Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Енциклопедія наркотиків: кат і його вплив на організм

Як речовина кат впливає на організм людини, а також як з’являється залежність від неї?

Кат є рослиною трав’янистого типу, яка росте в тропічних державах. Для неї характерна наявність стимулюючих наркотичних речовин. Наркотик вважається популярним серед тих, хто вважає за краще вживати препарати, що викликають ейфорію і збудження. В результаті вживання рослини пригнічується людський апетит. Особистість стає в буквальному сенсі неадекватною.

катКоли залежний вживає кат, він відчуває якийсь підйом сил і фізичної енергії. За закінченні пари годин дію речовини завершується. В результаті людина сильно втомлюється і лягає спати, а після підйому відчуває втому і дратівливість. Фізична залежність стає такою сильною, що наркоману стає складно поглинати їжу.

Якщо вживати кат регулярно і у великих кількостях, то виникне залежність. У такому випадку людина обов’язково зіткнеться з депресією, параноїдальною метушливістю, маніакальним розладом психіки, наростаючою дратівливістю, неадекватним натхненням, різко чергується з апатією і так далі.

Варто відзначити, що залежність від даного наркотику розвивається не особливо швидко, тому споживач навіть не звертає уваги на негативні наслідки. Жування листів сприймається як жувальна гумка, що дає відмінний настрій. Катинон швидко припадає в організм і кров, поширюючи свої рецептори, які, в свою чергу, руйнують структуру мозку.

Ключова небезпека ката полягає в тому, що він стимулюючим чином впливає на роботу організму. Людина з легкістю справляється з великими навантаженнями, практично не їсть і мало спить. В результаті через залежність відбувається внутрішнє руйнування.

Основні нюанси лікування залежності від наркотику кат, що викликає звикання

Існують випадки, коли людям вдавалося позбутися від катової залежності самостійно. В результаті настання небезпеки особистість відчуває страх, депресію, розгубленість і подібні почуття.

Рекомендується звертатися в спеціалізовані реабілітаційні центри, де лікарі можуть в найкоротші терміни відновити залежного . Спочатку вони проаналізують його фізичну і психологічну складову. Після цього розроблять лікований план і почнуть слідувати йому. 

Ключовою перевагою терапії в реабілітаційних центрах є те, що тут гарантується повна анонімність. Тобто, ніхто не дізнається, що наркоман лікувався від залежності. Тому не варто боятися звертатися в подібні заклади.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!