Ліцензія МОЗ України №493/1/12-02

Лікування співзалежності в Україні

Лікування співзалежності в УкраїніПочинаючи з того моменту, як людина потрапила в залежність від алкоголю, наркотику або гри, страждає не тільки вона сама, але і її близьке оточення. Рідні люди переживають за долю, здоров’я, їх долає почуття провини, за себе ж і за свої проблеми вони цілком забувають.

До того ж, вони відчувають на собі як цілковита байдужність, так і періодичні напади агресії з боку наркомана, ігромана або алкоголіка. В кінцевому підсумку робимо висновок, що близькі залежної людини страждають не менше, ніж вона сама. До надходження в клініку і початку лікування наркоманії, лікування ігрової залежності або лікування алкоголізму , родичі і близькі не усвідомлюють, що вони теж в групі ризику.

Саме така ситуація в психологічній практиці отримала назву співзалежності. Проводити лікування співзалежності необхідно паралельно з реабілітацією їх рідної людини.

Визначити, чи страждаєте ви даною патологією можна за такими ознаками:

  1. Вас переслідує нав’язливе бажання здійснювати тотальний контроль над життям родича. Бажання контролювати може поширюватися не тільки на самого залежного, але і на знайомих. Ви будете намагатися дізнатися їхню думку про вашу сім’ю. Співзалежні люди впевнені, що тільки їх думка правильна, тому вони нав’язують її всім іншим членам сім’ї. Для цього використовують навіть такі методи, як шантаж, погрози, істерики, скандали, а в крайніх випадках – симулюють самогубство. Однак такі спроби обертаються проти нього. Діалогу з близьким не виходить. Тому виникають депресії, апатія і напади неконтрольованого гніву.
  2. Занижена самооцінка. Призводить до того, що всі дії такої людини націлені лише на схвалення ззовні, створення міцної сім’ї, побудова ідеальних взаємин. Однак при відсутності відповідної реакції від інших членів сім’ї розвивається агресія.
  3. Постійне бажання піклуватися про інших. Виступає мотивацією до дій, визначає всі його вчинки. Беручи на себе непосильну ношу, він заробляє різні недуги. Відмовити в проханні близькій, нехай залежній від наркотика чи алкоголю людині, не може. Навіть в тому випадку, якщо воно негативне. Тому дуже часто зустрічаються випадки, коли саме співзалежні приносять в будинок алкоголь або наркотики.

Причини виникнення співзалежності

Як кажуть фахівці в області психології, співзалежність найчастіше виникає у людей, які росли в асоціальних сім’ях. Або коли батьки відчували такого роду залежність – дитину раз у раз зупиняли, виправляли, контролювали всі її вчинки. При цьому вираз почуттів, розмови про наболівше залишалися під забороною.

Причиною можуть бути і консервативні погляди рідних. Наприклад, прищеплення думки «жінка повинна терпіти» поступово перетворюється в реальність. І жінка починає терпіти, нехай і на шкоду собі.

Дуже часто співзалежність викликає страхи: самотності, осуду, самостійного життя або страх за самого залежного.

Методи лікування співзалежності

Найскладніший етап в лікуванні співзалежності – її визнання. Після чого можна проходити безпосередньо до терапії, яка здійснюється сьогодні такими методами:

  1. Психотерапія (індивідуальна і групова);
  2. Сеанси сімейної психотерапії;
  3. Лекції, які проливають світло на суть залежності і співзалежності ;
  4. Подружня терапія;
  5. Групи взаємодопомоги;
  6. Навчання методикам боротьби зі стресами і розчаруваннями.

Щоб не ламати власне життя, а також не посилювати і без того плачевну ситуацію, необхідно проводити лікування співзалежності . Для успішного лікування залежності у людини поруч повинна бути сильна особистість, яку і формує курс психотерапевтичної роботи з співзалежних.

Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
+38(066) 240 22 44 (безкоштовна консультація)
або замовте дзвінок , Вам зателефонують!