп’янінні краще викликати швидку і не шукати, чим зняти інтоксикацію, а довіритися лікарям.

До приїзду медиків обов’язково бути біля хворого, контролювати його дихання і пульс. Сучасна медицина легко справляється з проблемою виведення людини зі стану сп’яніння, при цьому мінімізуючи вплив токсичних речовин від спиртних напоїв і налагоджуючи нормальне функціонування організму. На завершення можна сказати, щоб не шукати способи, що робити після алкогольного отруєння, необхідно пам’ятати про почуття міри і не дуже перебільшувати свої можливості.

Анонімне лікування від алкоголю в нашому центрі передбачає проходження програми одужання і реабілітації від алкогольної залежності. Професійні психологи і наркологи супроводжують хвору на алкоголізм людину на всіх етапах відновлення.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!