Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Енциклопедія наркотиків: ДОБ (DOB) і їх вплив на організм

Культура психоделічних наркотиків в істотному ступені відрізняється від загальної наркокультури , хоча вони мають певні перетини. Як правило, прийом психоделіків носить епізодичний характер і тільки в рідкісних випадках є регулярним. Даний факт пов’язаний з відсутністю яскраво виражених приємних відчуттів і наявністю істотного впливу на психіку людини, що приймає, іноді даний вплив носить лякаючий і неприємний характер і прийом психоделіків не продовжується.

Основні відомості про DOB: хімічна формула, творець

доб наркотикНаркотик має хімічну формулу: 2,5-диметокси-4-бромоамфетамін. Власне, назва є абревіатурою хімічної формули, а придумав DOB відомий в психоделічної культурі хімік Олександр Шульгін, який працював у власній каліфорнійської лабораторії. Завдання, які ставив перед собою Шульгін полягали не стільки в створенні наркотиків для задоволення, скільки в дослідженнях людської психіки і впливу галюциногенів на свідомість.

Шульгін також відомий як винахідник багатьох галюциногенних препаратів, наприклад, 2CB. DOB був винайдений дослідником в 1967 році, в епоху розквіту популяризації ЛСД, як також і наркотичної культури в Америці в цілому.

Додаткові відомості про DOB: способи поширення, ефекти, залежність

Як правило наркотик DOB синтезується в рідкій формі, але може бути і порошкоподібним. Для поширення невелика кількість (краплю) препарату наносять на шматочок папірця, розміром близько 0,5 на 0,5 сантиметрів. Такі папірці в наркоманському сленгу називаються марками, промокашка або по малюнку, який нанесений на поверхню, як правило, використовуються різні смайли , персонажі мультфільмів і подібні малюнки.

Ефект DOB є галлюциногенним, тобто викликає спотворення сприйняття:

  • зорового;
  • звукового;
  • іноді тактильні та інші спотворення.

психоделический наркотик ДОББагато в чому ефект цього наркотику подібний ЛСД, але відмітною особливістю DOB є більш тривала тривалість впливу. З часу прийому ефекти тривають протягом кількох днів, починаються через 1-2 години після вживання «марки» досягають найбільшої інтенсивності через 3-4 години після прийому і далі плавно йдуть на спад.

Під впливом DOB приймаючий може впадати в подобу трансу, спостерігати різні бачення. Багато що визначає обстановка, наркомани перебування під DOB називають «тріп» і досвідчені споживачі DOB намагаються використовувати наркотик в найбільш приємній обстановці, щоб не отримати так званий « бед тріп», тобто неприємні відчуття від прийому. Варто відзначити досить істотний вплив DOB на людську психіку, для непідготовленого або незміцнілого розуму прийом DOB може стати серйозним випробуванням і навіть в подальшому мати наслідки в плані зміни психіки, не завжди в кращу сторону.

Можливість лякаючого впливу і завжди потужний ефект робить DOB непоширеним наркотиків не масового споживання. Багато наркоманів мають 1-2 досвіду з нагоди і не збираються повторювати отриманий досвід. Тому як такої залежності від DOB не спостерігається, але слід мати на увазі потенційну небезпеку даного наркотику для психіки практично кожної людини. Для лікування залежності варто звернутися в реабілітаційний центр

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!