Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Передозування феном

Дуже складно визначити, що близька вам людина страждає від наркотичної залежності, зокрема від залежності амфітамінової. Але, якщо у вас виникає підозра, що у людини можуть виникнути проблеми з наркотиком, то має сенс звернутися в наркологічний центр. Вживання наркотиків може виявити себе в зміні характеру людини. Нерідко джерелом змін може стати наркотик під назвою фен. Для того, що б зрозуміти чи пов’язані зміни в характері чи поведінці людини з вживанням потрібно знати ознаки вживання фена. А також що таке фен?

Фен або амфетамін – це психостимулючий наркотик. Його дія полягає в блокуванні центральної нервової системи. Наслідком цього виступає підвищена активність у людини. Також під дією фена відзначається прискорене дихання і сильне серцебиття. У наркомана відзначають відсутність сну і ейфоричний настрій. Наркотик згубно впливає не тільки на центральну нервову систему і головний мозок, але і проникаючи в організм він порушує роботу внутрішніх органів. Це загрожує серйозними захворюваннями і відмовою внутрішніх органів.

Фен вживають як у вигляді нюхального порошку так і ін’єкційно . Якщо людина вважає за краще нюхати фен, і він надходить в організм через дихальну систему, то почуття ейфорії настає на протязі 20 хвилин. При введенні наркотику внутрішньовенно шляхом ін’єкції ефект спостерігається миттєво.

Також на вживання людиною фена можуть вказати зовнішні ознаки і її зовнішній вигляд. Зовнішні ознаки з’являються не відразу. Вони є наслідком застосування наркотику.

Основними ознаками того, що людина пристрастилася до фену є:

Розширення зіниць. Чим більше зіниці розширені тим більшу дозу наркотику вжив наркоман. Зміна зіниць спостерігається на протязі і 7 годин після прийому наркотиків. Можна розрізнити слабку реакцію на світло, але вона відбувається як в сповільненій зйомці. У людини спостерігається застиглий погляд
Після фена людина не показує ніяких емоцій. Вона виглядає дещо відсторонено. Через деякий час вираз обличчя стає жорстким.
Шкіра помітно пересихає. З’являються множинні висипання і виразки на обличчі, а згодом і на всьому тілі. Під очима утворюються круги, і відтінок шкіри стає землянисто-блідим.
Волосся, брови та вії втрачають блиск. Стає тьмяним і ламким, часто спостерігається випадання волосся і облисіння.
Якщо наркоман звик вдихати наркотик носом, то у нього спостерігається висушування слизової, на слизовій утворюються виразки. Через постійне подразнення слизової, з’являється звичка шморгати носом. Часто у наркомана можна спостерігати носову кровотечу.
У наркоманів страждає не тільки волосся через зниження рівня кальцію в організмі дуже швидко псуються і випадають зуби. Біля корені зуба утворюється сіруватий наліт. Ротова порожнина і слизова яскраво червоні. Пародонтоз і карієс вірні супутники наркомана. Ясна запалені і часто кровоточать. Через те, що кровоносна система наркомана сильно вражена після фена на руках виразно виступають вени і капіляри. Шкіра рук пересихає і запалюється. Так само у наркоманів, які приймають фен спостерігається сильне потовиділення. Піт має специфічний, різкий запах. Особливо це виражено вночі. Часто ліжко наркомана може бути наскрізь мокрим після нічного сну і мати неприємні запах. Так само можна помітити поведінкові особливості людини. Змінюється хода. Вона стає швидкою і пружною. Жести розмашисті. У наркомана як би все занадто. Людина із залежністю від фена говорить дуже багато. Можна сказати вона більше говорить ніж слухає. При цьому його мова – це в основному маячні думки, які він в свою чергу вважає мудрими і серйозними. Якщо ви йому говорите зворотне, то він або не слухає або реагує агресивно. Змінюється і тембровий окрас . Голос стає різким і гучним, і глухим. Слідом за зовнішніми змінами змінюється і поведінка людини. У періоди, коли вона знаходиться під кайфом, після прийняття чергової дози фена вона весела, енергійна і без угаву базікає. Коли ж приходить, отходняк від фена, то спостерігається злість, роздратованість і брутальність у поводженні. Іноді простежуються напади відвертої агресії. Якщо своєчасно не вжити заходів боротьби з наркотичною залежністю, то життя з такою людиною поступово перетворюється в пекло. Наркоман цілодобово пропадає незрозуміло де і з’являється вдома тільки в періоди отходняка , коли йому необхідно відіспатися і відновити сили. У ці періоди він найбільш небезпечний і агресивний. Він вишукує найменший привід, щоб виплеснути свою агресію на близьких . Стає прискіпливим і підозрілим. В характері залежного від фена спостерігається напруженість, він як оголений нерв постійно незадоволений всім, що відбувається навколо. У наркомана геть зникає почуття жалю і співпереживання чужого болю. З’являється схильність до злочинів і зокрема до крадіжок. Наркоман може не вагаючись піти і на більш тяжкі злочини. Особливо це властиво підліткам, психіка яких не стабільна в силу вікових змін, а під дією наркотику підліток стає жорстким, а часто жорстоким. Так само можна спостерігати зміни в режимі сну. Наркоман під кайфом практично не спить, а в період отходняка може проспати добу.

