Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Примусове лікування наркоманії в Україні

Наркоманія – це пристрасть до вживання наркотичних речовин. До таких препаратів відноситься кілька груп речовин, що мають різну хімічну природу: галюциногени, опіоїди , психостимулятори , депресанти тощо. В силу свого походження і можливості видобутку препаратів, кожна людина сама визначає для себе яким способом їй краще їх вживати. До головних ознак і симптомів наркоманії відносять:

 • Різкі перепади настрою: від апатичного до життєрадісного ставлення до життя.
 • Зміну кола спілкування: з’являються якісь нові підозрілі знайомі.
 • Прояв дратівливості до оточуючих і небажання відповідати на поставлені запитання.
 • Різку втрату у вазі.
 • Поява шкірного висипу на обличчі, збліднення кольору шкіри.
 • Зневажливе ставлення до власної гігієни.
 • Синці та сліди на шкірі від ін’єкцій.
 • Викриття наркомана в шахрайстві або брехні заради видобутку додаткових грошей.
 • Розширення зіниць, різке підвищення апетиту.

На жаль, проблема наркоманії, в порівнянні з алкоголізмом, не настільки явно може бути помічена близькими. Якщо алкоголік довго приходить до тями після запою, поводиться агресивно і страждає захворюваннями печінки, серця, то наркомани частіше можуть вживати наркотики потай від усіх, а проблеми зі здоров’ям можуть бути навіть непоміченими оточуючим.

Принудительное лечение зависимостей

У зв’язку з цим, наркоманів стає набагато важче переконати пройти лікування, на відміну від алкоголіків. Також самі хворі боятися починати боротьбу з хворобою через страх перенесення фізичного і психологічного болю під час ломки. Оптимальним виходом проблеми є примусове лікування наркомана.

Суть примусового лікування наркоманії

95% людей з наркотичною залежністю ніколи не захочуть самі вдатися до лікування даної проблеми. Через вплив психотропних речовин на свідомості людини, відбувається розслаблення, ейфорія, а головне повне абстрагування від насущних проблем. Завдяки таким відчуттям наркозалежній людині хочеться продовжити це відчуття безтурботності якомога довше, тому вона не думає, що в даній звичці є щось погане.

Примусове лікування наркомана Київ та інші міста України активно використовують для допомоги таким хворим людям. Вся суть методу полягає в ненав’язливій мотивації пацієнта до проходження реабілітаційного курсу в наркологічній клініці. При такому підході задіяні тонкі психологічні людські аспекти, які здатні підштовхнути людину на прояв власного вольового рішення у вигляді згоди на лікування.

Фахівці жодним чином не пов’язують наркомана і не везуть його примусово в клініку для здійснення миттєвих реабілітаційних процедур. Все відбувається у вигляді психологічних бесід, які враховують всі особливості тяжкості стану хворого, стадії залежності і особисті якості хворого.

Підготовка наркомана до примусового лікування

Будь-яка наркозалежна людина ніколи з першого разу не послухає близьких і друзів про те, що потрібно лікуватися. У більшості випадків наркоман керується власними сформованими інстинктами.

Якщо у нього не вистачає додаткових коштів для придбання наркотиків, то в поведінці проявляється постійна спритність і стрімке бажання дістати гроші на придбання препарату. Найчастіше наркомани вдаються до негайних методів: до крадіжок у своїх близьких, зайняття боргів з довгостроковою віддачею, продажу майна та ін.

У зв’язку з цим, рідним і близьким слід набратися терпіння і сформувати чітку стратегію поведінки, яка стане першою запорукою на успіх з метою згоди на примусове лікування наркомана. Щоб краще підштовхнути близьку Вам людину до згоди на лікування, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Для початку варто зрозуміти, що стало причиною потреби в наркотиках. Якщо в родині ніяких передумов для цього не було, а в усьому винне оточення, то постарайтеся обмежити спілкування з такими людьми. Якщо обмежити дається важко, то імпровізуйте. Вирішуйтеся на кардинальні заходи – плануйте переїзд в інше місто, до родичів, намагайтеся всілякими способами змінити обстановку.
 • Якщо причина вживання закралася в глибині сімейних відносин, то краще звернутися до психологів, пройти спільні сеанси на сімейних терапіях. Постаратися вирішити, в першу чергу, складності сімейних відносин, а проблему вживання наркотиків близької людини розглядати, як причинно-слідчу з можливістю її дозволу на перспективу.
 • Не слід йти на поводу у наркомана, давати йому гроші, виплачувати борги або дозволяти продавати особисте майно.
 • Головне зайняти чітку позицію соратника, дати зрозуміти, що Вам не все одно, що Ви ні в якому разі не засуджуєте, а хочете тільки допомогти.
 • При спробах підвести до розмови про проходження лікування, краще вибирати моменти, коли хворий буде в хорошому настрої і поступово, без загроз і докорів умовити його на просту бесіду з фахівцями, яка ні до чого не буде його зобов’язувати.
 • Постаратися відвернути хворого, направити його на виконання будь-якої діяльності, наприклад, затіяти ремонт, піти на спільні курси і т.д.
 • Не варто маніпулювати і погрожувати, такі методи можуть тільки посилити і збільшити вживання наркотиків.

Безумовно, для кожного випадку повинен бути складений свій конкретний план дії. Головне, не відступати і не піддаватися слабкості. Потрібно бути рішучим і мислити набагато хитріше, ніж наркозалежна близька Вам людина. Виходячи з характеру хворого, можна вдаватися до різних хитрощів. Наприклад, спробувати пригадати якісь прекрасні моменти з Вашого спільного минулого життя, похвалити за якісь раніше наявні заслуги, спробувати пробудити тягу повернення до того колишнього життя.

