Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Методи і способи лікування алкоголізму

Методи і способи лікування алкоголізмуАлкоголізм – це одна з найпоширеніших хвороб людства, однозначні ліки від якої так і не винайшли. Вважається, що можна допомогти людині встати на шлях тверезості, але щодня все життя вона буде приймати рішення: пити чи не пити сьогодні. Однак якісне лікування полегшить прийняття цього рішення і відповіддю завжди буде «ні».

Які ефективні методи лікування алкоголізму здатні створити таке диво?

У традиційній сучасній медицині найбільш дієвою визнана методика лікування алкоголізму , в якій поєднуються медикаментозні і психотерапевтичні техніки. Алкоголік повинен пройти дезінтоксикацію , відновне лікування, а потім стати учасником програми реабілітації та ресоціалізації . На даний момент найбільш результативна програма реабілітації – система занять в групі «12 кроків». Саме вона практикується в нашому центрі лікування алкоголізму.

Одна з умов терапії лікування алкоголізму 12 кроків – повна відмова від алкоголю та інших хімічних речовин. Пацієнт живе і проходить реабілітацію в віддаленому котеджі, тому у нього немає доступу до спиртного. Але є інші способи лікування алкоголізму, при яких пацієнт не витягується зі свого звичного середовища, і тому іноді уникнути вживання алкоголю не вдається. У таких випадках алкоголіки приймають препарати налоксону або налтрексону – речовин, що зменшують тягу до спиртного на фізіологічному рівні. Якщо людина, що прийняла ці медикаменти, вип’є алкоголь або прийме наркотик опіатної групи, то не відчує звичного ефекту. При цьому також обов’язкова психотерапія.

Подібне лікування алкоголізму допомагає, але має величезний недолік: хоч алкоголік і не відчує очікуваного драйву, але шкідливий вплив етилового спирту на організм при цьому залишиться тим самим.

Існують ще більш спірні сучасні методи лікування алкоголізму під загальною назвою аверсивная терапія. Суть цієї терапії – викликання болю і страху у людини в зв’язку з вживанням алкоголю або наркотику. Іноді для цих цілей використовуються просто навіювання або гіпноз, але частіше таке «кодування» підкріплюється препаратами з діючими речовинами: бінастім , дисульфірам , тетраметілтіурамдісульфід. Після «кодування», випивши чарку горілки, алкоголік відчує біль, нудоту. У нього підвищиться артеріальний тиск і почастішає серцебиття. Це відбувається тому, що препарати блокують повне розщеплення спирту, через що в крові накопичується ацетальдегід – токсин. Під страхом смерті алкоголік може на деякий час перестати пити. Але «торпедування» і «влівка» дають короткостроковий результат. Психологічна тяга не проходить, а дізнатися термін дії «кодування» не складе труднощів. У підсумку, як тільки медикамент виведеться з організму, алкоголік почне пити знову.

Широко відомо лікування акупунктурою – точковим масажем або голковколюванням. Зараз з’явилися нові методи лікування алкоголізму на його основі: електромагнітні хвилі, електричні імпульси, лазер. Вони впливають на біоактивні точки організму, що має привести до зцілення тіла і душі. Але поки ефективність цих способів лікування алкоголізму перебуває під питанням. Чи не доведена дієвість і іншого способу лікування алкоголізму – ксенонотерапіі – зцілення інгаляціями з ксеноном. Цей газ тільки проходить апробацію.

Зате серйозні медики одностайно сходяться на думці з приводу марності нетрадиційних способів: «змов», домашнього лікування (відваром чебрецю, настоянкою лаврового листа, кислими яблуками) і, звичайно, розготерапіі – прочуханки в цілющих цілях.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!