Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Енциклопедія наркотиків: фентаніл і його вплив на організм

З якими наслідками зіткнеться залежний, що вживає фентаніл?

Фентаніл вважається синтетичним опіоїдним високоефективним анальгетиком, а також потужним агоністом конкретних рецепторів. Він надає найпотужнішу, але при цьому короткочасне дію анальгезуючого характеру. Даний наркотик вважається набагато ефективніше того ж морфіну. фентанил

Варто розуміти, що фентаніл є найефективнішим анальгетиком, який дозволяє полегшити біль, якщо приймати його в невеликих дозах. Якщо ж використовувати його не за призначенням, то він гнітюче впливає на дихальну систему і уповільнює ритм серця.

Регулярний і надмірний прийом речовини (як і інші подібні наркотичні анальгетики) розвиває залежність і фізіологічне звикання. Було проведено ряд експериментів з тваринами, в ході яких підтвердилося, що фентаніл має наркотичний ефект і заміщає морфін. Наркомани зі стажем вважають, що вищеописана речовина непогано замінює героїн, оскільки володіє схожим ефектом.

Лікарі щорічно встановлюють сотні смертей через передозування фентанілом. У всіх випадках діагностували набряк легенів. Звісно, помітні сліди уколів і місця недавніх ін’єкцій. В результаті розтинів було виявлено, що смерть відбувається раптово. Тобто, серце абсолютно несподівано зупиняється і залежний вмирає. Більш того, ще одна причина смерті – придушення дихання. Наркомани через пару місяців вживання фентанілу стають настільки залежними, що вже не можуть самостійно зупинитися приймати його. Їм потрібна допомога. В іншому випадку скоро настане летальний результат і рятувати вже не буде кого.

Лікування фентаніловой залежності – єдиний шанс відновитися і забути про наркотик

Варто розуміти, що в даному випадку лікування залежності має проводитися виключно в сумлінних медичних клініках. Залежному потрібно пройти 5 етапів. Звичайно ж, кожен з них вважається вкрай складним. Однак вони потрібні для того, щоб наркоман нарешті забув про опіати і більше ніколи не повертався до них. Також пацієнт щодня відвідує психіатра і спілкується з ним на різні теми.  

Таким чином, лікування цієї залежності вважається не самим легким процесом. Надається психологічна, медична, емоційна і фізіологічна допомога, в результаті яких колишній наркоман відновлюється і стає особистістю, а його зруйновані органи нормалізуються і починають функціонувати належним чином.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!