Передозування феном.

Якщо наркотик застосовується тривалий час він має властивість накопичуватися. При тривалому використанні препарату наркоман уже не відчуває ейфорії або ж вона триває зовсім не тривалий час. Для досягнення потрібного стану наркозалежний збільшує дозу наркотику. Поступово доза стає занадто великою і організм, без того ослаблений, вже не може впоратися з речовиною. Відбувається передоз від фена. Передозування феном дуже небезпечне . Це страшний удар по організму людини, при якому страждають усі органи. Наркотик настільки агресивний, що достатньо 30 хвилин для того, щоб вбити людину. У людини відбувається спазм серцевої м’язи і органів дихання, настає летальний результат.
Передозування наркотиком може бути двох типів.

Перший тип виникає, якщо наркотик приймають безперервно. У середовищі наркоманів це називається марафон. При довгому прийомі наркотиків речовина накопичується в організмі наркомана. І ефект від прийнятої дози слабшає. Для досягнення почуття ейфорії наркоман приймає дозу за дозою в рази, що перевищує допустиму норму. Речовина погано виводиться з організму і накопичується його критична кількість. Це призводить до психічних розладів і, в кінцевому підсумку, закінчується комою або летальним результатом.
Другий тип передозування називається «летальним». Наркоман одноразово вводить дозу, що в рази перевищує норму. Після такого передозування настає смерть. Методів порятунку людини в разі такого передозування не існує.

На тлі передозування у наркоманів розвивається психоз. Він обумовлений суїцидальними думками або думками про вбивство. Наркоман стає агресивним і некерованим. У будь-якому випадку, необхідно викликати фахівців і не намагатися впорається самостійно. Це може бути небезпечно як для вашого життя, так і для життя залежного і оточуючих. Наркоман знаходиться в критичному стані. У його мозку вже відбулися зміни. Він повністю втратив зв’язок з реальністю.

Відбулася зміна цінностей. Наркоман жорстокий і нещадний. Для нього не існує почуття жалості і співчуття. За цієї причини, волати до його совісті або свідомості марно. Це може викликати тільки найсильніший напад агресії, який може закінчитися плачевно і для вас і для наркомана, який знаходиться в стані передозування амфетаміном.

Фен часто називають кокаїном для жебраків. Так його називають через гіршу якість і більшу кількість побічних ефектів, відповідно шкоди для організму.
Передозування препаратом так само може наступити якщо його змішувати з спиртовмісними напоями або лікарськими, такими як антидепресанти або анальгетики. Також передозування може наступити після паузи в прийомі наркотику.

ознаки вживання фена

Що робити при передозі феном?

Для того, щоб мати можливість допомогти людині, що страждає від передозування феном потрібно знати ознаки передозування.

В першу чергу наркомана переслідує відчуття необгрунтованої паніки і страху.
Голова стає неймовірно важкою і кожен рух головою викликає неймовірну біль.
Різко підвищується температура. Людина згорає зсередини. Стовпчик термометра перескакує позначку 40°с
До всього іншого частішає серцебиття. Серце б’ється в шаленому ритмі.
Координація рухів порушена. Порушена мова. Людина говорить відверту маячню, обривки фраз. Не в силах до зв’язного мовлення.
Присутні множинні галюцинації як візуальні, так і слухові.
Підвищується слиновиділення і потовиділення. Людина різко стає мокрою від поту навіть якщо вона знаходиться в холодному приміщенні. Це відбувається через те, що організм кидає всі сили на боротьбу з речовиною виводячи її всіма доступними способами. Але концентрація препарату настільки висока, що йому це не під силу. Шкіра стає блідо з синюватим відтінком. Зіниці розширені і не реагують на світло. Фінальною стадією передозування вважається початок судом, які схожі з епілептичним припадком. Після цього тиск підвищується до критичного рівня. В результаті цього трапляється інсульт і смерть.

Як відійти від фена?

Допомогти людині при передозуванні можливо тільки одним способом. Викликати бригаду фахівців і до їхнього приїзду намагатися, якщо є така можливість, не дати людині відключитися і померти.
Дуже важливо, щоб людина до приїзду медиків була при тямі. Для цього їй необхідно підносити до носа ватку з нашатирним спиртом, шмагати по щоках і намагатися з ним говорити.
Намагатися зняти отходняки від фена завдяки холодному душу. Це допоможе знизити температуру тіла і не допустити внутрішнього згоряння. Давати пити якомога більше рідини.
По можливості, розстебнути всі ремені, коміри і забезпечити доступ повітря. Відчиніть двері та забезпечити доступ кисню.
Слід дати препарат, що понижує тиск.

Якщо людині все-таки не вдалося прийти до тями від фена і вона втратила свідомість, то постарайтеся укласти її на бік. Простежте, що б вона не подавилася блювотними масами і у неї не запав язик. І чекайте приїзду медиків.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!