Примусове лікування наркоманії в клініці «Реванш»

Якщо Ваш близька людина страждає на наркоманію, і Ви дуже хочете йому допомогти, то правильним рішенням буде звернутися до фахівців наркологічної клініки «Реванш». Завдяки широкому досвіду роботи, ми допомагаємо багатьом людям кинути цю згубну звичку і повернутися до нормального життя, наповненою простими людськими радощами.

На примусове лікування наркомана ціна послуги буде залежати від ступеня залежності, складності характеру хворого і нюансів індивідуально складеної програми для лікування. Кожна робота з пацієнтом має на увазі повний індивідуальний підхід. Сучасні психологічні методи дозволяють достукатися до свідомості хворого шляхом живого спілкування з використанням різних мотиваційних прийомів.

Головна концепція примусових заходів медичного характеру – це відсутність поняття «примус» як такого, все відбувається в легкій доступній формі, без почуття надлишкового психологічного тиску на клієнта. Фахівці клініки при спілкуванні з хворим формують міцний і впевнений місток до бажання клієнта стати нормальною, здоровим людиною.

Психологічна терапія, в першу чергу, буде націлена на доступне викладення всіх плюсів здорового повноцінного життя. Пацієнт отримає повну картину можливих негативних наслідків через вживання наркотиків в ненав’язливій формі, а також у мотиваційній формі буде працювати над моральною та фізичною підготовкою для згоди на лікування і реабілітацію.

Щоб почати лікування, зовсім не потрібно насильно привозити пацієнта до нас в клініку. У разі незгоди клієнта зробити особистий приїзд, наші фахівці можуть проводити мотиваційну терапію з виїздом на будинок. Домашня обстановка може набагато сприятливіше позначитися на лікуванні. Пацієнт буде відчувати себе більш впевненіше і легше піде на контакт, перебуваючи у власному будинку.

Крім примусових заходів медичного характеру, клініка «Реванш» надає послуги з миттєвої медикаментозної та психологічної допомоги в разі передозування наркотиками. Паралельно з пацієнтом проводяться додаткові бесіди з його рідними і близькими, під час яких даються рекомендації з спілкування і поведінки з наркоманом, під час спільного проживання.

Клініка «Реванш» – це вірний спосіб допомогти Вашій близькій людині впоратися з наркоманією, влаштуватися на роботу, жити в задоволеній повноцінній сім’ї, радувати дітей або будувати своє щасливе доросле майбутнє.

Усвідомлення залежним своєї хвороби – складність, з якою стикаються лікарі при лікуванні будь-якої залежності. Кожному з нас досить складно просто визнати свою слабкість, а тим більше залежність і неможливість впоратися з цією згубною пристрастю. Крім того в деяких випадках залежна людина надає серйозну небезпеку і для себе і для оточуючих так як вже погано усвідомлює реальність і ситуацію, що склалася.

У таких випадках примусове лікування наркологічної та алкогольної залежності – це шанс врятувати життя хворого.

Моральність примусових заходів медичного характеру

Важливо розуміти, що залежна людина живе зі зміненою свідомістю і проведення лікування без відома хворого виправдано і не варто шукати відповіді на запитання етичності такого підходу. Завдяки примусовому лікуванню Ви зможете врятувати близьку Вам людину і зовсім не йдете проти її волі.

Є ймовірність того що, після зняття похмілля або ломки хворий сам зрозуміє, скільки бід принесла його залежність і погодиться добровільно пройти лікування. У такому випадку з’являється реальна можливість позбутися від хвороби назавжди.

Примусове лікування наркозалежності

Наркотична залежністьПримусове лікування залежностей, як і алкоголізм, здатна повністю знищити особистість людини, однак вплив, який чинять наркотики, в кілька разів сильніше. Тому зняття ломки має на увазі госпіталізацію хворого і інтенсивну терапію, а саме лікування потребують більше часу.

Примусове лікування залежності, можливо, стане єдиним способом для того щоб звільнити людину з цього наркотичного пекла. Звичайно, примусове лікування може не відразу привести до потрібних результатів. Хворий повинен повернутися до звичайного мислення, що може зажадати інтенсивну роботу з психологами, так як без допомоги даних фахівців лікування малоефективне.

Примусове лікування це делікатний і трудомісткий процес, протягом якого допомога надається не тільки залежному, але і його близьким. На всіх етапах лікування здійснюється психологічний супровід, і особливо під час реабілітації.

Інтервенція – допомога залежній людині почати лікування

Примусове лікування за допомогою інтервенції зарекомендувало себе в якості однієї з найефективніших методик лікування залежностей.

У нашій клініці лікування наркозалежності або лікування алкогольної залежності це, перш за все, забезпечення психологічного спокою і професійна медикаментозна терапія. При цьому під час лікування хворий не повинен визнавати свою провину, почуття провини – це шлях який приводить назад до залежності. Наша основна мета допомогти зрозуміти, що залежність це зло, що поневоло розум, і вчимо активно протистояти будь-якій спокусі.

Фахівці центру «Реванш» готові надати професійну наркологічну допомогу хворим, незалежно від ступеня і тяжкості захворювання.

Пройшовши консультацію у наших лікарів-наркологів, Ви отримаєте інформацію про всі практикуючі в центрі і найефективніші методи лікування наркотичної та алкогольної залежності. Вам підберуть оптимальний варіант, який відповідає Вашому випадку. Також наші психологи, маючи великий досвід роботи з пацієнтами різних вікових категорій, проводять лікування ігрової залежності.

Ми зможемо допомогти Вам повернути своїх улюблених назад в сім’ю і до нормального життя без залежності.

Професійна програма Лікування Наркоманії і алкоголізму “Реванш” з подальшою реабілітацією пропонує Вам покроковий план, дотримуючись якого Ви обов’язково досягнете результату.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!