Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Енциклопедія наркотиків: баклофен і його вплив на організм

Баклофен – один з найбільш доступних наркотичних засобів.

Зміст статті:

Баклофен – що це таке?

«Баклофен» – це лікарський засіб, який вільно продається в будь-якій аптеці під назвою «Баклосан». Хоч це і рецептурний препарат, фармацевти відпускають його кожному бажаючому. У зв’язку з високою доступністю і низькою ціною, Баклосан став досить популярний серед молодих людей, які захоплюються легкими психотропними засобами.

Баклофен відноситься до категорії міорелаксантів – препаратів, що знижують тонус скелетних м’язів . Застосовується для лікування і профілактики ЧМТ, епілепсії, м’язових спазмів і спастичного паралічу. Лікарський засіб впливаж на центральну нервову систему, що виражається в придушенні депресивних станів і больових відчуттів.

Вплив баклофену на організм

Баклофен випускається у формі таблеток, тому найчастіше препарат вживають перорально . Через 1-2 години після вживання ліків людина отримує потужний заряд бадьорості. Під дією баклофену істотно підвищується настрій аж до стану ейфорії, збільшується працездатність, з’являється сильне бажання спілкуватися з людьми на найрізноманітніші теми. Наркотичні властивості препарату можуть підтримувати людину в такому стані протягом 10-12 годин.

Крім того, для посилення ефектів Баклофен часто поєднують з алкоголем або марихуаною.

Як розвивається залежність від баклофену?

Препарат стимулює сильну психологічну залежність. Завдяки баклофену людина звільняється від комплексів, страхів та інших джерел нервового напруження. Замість цього з’являється небачена енергія і жадоба життя. Однак припинивши вживати Баклофен, людина не тільки повертається у звичний тривожний стан – разом з ним виникає глибока депресія. Аби не допустити відчування подібних мук, наркоман починає вживати баклофен систематично.

Які ознаки передозування баклофеном?

При передозуванні баклофеном людина відчуває такі симптоми:

 • сонливість;
 • нудота і блювота;
 • головні болі;
 • галюцинації;
 • стан астенії, депресії, апатії.

Якщо ж ці проблеми сприймаються лише як побічні ефекти, які не зупиняють людину від вживання баклофену в дуже великих дозах, то можлива поява:

 • обсесивно-компульсивного розладу;
 • маніакально-депресивного синдрому;
 • соціопатії .

В кінці кінців людина, яка надмірно захоплюється баклофеном, може спровокувати пригнічення дихального центру, втрату свідомості і кому.

Баклофен викликає фізичну залежність?

М’язова гіпотонія – основний фізичний ефект, який міститься в баклофені . Завдяки цьому стану, наркоман відчуває себе надзвичайно енергійним, сильним і спритним. Однак при передозуванні неминуче виникає слабкість у всьому тілі, незручність рухів і погіршення рефлексів. Крім цього, Баклофен порушує роботу нирок і травної системи.

Чи впливає вживання баклофену на психічний стан?

Великі дози Баклофена, що змішуються наркоманом з іншими психоактивними речовинами, дозволяють йому досягти певних психоделічних переживань, інакше званих словом «тріп». Перебуваючи в подібному стані, людина перестає реагувати на всілякі зовнішні фактори.

Чи можна припинити вживання баклофену без допомоги лікарів?

Препарат викликає серйозну залежність, тому відмовитися від його прийому самостійно практично неможливо. При спробах кинути вживання цього препарату, людина відчуває всю красу абстинентного синдрому, таку як атонія, депресія, судоми, мігрені, болю у всьому тілі.

Позбавлення від залежності

Єдиний спосіб назавжди позбутися від щоденної тяги до баклофеном – звернення в наркологічну клініку. Подібні установи дають наркоманам можливість зав’язати зі шкідливими звичками і продовжити нормальне життя.

Медики проводять повне обстеження пацієнта і ставлять діагноз, а потім призначають комплексну терапію. Пацієнт проходить очистку організму, тривалий лікувальний курс і відновлення психічних функцій.

Схожі психоактивні речовини

 • Прегабалін;
 • Амфетамін;
 • Кокаїн;
 • Ефедрон;
 • Метамфетамін.
Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!